Wideoporadnik odc. 9 - Elfir - Zura PS-100R


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Wideoporadnik odc. 9 - Elfir - Zura PS-100R        

W dziewiątym odcinku wideoporadnika przedstawię Wam kultowy, rodzimy  generator który każdy miłośnik oświetlenia i nagłośnienia ostrzegawczego zna! Jest nim ZURA PS-100R od firmy Elfir ze Słupska .Dzisiaj ujrzycie jego pełne możliwości oraz poprawną obsługę.

W dzisiejszym odcinku wykorzystałem do przedstawienia funkcji PILOT oraz POSTÓJ W AKCJI belkę Elektry - LZP 3XpW wraz z przekaźnikami. Myślę, że tak zobrazowane funkcje zostaną jeszcze lepiej zrozumiane i wyjaśnione w czytelny dla wszystkich sposób.

Mam nadzieję, że dzięki obejrzeniu tego wideo-poradnika wiele wątpliwości zostanie rozwianych, a ponadto każdy będzie:

  • wiedział jak włączyć dodatkowe światło czerwone (PILOT),
  • rozumiał działanie funkcji POSTÓJ W MIEJSCU, 
  • znał obsługę manipulatora podczas zmiany modulacji,
  • potrafił zmniejszyć poziom głośności (ściszyć) podawania komunikatów głosowych,
  • świadomy priorytetów działania funkcji modulatora np. komunikat głosowy ma pierwszeństwo od dźwięków ostrzegawczych modulatora.
     

 

View full artykul

 

Edytowane przez Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wideoporadnik odc. 9 - Elfir - Zura PS-100R        

W dziewiątym odcinku wideoporadnika przedstawię Wam kultowy, rodzimy  generator który każdy miłośnik oświetlenia i nagłośnienia ostrzegawczego zna! Jest nim ZURA PS-100R od firmy Elfir ze Słupska .Dzisiaj ujrzycie jego pełne możliwości oraz poprawną obsługę.

W dzisiejszym odcinku wykorzystałem do przedstawienia funkcji PILOT oraz POSTÓJ W AKCJI belkę Elektry - LZP 3XpW wraz z przekaźnikami. Myślę, że tak zobrazowane funkcje zostaną jeszcze lepiej zrozumiane i wyjaśnione w czytelny dla wszystkich sposób.

Mam nadzieję, że dzięki obejrzeniu tego wideo-poradnika wiele wątpliwości zostanie rozwianych, a ponadto każdy będzie:

  • wiedział jak włączyć dodatkowe światło czerwone (PILOT),
  • rozumiał działanie funkcji POSTÓJ W MIEJSCU, 
  • znał obsługę manipulatora podczas zmiany modulacji,
  • potrafił zmniejszyć poziom głośności (ściszyć) podawania komunikatów głosowych,
  • świadomy priorytetów działania funkcji modulatora np. komunikat głosowy ma pierwszeństwo od dźwięków ostrzegawczych modulatora.

 


View full artykul

Edytowane przez Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...
Gość

Czy masz moze schemat do podlaczenia tego modulatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie według kolorów:

czarny minus,

czerwony plus,

brązowe oba głośnik,

niebieski lewe światło w belce,

żółty prawe światło w belce,

żółto-czarny światła dodatkowe czyli w ZURZE Postój/W akcji

Gdybym coś jednak pokręcił to forumowicze mnie poprawią

 

W razie wątpliwości wpisz w google "zura ps 100r schemat" i wyskoczy taki tylko w większej rozdzielczości:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A czy można podłączyć pod "postój w akcji" dodatkowe oświetlenie? Na przykład ledy w atrapie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja mam takie pytanko w pozycji LE-ON daje tylko jednostajny piskliwy dzwięk nie ma modulacji jak się z tym uporać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
microled- A czy można podłączyć pod "postój w akcji" dodatkowe oświetlenie? Na przykład ledy w atrapie?

 

Według mnie można to zrobić wtedy gdy w belce są dwa błyskowniki/xenony/ledy niepotrzebne skreślić.

Wówczas w pozycji "postój" świeci belka a w pozycji "w akcji" belka i ledy w atrapie. Można też zrobić odwrotnie według uznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...
Gość

Nie powiedziałeś nic na temat pierwszego ustawienia: radio, o co chodzi w tym trybie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

Chodzi o to że możesz podpiąć radiotelefon/radio samochodowe pod modulator i będzie Ci wzmacniać ten dźwięk i puszczać przez głośnik modulatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 5 years later...

Witam, niestety w mojej jednostce kable w środku zostały urwany przez nieostrożne otworzenie. I teraz nie wiadomo co do czego. Proszę o pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się