Muzeum Techniki Sygnalizacji Ostrzegawczej w Pasłęku


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Chciałbym zaprezentować Wam moją kolekcję oświetlenia i nagłośnienia ostrzegawczego. Na chwilę obecną jest jeszcze znikoma, ale za jakiś czas mam nadzieję będzie pokaźniejsza tak jak ta:

Przykładowe zdjęcie kolekcji - nie moje :D
Zdjęcie przykładowe, nie moje ?

 

MUZEUM TABLICZKA.jpg

Oto moja skromna kolekcja:

 

elfir_logo.gif

Kolekcja generatorów ZURA (marzec 2020)

ZURA PS-100R
ZURA PS-100R

ZURA 1120
Zura1120.jpg

ZURA 3120
ZURA 3120

ZURA 4120 (z delikatnie uszkodzoną obudową manipulatora)
ZURA 4120

ZURA 5120
ZURA 5120

 

FSC_logo.jpg

PA200 (szt. 2)
PA200 - 2 szt.

PA 200

PA 200

PA300 (z przejściówką OK8)
PA 300

Przejściówka na OK8

 

 

fsvama_logo.jpg

AS320 (bez górnej obudowy, za to z przejściówką OK8 tak jak w elfirowskiej Zurze ? )
FSV - AS320.jpg

AS380
FSV - AS380.jpg

LM330 (bez akumulatorków)
FSV - LM330.jpg

SCS1000 (wraz z mikrofonem SCS1000-PA)
FSV - SCS1000.jpg

(wersja STANDARD/AIRHORN: airhorn, wail, yelp, hi-lo) (z prowizorycznym manipulatorem testowym)

LR015
FSV - LR015.jpg

P7000
FSV - P7000.jpg

gamet_logo.png

GAM 150E/PB
Gamet - GAM 150E-PB.jpg

GAM150E-PB(instrukcja).jpg

GAM 150E/ITD
GAM150e-ITD.jpg

GAM150e-ITD(instrukcja).jpg

GAM150E-ITD(naklejka).jpg

Makroled LL4 (szt. 2)
Gamet - Makroled LL4.jpg

Marta KX (szt. 2, niebieski w podwójnym błyskiem, pomarańczowy z pojedynczym)
Gamet - Marta KX.jpg

SLO3LED
Gamet - SLO3LED.jpg

 

TESLA

AZD 501 (generator wraz z lampą i głośnikiem)
Tesla - AZD 501.jpg

 

elektra_logo.jpg

GES 110
Elektra - GES 110.jpg

LB3 (szt. 2)
Elektra - LB3.jpg

LB3_niebieski.jpg

LBS 5 (szt. 4 - na zdjęciach w towarzystwie LBO 10/24V)
Elektra - LBO 10-24V & LBS 5.jpg

Elektra - LBS 5 red.jpg

LBO 10/24V
Elektra - LBO 10-24V.jpg

LBO 10T (szt. 2, w tym jeden z żarówką Ba20s)
Elektra - LBO 10T (Ba20s).jpg

Elektra - LBO 10T.jpg

LBO 10/K1 (szt. 2, posiadam także klosze w kolorze niebieskim i czerwonym)
Elektra - LBO 10K1s.jpg

LBX 10/K1N (z wymienionym kloszem przez serwis Elektry na ten typu LBL 10/K1N, wnętrze jego to jakiś badziew ?)
Elektra - LBX 10K1N.JPG

Elektra - LBX 10K1N (2).jpg

LBX 11 (wraz z metalową osłoną, zwaną przeze mnie "kurnikiem" ?)
Elektra - LBX 11 & LBS 5.jpg

LBX 2000
Elektra - LBX 2000.jpg

LZ-1120 2OW (posiadam także do niej, dokupiony na dniach uchwyt magnetyczny UMLZ)
Elektra - LZ 2OW.jpg

LZP-1200 2XpWXp - dwa punkty stroboskopowe niebieskie i jeden czerwony. Napis STRAŻ z przodu belki oraz ŻW z tyłu - idealny rarytas dla kolekcjonera! (posiadam do niej pomarańczowe kształtki, jak tylko je dotnę i założę pochwalę się jak to wygląda)
straż.jpg

zw.jpg

(oryginalna wersja niebiesko-czerwona)

 

(wersja pomarańczowo-czerwono-niebieska)

 

(wersja pomarańczowo-czerwona)

 

To już wszystko! Gdyby cokolwiek się zmieniało, listę będę stale aktualizować (więc możecie ten temat śledzić) dodając posty w temacie, a także listę w całości w pierwszym poście  ?

