Strobos - hot or not?


Strobos - hot or not?  

7 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kupił/polecił byś produkty marki Strobos?

    • Tak
      1
    • Nie
      4
    • Nie wiem/nie mam zdania
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy chyba pamiętamy początki firmy Strobos, jak to sprzedawała chińskie lampki bez homologacji, kompletnie niewidoczne... Sztandarowy przykład tej BELKI chociażby. Co ciekawe 99% materiałów z tamtych czasów dziwnym trafem zniknęło z sieci, w tym film jednego z kolegów z forum, tylko nie mogę sobie przypomnieć którego... Tak czy siak to tylko dla zaznaczenia kontekstu historycznego.

Bo współcześnie firma oferuje już własne produkty, z homologacją, i przynajmniej wizualnie (na podstawie Optimy) nawet przyzwoitej widoczności. Ciekawią mnie wasze opinie i spostrzeżenia na ten temat - dalibyście szansę Strobosowi? Ja mam z tym szczerze mówiąc duży problem, bo z jednej strony rozumiem politykę zbierania kapitału na rozwój firmy (jak się wydaje - udany), ale z drugiej jeszcze bardzo, bardzo długo produkty z początku działalności będą straszyć na drogach... No i mocno wryły się w pamięć jako totalne barachło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nigdy bym sobie nie zamontował czegokolwiek tej firmy na aucie. Znaczna większość ich produktów jest wyprodukowana na wschodzie mimo wszędzie krzyczących naklejek ''PRODUKT POLSK!I''. 

Co do jakości niby produkowanych w Polsce lamp też za wiele dobrego nie mogę powiedzieć. Mam w pracy na jednym wozie zamontowaną belkę Optima i sprawa wygląda tak, że sieje zakłóceniami na wszystkie strony, przez co jak się odjedzie trochę od SKKM to nie idzie się dogadać na radiu. Badałem ją skanerem i wyszło bardzo kiepsko. 

A co do znikania materiałów - jeśli firma S... stosuje politykę gróźb i zastraszania wszystkich, którzy wrzucali prawdziwe oblicze ich produktów to się nie dziw. Dla mnie taka firma jest skreślona całkowicie. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre produkty mają ciekawe, ale szczerze? Bałbym się wydać na nie pieniądze. Nie raz dzwoniły na przestrzeni lat różne osoby do redakcji i próbowały zasięgnąć pomocy co z tym sprzętem zrobić...

Ja nie miałem tego sprzętu nigdy w ręku, jednakże gdybym miał okazję do przetestowania sprzętu to może i zmieniłbym swoje postrzeganie tej marki oświetlenia i nagłośnienia ostrzegawczego. Bez tego jest u mnie niestety skreślony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem może i idą w dobrą stronę ale ja oceniam całokształt firmy. Dobrze wiemy od czego zaczynali, jakie produkty sprzedawali i jaki bajzel na rynku oświetlenia ostrzegawczego typu "profesjonalne" zrobili. 

Ciekawi mnie tylko jedna rzecz. Jak już kolega michalcs wspomniał "PRODUKT POLSKI"

produktpolski1.jpg

(Print ze strony strobos http://www.strobos.pl/upload/specyfikacje/13370321032019_pl_Baquda PL.pdf )

W wielu miejscach możemy spotkać ten piękny znaczek. Jednak to oznaczenie jest uregulowane prawnie. UWAGA - oznaczenie to dotyczy produktów rolno-spożywczych. Oświetlenie ostrzegawcze może jest trochę rolne, ale mało spożywcze.

produktpolski2.jpg

Żeby nie być gołosłownym podaje dwa linki opisujące dokładnie "PRODUKT POLSKI".

https://www.gov.pl/web/produktpolski

http://podr.pl/wp-content/uploads/2019/10/Znak-Produkt-polski_KOWR.pdf

 

Trochę mało prawdziwe wydaje mi się że firma SZUNIONTECH ściąga Strobosa do chin i tam dalej sprzedaje.

https://www.szuniontech.com/products/european-plant-products/r65r10r26-lightbars/optima-60-3lm-bp/optima-60-3lm-bp-led-warning-lightbar/

strobos1.jpg

https://www.szuniontech.com/products/r65r10r26-lightbars/optima-dual-color-ct/baquda-led-beacon-105/-r65-r10-r26-baquda-led-beacon-light-105-/

strobos2.jpg

https://www.globalsources.com/Emergency-warning/UnionTech-LTE1-105-Color-changing-Warning-Flash-1156898589p.htm#1156898589

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przykład tak dobrego polskiego produktu, że nawet chińczyk go importuje do siebie...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

Jak widać powyżej, filmik zniknął bardzo szybko co ładnie pokazuje jak firma S... skrzętnie ukrywa pochodzenie swoich produktów. Tyle i aż tyle na temat ich rzetelności. 

