Fałszywki Federal Signal opanowały portale aukcyjne!


Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA!!!         min.jpg

Chcę Was przestrzec przed fałszywkami, które pojawiły się w sprzedaży na znanym portalu aukcyjnym. Taki produkt jak „FEDERAL SIGNAL AS-920 WIRELESS” NIE ISTNIEJE! Producent jak i sprzedający wprowadza w błąd kupującego. Żeby było mało, użyto loga jak i nazwy firmy Federal Signal, co jest niezgodne z przepisami.

as920_china.jpg

Problem nie kończy się tylko na syrenach!

Dostępne są też podróbki lamp zespolonych takich firm jak Federal Signal, Whelen oraz CODE 3…

Lampy są bardzo podobne, ale nie identyczny. Powodem niekopiowania w 100% lampy jest dokument patentowy, który chroni producenta przed kopiowaniem jego wzoru lampy.

Federal Signal Street Hawk

ORYGINAŁ

StreetHawk SHL-11b.jpg

(fot. sondersignalanlagen.com)

FALSYFIKAT

p12.jpgp11.jpg

Lampa Federal Signal Arjent i Vista też zostały podrobione przez inne firmy.

Edytowane przez Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...
Gość

A ja kupiłem i złego słowa nie mogę powiedzieć , a co do sprzedawanych przedmiotów może nie masz świadomości bo federal jest robiony nie gdzie indziej niż właśnie w CHINACH stąd cała afera w USA o nadawaniu praw patentowych i jestem skłonny uwierzyć że FEDERAL miał zakusy na bezprzewodowe , puścili kilka próbek do sprawdzenia , może nie poszły w życie ale na rynku się pojawiły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się gdzie posiadłeś taka wiedzę na ten temat. Nie wiem i nawet nie chce wiedzieć. Gwarantuje, że firma Federal ma fabryki w 3 państwa na świecie. Stany Zjednoczone, Hiszpania i Polska. To, że bezczelnie ktoś umieszcza logo, do którego niema praw jest NIE ETYCZNE, nie wspominając o łamaniu przepisów! Co do zakus na bezprzewodową syrenę to za żadne skarby w to nie uwierzę, bo jest to firma produkująca w głównej mierze na rynek amerykański? Znając podstawowe przepisy i wymogi stawiane przez ten kraj producentom oświetlenia i nagłośnienia ta niby syrena nie przeszła ani jednego testu! Co gdyby bateria się rozładowała? Co gdyby pilot zginą?( Jest mały i można go zapodziać)! Taka zabawka może być produkowana do kraju trzeciego świata! Kolejny problem to cena! Pofatygowałem się i napisałem do kilku firm z Chin, jaka jest cena tego pożal się Boże „cacka”. Odpowiedz mnie zaszokowała, bo firmy oddadzą taki sprzęt, od 47, 5 USD do 72USD, co daje nam ok. 300 zł! Sprzedawca, więc ma dość sporą marżę! No i ostatni problem! Jak już wiemy firma Federal niepodpisana umowy z żadną inna firma, więc sprzedaż, jakich kol wiek produktów z logiem i nazwą Federal Signal jest karalne? Konsekwencje ponosi nie tylko producent, ale i sprzedający! Na początek to było by na tyle!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote="DOBEX"]A ja kupiłem i złego słowa nie mogę powiedzieć , a co do sprzedawanych przedmiotów może nie masz świadomości bo federal jest robiony nie gdzie indziej niż właśnie w CHINACH stąd cała afera w USA o nadawaniu praw patentowych i jestem skłonny uwierzyć że FEDERAL miał zakusy na bezprzewodowe , puścili kilka próbek do sprawdzenia , może nie poszły w życie ale na rynku się pojawiły ;)[/quote] Co piszesz jest nieprawdą. Sprzęt Federala jest produkowany jedynie w USA, Hiszpanii (pod Barceloną) oraz częściowo składany w Bytomiu (nowe belki światlne P5000). Na akcjach pojawił się AS920 oraz głośnik TS200, tak były one produkowane i sprzedawane przez Amerykański oddział Federala ale zostały wycofane z produkcji i sprzedaży prawie 12 lat temu. Czy jest to podróbka? Nie wiem, niestety kod produkcji jest na zdjęciach niewidoczny, a tylko on pozwolił by "zdalnie" zweryfikować czy sprzęt pochodzi z czasów "legalnej" produkcji i obrotu czy też jest to kopia. POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

Chcę Was przestrzec przed fałszywkami, które pojawiły się w sprzedaży na znanym portalu aukcyjnym. Taki produkt jak „FEDERAL SIGNAL AS-920 WIRELESS” NIE ISTNIEJE! Producent jak i sprzedający wprowadza w błąd kupującego. Żeby było mało, użyto loga jak i nazwy firmy Federal Signal, co jest niezgodne z przepisami.

as920_china.jpg

Problem nie kończy się tylko na syrenach!

Dostępne są też podróbki lamp zespolonych takich firm jak Federal Signal, Whelen oraz CODE 3…

Lampy są bardzo podobne, ale nie identyczny. Powodem niekopiowania w 100% lampy jest dokument patentowy, który chroni producenta przed kopiowaniem jego wzoru lampy.

Federal Signal Street Hawk

1902505535_StreetHawkSHL-11b.jpg.cff5d8ea9496e99e1dcfd2662a8d5bf6.jpg

(fot. sondersignalanlagen.com)

FALSYFIKAT

p11.jpg

p12.jpg


View full artykul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

Zauważ, że modulator to podróba... Pisze na nim i tu cytat: "Fedfral Signal Corporation"

Wszystko to, co jest widoczne na filmie to podrobiony towar przez Chińczyków.

Edytowane przez Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w formie społecznej nie możemy informować Allegro o takiej aukcji klikając zgłoś do obsługi? Chyba, że Federal nie jest dopisany do ich listy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tylko Federal może upominać się do allegro o swoje prawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam użytkownicy mogą zgłaszać fałszywki/podróbki sprzętu... Poczytam i dam znać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą, jednakże allegro słabo na to reaguje... Spokojnie, ktoś to kupi i jak się połapie że to jest podróba za 1500 zł to zgłosi to gdzie trzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...
Gość

Widziałem te podróbki na nowych pojazdach jakiegoś lotniska, napisałem z informacją do nich rzecznik prasowy odpisał że przekazał gdzieś sprawę i na razie cisza, konkretnie to był pojazd do zimowego utrzymania płyty postojowej i pasa startowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

te feedlight ty tylko sprzedajesz jakies smiecie i nic pozatym a mądrzysz sie jak byś specem był w tej dziedzinie jesteś tak samo tani jak twoje plomby gwarancyjne za 20zł z allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plomby były rzeczywiście tanie:) Jeśli wg Ciebie syrena whelen i głośnik i inne lampy whelena to śmieci to gratuluje wiedzy w tym temacie! Bardzo bym prosił abyś kierował oskarżenia z konta, z którym mogę porozmawiać. A plomby to zabezpieczenie przed cwaniaczkami, którzy potrafią kupić syrenę i odesłać za tydzień inna syrenę i powiedzieć, że jest uszkodzona! Serdecznie pozdrawiam, Specjalista oświetlenia i nagłośnienia ostrzegawczego(xD) Krzysztof Połeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoo, ktos, to żeś teraz pojechał... Pooglądaj sobie wpisy, posty fedlighta i dopiero wtedy osądzaj. Bo akurat specjalistą w tej dziedzinie jest. -.-'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się