LZP_błysk_twójkolor.jpg

Edytowane przez Przemek
Przywrócenie zdjęć w poście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakich przejściówkach (do czego) mówisz przy FS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim pojeździe mam wejście pod generatory (typowa kostka z jakimi występują elfirowskie Zury). Gdybym chciał podłączyć FS'a, albo cokolwiek innego musiałbym od początku wykonywać całą instalację elektryczną do tego w samochodzie, więc w miarę możliwości dorabiam automatycznie sobie przejściówki z innych kostek w tą jedną (jakby tu ładnie nazwać) uniwersalną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

"No ładne cacko..." -a :) Dojrzałem nawet StreetHawka o ile mnie oko nie myli. Bedę w tym roku sprowadzał z USA belki - ja porzebuję jedną ale mam możliwość sprowadzenia większej ilości. Jakbyś potrzebował coś do swojej kolekcji to daj znać. W tym momencie płynie do kraju Vista i Vector ale nie znam konfiguracji bo koledzy na miejscu dali znać, że coś tam zapakowali i wysłali a za bardzo się nie interesują tematem - wiedzieli że mają to byc belki świetlne czerwone i/lub niebieskie... W kraju u kumpla jest już jedna FS Vector w konfiguracji biało-niebieskiej. Z tego co się orientuje dosyć latwo jest kupić Whelen Edge 9000 i byc może ją tez sobie kupię ale oczywiście w pierwsze kolejności szukam aerodynic'a :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to zapewne coś bym też skubnął z tych Stanów ;) Najbardziej interesuje mnie Aerodynic oraz Whelen Edge, może z czasem coś jeszcze się przytrafi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

Dzisiaj dotarła do mnie Zura 3120 w stanie dobry z wielkim plusem :) Delikatnie z tyłu w obudowie znajdują się po prawej jak i lewej stronie wycięcia, ale to zapewne w celu odpowiedniego montażu w ambulansie z którego pochodzi mój nowy nabytek :)

spacer.png

Podeślę, później ładniejsze zdjęcie - te było robione na szybkiego ;)

Edytowane przez Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

Umieram z zazdrości ! :O Kolekcja bardzo pokaźna,mam nadzieję że przynajmniej LBX K1 mi się gdzieś uda skołowac. :) Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek.. gdzie ty to trzymasz hehe ?? ;) Pewnie masz jakąś fajną szklaną gablotke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@__Michał__ - wszystko znajduje się u mnie w garażu, jest wszystko ładnie poukładane i pochowane, by się nie kurzyło. Jeśli znajdę chwilę wolnego czasu, chęci oraz trochę funduszy to stworzę jakiś większy regał na to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

Aktualizacja! Do kolekcji dołączyły (odpowiednio w kolejności ;) ? - PW GAMET - GAM 150E/ITD (wersja z Inspekcji Transportu Drogowego) - generator posiada takie same modulacje dźwiękowe jakie posiadają policyjne Mercedesy Sprinter służące w Oddziałach Prewencji Policji (OPP). Wersja wyróżnia się tym, że nie mamy możliwości włączyć "na raz" dwóch funkcji tzn. przyciski C i D nie działają wspólnie razem (służą do wyświetlania napisów na tylnym wyświetlaczu pojazdu tzn. odpowiednio: STÓJ, JEDŹ ZA MNĄ), a także przycisk E jest nieaktywny.

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Elfir - ZURA 1120 - poczciwa Zura, wszystkim bardzo dobrze znana. Przedstawiać jej chyba nie muszę ;)spacer.png

Ponadto zaktualizowałem kilka zdjęć, bo tamte wołały o pomstę do nieba :D - dodałem grupową fotkę generatorów Zura (po kliknięciu na nie, ukaże się większa fotka ♥ ) - dodałem nową fotkę Zury 3120 - dodałem nową fotkę Zury 5120 - dodałem nowe fotki dwóch modulatorów PA200 - dodałem fotkę przejściówki z PA300 na złącze OK8 stosowane w Elfirowskich Zurach, - dodałem fotkę opisu, który znajduje się na tyle manipulatora GAM 150E/PB - dodałem nowe fotki przedstawiające GAM 150E/ITD (manipulator - opis z tyłu manipulatora - naklejka na generatorze) - zmniejszyłem zdjęcie LZ 2OW, bo było za szerokie :) Wszystko na bieżąco dalej będzie aktualizowane w miarę posiadanie przeze mnie wolnego czasu ;)

Edytowane przez Przemek
Przywrócenie zdjęć w poście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 months later...
Napisano (edytowane)

Moja kolekcja w dalszym ciągu się poszerza :) Całkiem niedawno moim łupem padł zestaw dwóch lamp LBS-5 wraz z metalowymi osłonami, kratkami zwanymi przeze mnie osobiście "Kurnikami" :D. Do zestawu gratis był przełącznik do włączania i wyłączania lamp. Jeden LBS-5 to tradycyjny na żarówkę Ba20s, a drugi już na halogenową H3.

