Środa, 20.11.2019, 324 dzień roku, Imieniny Anatola, Edyty, Rafała    
Strona główna Aktualności Forum dyskusyjne Ogłoszenia Galeria zdjęć O nas Kontakt

LZN SLENDER

Wszystko na temat lamp zespolonych, tzw. belek ostrzegawczych każdego typu (halogen, stroboskop, LED)

LZN SLENDER

Postautor: margic85 » 04 lis 2019, 08:22

Witam. Jak w temacie chciałem was zapytać o tą konstrukcję firmy Elektra. Jestem na ukończeniu pisania specyfikacji na nowy lekki samochód rat-gaś i własnie tą belkę myślałem zrobić głównym źródłem światła. Z sama belką mam styczność na samochodzie srchem pewnej firmy z Kielc i uważam, że to ciekawa propozycja. Myślałem nad wersja z 12 modułami led oraz 2 halogenami świecącymi do przodu. Dodatkowo za oświetlenie ostrzegawcze odpowiadać będzie 6 lamp kierunkowych federala NANOLED ( 2 w grillu, 2 po bokach zabudowy oraz 2 na tylnej scianie) oraz dodatkowo na tyle pojazdu lampa pojedyncza led (myslalem na SPIRIT). Co sądzicie o takiej konfiguracji? Będę wdzięczny za każda opinie i radę. Pozdrawiam
margic85

Kraj pochodzenia: Polska

Re: LZN SLENDER

Postautor: michalsc » 04 lis 2019, 09:16

Witam,
Konfiguracja ogólnie w porządku, ja jedynie przemyślałbym zmianę tylnej lampy pojedynczej na inną (bo wspomniana nie jest zbyt wysokich lotów).
Co do belki - wersja z 12 modułami led jest wersją podstawową, jak macie trochę więcej kasy, to można przemyśleć zwiększenie ilości modułów. Reflektory w belce - moim zdaniem rzecz zbędna (osobiście pracując w straży nigdy nie zdarzyło mi się wykorzystać tego rozwiązania, policja częściej to wykorzystuje).
Z innych ciekawych dodatków - warto przemyśleć też zainstalowanie z tyłu tzw. fali świetlnej - z doświadczenia wiem, że naprawdę się przydaje, zwłaszcza przy wypadkach drogowych.
Pozdrawiam
Konstruktor w ZE ELEKTRA
michalsc
Maniak

Postautor: margic85 » 04 lis 2019, 10:12

Fala świetlna oczywiście też już jest wpisana w specyfikacje tylko nie wspomniałem o niej w tym wątku. Chciałem się skupić tylko na belce oraz kierunkowych.
Jeśli możesz to jaką inna lampę pojedynczą na tył pojazdu byś zaproponował, która będzie wpisywała się w całość i nie kosztowała milina monet ;)
Co do halogenów to może masz rację, zbędny bajer, a lepiej sobie napisać osobny halogen ledowy gdzieś na przodzie pojazdu który faktycznie rozświetli nam przestrzeń przed samochodem. Myślałem że 12xMD3 w belce wystarczy, ale jeśli mówisz żeby dołożyć to ile ich napisać i czy masz gdzieś zdj badź filmik takiej poglądowej belki w rozbudowie o której mówisz. Pozdrawiam
margic85

Postautor: michalsc » 04 lis 2019, 10:25

Witam,
Z rozsądnych lamp na tył dałbym LBL20k1 lub LBL2000. Nie kosztują bardzo dużo a robią robotę.
Co do belki: zależy, czy chcecie mieć napis w belce czy nie. Jeśli tak, to w zupełności 12xMD3 wystarczy. W sumie 12 modułów i tak będzie nieźle dawało. W połączeniu z pozostałymi elementami da to całkiem dobrze oświetlony pojazd.
Pozdrawiam
Konstruktor w ZE ELEKTRA
michalsc
Maniak

Postautor: michalsc » 04 lis 2019, 11:10

Jakbyście chcieli lampę całą w ledach, to można dać 16xMD3 i będzie wyglądać mniej więcej jak tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=HCD-vK5uJjs - widać ją od 0:58 - czwarta od gory.
Pozdrawiam
Konstruktor w ZE ELEKTRA
michalsc
Maniak

Wróć do Lampy Zespolone