Czwartek, 18.01.2018, 18 dzień roku, Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra    
Strona główna Aktualności Forum dyskusyjne Ogłoszenia Galeria zdjęć O nas Kontakt

syrena AS380 -mikrokontroler

Wszystko na temat modulatorów dźwięków ostrzegawczych, ich manipulatorów oraz syren alarmowych.

syrena AS380 -mikrokontroler

Postautor: Krzysztof Połeć » 18 gru 2017, 20:12

Witam wszystkich,
Czy wiecie coś więcej na ten temat? https://www.olx.pl/oferta/generator-dzw ... 49cb1f6578
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysztof Połeć
Administrator

Obrazy: 58
Kraj pochodzenia: Polska

Re: syrena AS380 -mikrokontroler

Postautor: michalsc » 18 gru 2017, 21:33

Witam,
ktoś sobie wziął mikrokontroler i oprogramował go modulacjami zbliżonymi do AS380. Nie ma to nic wspólnego z oryginalnym Federalem. Po prostu taka wolna twórczość :P
Pozdrawiam
michalsc

Postautor: cris » 20 gru 2017, 20:27

Witam
Jestem tym ktosiem, co kilka lat temu wziął sobie procesor i zaprogramował w nim dźwięki Federal Signal Vama AS-380. Jeżeli są jakieś pytania, na które będę znał odpowiedź to chętnie odpowiem :)
cris

Postautor: Krzysztof Połeć » 21 gru 2017, 14:32

Super :) czy mogę gdzieś zobaczyć video z realnymi dźwiękami modulatora? lub przykładowy modulator o mocy 100W?
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysztof Połeć
Administrator

Obrazy: 58

Postautor: cris » 22 gru 2017, 12:08

Witam
Typowego modulatora nigdy nie budowałem, ponieważ miałem trochę inne podejście do tematu. Początek był związany z modelem karetki, później pojawiły się kolejne pomysły. W aucie miałem CB radio z funkcją PA, wystarczyło dobrać odpowiedni głośnik, trochę lutowania i CB radio z funkcją modulatora gotowe :). Oczywiście nie jest to 100W, ale przy mocnym wyjściu audio z radia (są spore różnice w mocach między radiami) i głośniku o dużej efektywności (kolejny temat rzeka) stajemy się źródłem porządnego hałasu :). Zaznaczę tutaj, że nie jeżdżę z głośnikiem na dachu ani na zderzaku - głośnik jest podwieszony od spodu blisko zderzaka wylotem do przodu. Ma spore rozmiary (2-3 razy większy od tych stosowanych w pojazdach uprzywilejowanych), ale nowy kosztuje poniżej 100pln a nie 1000pln. Wariant mocno ekonomiczny - jest ciszej ale też dużo taniej. Poniżej ścieżka dźwiękowa prototypu sprzed kilku lat. Wkrótce postaram się umieścić kilka świeżych materiałów video.
http://tinypic.com/player.php?v=2zptffd ... jzMAdLT5dj

Pozdrawiam
cris

Postautor: cris » 22 gru 2017, 21:34

michalsc pisze:Witam,
ktoś sobie wziął mikrokontroler i oprogramował go modulacjami zbliżonymi do AS380. Nie ma to nic wspólnego z oryginalnym Federalem. Po prostu taka wolna twórczość :P
Pozdrawiam

Oczywiście potwierdzam tę informację. Układ nie ma nic wspólnego z firmą Federal Signal czy też Vama, nie jest to produkt tej firmy (firm), tylko układ generujący podobne dźwięki - ot taka chińska podróbka robiona w Polsce :)
cris

Wróć do Nagłośnienie Ostrzegawcze