Ale przed Wami najciekawszy mój łup! Belka stroboskopowa Elektry! Model LZP-1200-2XpWXp. Idealna dla kolekcjonera z umieszczonym z przodu napisem STRAŻ oraz z tyłu ŻW.

spacer.png

spacer.png

 

 

Edytowane przez Przemek
Przywrócenie zdjęć w poście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" drugi już na halogenową H1 jeśli dobrze pamiętam (jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi) " - LBS-5 niebieski miał zawsze H3 :)Ba20s miały czerwone i pomarańczowe. Tak czy siak to chyba po LB-2 najładniejsze lampy jakie zrobiła Elektra moim zdaniem.

Edytowane przez Przemek
Usunięte znaczniki BBcode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 5 months later...

Dzięki FachowiecPL za poprawienie mnie! Nie byłem pewien właśnie tego, a pisałem z pamięci - trochę jak przez mgłę ;) Ja już zakupiłem kolejny klasyk do kolekcji - LB3 niebieski, ale do odnowienia.

spacer.png

Oraz dodaję kilka filmów wideo z belką LZP oraz syreną SCS1000, którą niedawno na dniach uruchomiłem :) spacer.png

Na wideo widoczny manipulator domowej roboty - tymczasowy, bo wykonany z okazji obstawy motocyklowej ślubu znajomego ?

Edytowane przez Przemek
Przywrócenie zdjęć w poście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...

Bylem przekonany ze zgromadzilem komplet wszystkich wersji LBO-10T a tymczasem okazuje sie ze masz Przemku brakujace ogniwo czyli wysoka swieczke z zarowka h1 z nowszym mocowaniem. Moze chcesz ja wymienic na wersje h3 24V z wysokim lustrem i kloszem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

Hmmm, jak się coś u mnie zdubluje to chętnie się wymienię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 4 years later...

Wracam do tematu, bo aktualnie przez tego koronawirusa miałem wreszcie czas przeprowadzić pełną inwentaryzację całej swojej kolekcji. Skorzystałem z ładnej pogody i wyszedłem z kurami na dwór ?

Koguty

Naliczyłem łącznie 125 elementów w kolekcji: 11 belek, 69 lamp pojedynczych, 36 generatorów dźwięków i 9 głośników ?
Systematycznie zacznę może dzielić się co ciekawszymi okazami tutaj w temacie, ale i też w galerii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...
  • Przemek changed the title to Muzeum Techniki Sygnalizacji Ostrzegawczej w Pasłęku

Cześć!
Ostatnio szykuję już mocno swoją kolekcję w stylu wystawy, a kolejnym krokiem jest nadanie tabliczki Muzeum "FOR FUN" na drzwi, gdzie większość trzymam i docelowo będę trzymać ? Mam już sporo sprzętu i chyba musiałbym zaktualizować w końcu oficjalną listę w tym temacie ?


MUZEUM TABLICZKA.jpg

 

Jednakże ostatnio w moje ręce dość ciekawa lampa z mocowaniem magnetycznym. Mowa tu o jakby lampie LBS-5 na magnes, czyli LBS-3? LBO-3? Na prośbę @lbs5 wstawiam fotki znaleziska z OLX ? Sami zobaczcie:

img_20210614_205610.jpgimg_20210614_205242.jpg

Po rozmowie z @XELUX doszliśmy do wniosku, że ktoś z lampy LBX-3 przerobił ją na halogenową, widać spawy na podstawie. Być może padła elektronika i poszła samoróbka na LBO-3 (LBS?) - ciężko powiedzieć.

img_20210614_205303.jpg  img_20210614_205316.jpg

img_20210614_205320.jpgimg_20210614_205328.jpg

 

Niebieska lampa LBX-3 oryginalna dla porównania (klosz oryginalnie zmatowiony przez ZE Elektra) ?

img_20210614_205603.jpg  

img_20210614_205209.jpg

img_20210614_205614.jpgimg_20210614_205237.jpg

img_20210614_205339.jpgimg_20210614_205245.jpg

img_20210614_205400.jpg  img_20210614_205404.jpg

Edytowane przez Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za umieszczenie zdjęć. Faktycznie ciekawy okaz. Szkoda, że nie oryginał, ale też ma swoją "wartość" historyczną i fajnie jak byś go zostawił w takim stanie- chociaż kusi powrót do oryginalnego LBX-3. Ciekawe muzeum się tworzy ? . Och , żeby tak mieć tylko miejsce na taką wystawę, to powstałby też oddział "południe" muzeum ?

Gratuliję kolekcji i wypatrzenia na czas tej lampy w tym kogutowym złomie

 

LBO3_4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

Witam! 

No właśnie, takie egzemplarze gdzieś już widziałem na autach ,kiedy byłem mały, piękne sztuki ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się