Czwartek, 21.02.2019, 52 dzień roku, Imieniny Eleonory, Lenki, Kiejstuta    
Strona główna Aktualności Forum dyskusyjne Ogłoszenia Galeria zdjęć O nas Kontakt

Co oznaczają te dziwne skróty w nazwach?

Miejsce na dyskusje o artykułach zamieszczonych na stronie głównej portalu w dziale Aktualności

Postautor: Przemek » 29 lip 2012, 15:03

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu:
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator

Obrazy: 404
Kraj pochodzenia: Polska

Re: Co oznaczają te dziwne skróty w nazwach?

Postautor: TommY » 23 sie 2014, 17:11

Witam,
kupiłem ostatnio okazyjnie belkę Elektra LZP która jest wyposażona w dwa mechanizmy obrotowe z niebieskimi kształtkami i jeden z czerwonymi. Jest w niej także głośnik i wyświetlacz. Zastanawiam się dlaczego jej nazwa na obudowie to LZP-2OGWO a nie po prostu LZP-3OGW? Mógłby mi to ktoś wyjaśnić?
Awatar użytkownika
TommY
Maniak

Postautor: Maciej » 28 sie 2014, 19:29

Hmm.
Przyjęło się (przynajmniej przy stroboskopowych) że się pisze 3XpGW. Jak będziesz pisał 3OGW też wszyscy powinni zrozumieć. ;)
Pozdrawiam
Maciej
Maniak

Obrazy: 3

Postautor: TommY » 28 sie 2014, 19:53

Maciej pisze:Hmm.
Przyjęło się (przynajmniej przy stroboskopowych) że się pisze 3XpGW. Jak będziesz pisał 3OGW też wszyscy powinni zrozumieć. ;)

To ma sens także według mnie. Dlatego idąc tym tropem tak samo powinno być z obrotowymi: 3OGW brzmi jaśniej niż 2OGWO bo wtedy ktoś zapyta (tak jak ja :lol: ) po co kombinować z tym "O" na końcu oznaczenia. Jak dla mnie to tylko dodatkowe utrudnienie i zagmatwanie przy rozszyfrowywaniu konfiguracji belki.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
TommY
Maniak

Postautor: Krzysztof Połeć » 29 sie 2014, 09:21

LZP-3OGW -to lampa zespolona płaska z głośnikiem, miejscem na napis oraz dwoma polami (np. koloru niebieskiego) z 3 mechanizmami. Jeśli mam być szczery nigdy takiej lampy nie widziałem ale mogła się zrobić taka kiedy jeden mechanizm oborotowy zepsuje się w lampie LZP-4OGW.
Lampa LZP-2OGWO -to lampa zespolona płaska z głośnikiem, miejscem na napis oraz 3 segmentami świecenia (dwa tego samego koloru -2O i jeden segment innego koloru O). Tak wygląda to w praktyce.
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysztof Połeć
Administrator

Obrazy: 58

Postautor: TommY » 29 sie 2014, 10:20

Dzięki Krzysztofie. Właśnie dopiero ta odpowiedź w pełni wyjaśniła moje wątpliwości. Ja po prostu założyłem że "3O" to 3 mechanizmy obrotowe niezależnie od koloru kształtek, tymczasem czerwony segment liczy się osobno jako to ostatnie "O" w LZP-2OGWO. Aby belka nazywała się 3OGW to trzeba by wymienić czerwone kształtki na niebieskie. Na zakończenie dorzucam zdjęcie prowodyra tej dyskusji :)
Załączniki
IMG_1975.JPG
IMG_1975.JPG (50.67 KiB) Przeglądany 11552 razy
Awatar użytkownika
TommY
Maniak

Wróć do Artykuły