Wtorek, 16.10.2018, 289 dzień roku, Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła    
Strona główna Aktualności Forum dyskusyjne Ogłoszenia Galeria zdjęć O nas Kontakt

syrena AS380 -mikrokontroler

Wszystko na temat modulatorów dźwięków ostrzegawczych, ich manipulatorów oraz syren alarmowych.

syrena AS380 -mikrokontroler

Postautor: Krzysztof Połeć » 18 gru 2017, 20:12

Witam wszystkich,
Czy wiecie coś więcej na ten temat? https://www.olx.pl/oferta/generator-dzw ... 49cb1f6578
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysztof Połeć
Administrator

Obrazy: 58
Kraj pochodzenia: Polska

Re: syrena AS380 -mikrokontroler

Postautor: michalsc » 18 gru 2017, 21:33

Witam,
ktoś sobie wziął mikrokontroler i oprogramował go modulacjami zbliżonymi do AS380. Nie ma to nic wspólnego z oryginalnym Federalem. Po prostu taka wolna twórczość :P
Pozdrawiam
michalsc
Maniak

Postautor: cris » 20 gru 2017, 20:27

Witam
Jestem tym ktosiem, co kilka lat temu wziął sobie procesor i zaprogramował w nim dźwięki Federal Signal Vama AS-380. Jeżeli są jakieś pytania, na które będę znał odpowiedź to chętnie odpowiem :)
cris

Postautor: Krzysztof Połeć » 21 gru 2017, 14:32

Super :) czy mogę gdzieś zobaczyć video z realnymi dźwiękami modulatora? lub przykładowy modulator o mocy 100W?
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysztof Połeć
Administrator

Obrazy: 58

Postautor: cris » 22 gru 2017, 12:08

Witam
Typowego modulatora nigdy nie budowałem, ponieważ miałem trochę inne podejście do tematu. Początek był związany z modelem karetki, później pojawiły się kolejne pomysły. W aucie miałem CB radio z funkcją PA, wystarczyło dobrać odpowiedni głośnik, trochę lutowania i CB radio z funkcją modulatora gotowe :). Oczywiście nie jest to 100W, ale przy mocnym wyjściu audio z radia (są spore różnice w mocach między radiami) i głośniku o dużej efektywności (kolejny temat rzeka) stajemy się źródłem porządnego hałasu :). Zaznaczę tutaj, że nie jeżdżę z głośnikiem na dachu ani na zderzaku - głośnik jest podwieszony od spodu blisko zderzaka wylotem do przodu. Ma spore rozmiary (2-3 razy większy od tych stosowanych w pojazdach uprzywilejowanych), ale nowy kosztuje poniżej 100pln a nie 1000pln. Wariant mocno ekonomiczny - jest ciszej ale też dużo taniej. Poniżej ścieżka dźwiękowa prototypu sprzed kilku lat. Wkrótce postaram się umieścić kilka świeżych materiałów video.
http://tinypic.com/player.php?v=2zptffd ... jzMAdLT5dj

Pozdrawiam
cris

Postautor: cris » 22 gru 2017, 21:34

michalsc pisze:Witam,
ktoś sobie wziął mikrokontroler i oprogramował go modulacjami zbliżonymi do AS380. Nie ma to nic wspólnego z oryginalnym Federalem. Po prostu taka wolna twórczość :P
Pozdrawiam

Oczywiście potwierdzam tę informację. Układ nie ma nic wspólnego z firmą Federal Signal czy też Vama, nie jest to produkt tej firmy (firm), tylko układ generujący podobne dźwięki - ot taka chińska podróbka robiona w Polsce :)
cris

Postautor: cris » 03 lut 2018, 21:02

Witam
Test kolejnego dźwięku horn zmotywował mnie do uzupełnienia materiałów. Sam nie potrafię ocenić, który horn jest lepszy. Posłuchajcie i oceniajcie. Poniżej podróbka as 380 i dwa rodzaje sygnału horn.

Zdjęcia testowanego zestawu
Załączniki
20180203_172555.jpg
20180203_172523.jpg
cris

Postautor: cris » 06 lut 2018, 22:06

Aż trochę się Zura PS-100 przypomniała SYR.R :) Reszta to chyba as422po.

cris

Postautor: Przemek » 08 lut 2018, 22:01

cris pisze:Witam
Test kolejnego dźwięku horn zmotywował mnie do uzupełnienia materiałów. Sam nie potrafię ocenić, który horn jest lepszy. Posłuchajcie i oceniajcie. Poniżej podróbka as 380 i dwa rodzaje sygnału horn.

Myślę, że ten HORN o niższym tonie jest lepszy ;)

Jak na "home made" nieźle daje :D
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator

Obrazy: 404

Postautor: cris » 10 lut 2018, 21:35

Mi też bardziej wpadł w ucho, już w fazie biurkowej :) Horn trochę inspirowany blokiem wschodnim :)
cris

Postautor: kamilk » 11 lut 2018, 11:18

I to mi się podoba. Wpadło w ucho jak nic. (nie licząc oryginału) . Jak dla mnie świetny projekt.
A teraz to co mnie naj bardziej interesuje.
Schemat ,i koszt całości.Lub inaczej zapytam. Ile by trzeba było zapłacić za gotowy układ,zaprogramowany. Interesuje mnie cena za sztukę, oraz powiedzmy ,pięć sztuk.Wraz z schematami połączeń.

Gdzieś w wcześniejszych postach wzmianka była na temat tego,że podłączyłeś to do wejscia mikrofonu CB,i testowałeś za pomocą PA. Ok. Super. Z tym że PA w CB ma około 10 może 20W. A nie pomyślałeś o tym by wykożystać wzmacniacz serii tda,gdzie można wyciągnąć 40W i wiecej przy napięciu 12V. Układu tranzystorowe też złe nie są, ale nie łatwo jest podnieść moc, bez podnoszenia zasilania.
Pozdrawiam i oby więcej takich układów.
Awatar użytkownika
kamilk
Maniak

Postautor: cris » 11 lut 2018, 13:36

Witam

Link do schematu i opisu jest na samym początku tego wątku.
Większych mocy nie robiłem z prostej przyczyny - nie mam takich głośników :).
Wariantów mocy jest mnóstwo - każdy może wykorzystać układ na swój sposób - np. wzbogacić dźwiękowo jakąś zdezelowaną zurę ze sprawnym wzmacniaczem.
Więcej projektów można podejrzeć na moim śmietniku:
http://elektronik.hpu.pl

Pozdrawiam
cris

Postautor: kamilk » 11 lut 2018, 19:20

A więc. nie znam się na programowaniu,wolę analog. Patrząc na schemat na stronie doszedłem do wniosku że nie wykożystałeś całości układu 2313. Myśle że mógł byś rozbudować całość o dodatkowe swiche,za pomocą których można by sterować przekaźnikiem, lub przekaźnikami. Które włączały by jakieś lampy zewnętrzne. Działanie włączników na zasadzie stanu 0/1 po każdorazowym przyciśnięciu. Lub naprzemiennie. Wzbogaziło by to cały układ dla tego że dodając chociaż dwa dodatkowe swiche, do jednej budowy można by zrobić coś ciekawego. O ile gabaryt układu pozwala, to możńa by wykorzystać uniwersalną obudowę do pilota ir. kiedyś mozna było kupić takie.

Dalej.
Widziałem ofertę z olx. Można się nie zgodzić ze mną, i wiem że wiedza,oraz umiejętności kosztują, ale cena za jaką życzysz układ jest ciut za wysoka. Dlaczego ? jak się poszuka, do za nie całe 300 mozna kupić fabryczne urządzenie. Sama kość to kwota niska. Myślę że jeśli obniżył byś cene,mógł byś spodziewać się leprzego zbytu.

Ja w każdym razie piszę się na zakup układu. Jeżeli jestes z lubuskiego (zg),jak wskazało olx, a będę miał czas na pewno się spotkamy.
Nie Traktuj moich wypocin jako krytykę. Starając się bawić w attiny poległem, został mi się tylko programator stk,i lekki nie smak po tej zabawie.
Awatar użytkownika
kamilk
Maniak

Wróć do Nagłośnienie Ostrzegawcze