To tak apropo wcześniej wspomnianych znikających w dziwnych okolicznościach filmików. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linki z moich prtsc też poblokowane ? 

to wstawiam następne

https://www.szuniontech.com/products/european-plant-products/r65r10r26-lightbars/optima-dual-color-ct/optima-dual-color-ct-r65-r10-r26-warning-lightbar/

(można blokować i ten link) 

Dla jasności ? gdyby ktoś miał pytania jak to legalnie odnaleźć to wystarczy wejść w google grafika i wpisać "szuniontech optima"

https://www.google.com/search?q=szuniontech+optima&tbm=isch&ved=2ahUKEwiP9NKZk_nuAhUPvyoKHT_rDiEQ2-cCegQIABAA&oq=szuniontech+optima&gs_lcp=CgNpbWcQA1AAWABg6hxoAHAAeACAAQCIAQCSAQCYAQCqAQtnd3Mtd2l6LWltZw&sclient=img&ei=mVwxYM_DHI_-qgG_1ruIAg&bih=722&biw=1519&hl=pl

 

strobos11.jpg

Edytowane przez Krzysztof Połeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako absolwent Wydziału Prawa i Administracji powiem tyle. To zakrawa na kilka artykułów Kodeksu Karnego jak i Cywilnego m.in. co do celowego wprowadzania w błąd potencjalnego klienta. Przykre jest, że firma handlująca tym sprzętem w Polsce kryje pochodzenie produktu tylko jak to możliwe, a smutna prawda wychodzi na jaw. Nieuczciwe praktyki powinny być jak najszybciej ukrócone, a winny tej sytuacji pociągnięty do odpowiedzialności.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to nielegalne, ale z pewnością nieetyczne. Tak czy siak widziałem spot reklamy tej firmy gdzie na hali wyglądało, że rzeczywiście grupa ludzi montuje te urządzenia... Także jest jedno wielkie "WTF?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że Citroen C15 był montowany w Polsce (fabryka w Nysie) to nie zmienia faktu, że był polskim wytworem. Warto obejrzeć filmy na temat tego pojazdu na YouTube i samemu wyciągnąć wnioski, czy produkty montowane w Polsce z podzespołów z zagranicy można nazwać POLSKIMI PRODUKTAMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nazywam się Mateusz Krzyżoś i jestem właścicielem firmy STROBOS,

Zdecydowałem się napisać w tym wątku, ponieważ z tego co widzę jest kilka kwestii do wyjaśnienia. Z Panem Połeć i Olszak widzieliśmy się osobiście przynajmniej 2 razy i nigdy w rozmowie nie zarzucili mi czegokolwiek, jednak na prowadzonym przez siebie forum śmiało wypisują rzeczy o mojej firmie o których się nie znają albo nie chcą zrozumieć i szukają zbędnej sensacji.

1.       Pan „Radhezz” w pierwszym wątku przesłał link do filmu Youtube do belki która nigdy nie była przez nas sprzedawana, ta lama była bardzo długo sprzedawana przez firmę która dodała ten filmik, jednak my tego modelu nigdy nie sprzedawaliśmy. Niemniej jednak mieliśmy w ofercie belkę 820RD która posiadała homologację R65 jej zasada działania była podobna (zewnątrz rotatory, wewnątrz diody led)

2.       Firma Szuniontech której zrzuty ekranu i linki tak hojnie Pan Połeć umieszcza to chińska firma handlowa, która oferuje także lampy ostrzegawcze oraz artykuły medyczne różnych chińskich producentów.  Tak jak mówiłem Panu Połeciowi na targach, ta firma oferuje nasze lampy swoim klientom, dzięki czemu w zamian za prowizję od sprzedaży sprzedajemy swoje produkty na całym świecie także do bardzo dalekich krajów, ponieważ mnóstwo klientów szuka produktów praktycznie tylko u chińskich dostawców.  (produkty są oczywiście wysyłane bezpośrednio do klienta ).

Czy naprawdę myślą Państwo że lampy typu Optima czy Baquda które wysyłamy klientom po ok 3 godzinach od zamówienia w każdej niemal możliwej konfiguracji są produkowane gdzieś indziej ? Wykonujemy te lampy w wersjach od dual color czerwono-zielonych, biało-pomarańczowych, dwóch poziomach, trójkolorowych, cruise lightem,  kierunkowskazami z różnymi mocowaniami, kolorami obudów i niemal każdej długości.

3.       Wszystkie materiały jakie są używane w naszych lampach kupujemy w Polsce, zwykle od producentów: układy elektroniczne, soczewki, obudowy z tworzywa, aluminium. Dlatego w tak krótkim czasie możemy dostarczyć klientom niemal każdy możliwy wariant produktu jaki potrzebują. Stale wprowadzamy też nowe konfiguracje jak np. lampa SPIRIT C2 z homologacjami R65 klasa 2 w wersji dual color lub w tym roku nowa płaska belka sygnalizacyjna Montana która będzie miała tylko 3,5 cm wysokości, również z biegiem czasu będzie występować w coraz to większych ilości możliwych konfiguracji.

4.      Posiadamy zaawansowany sprzęt laboratoryjny do pomiarów optycznych i EMC dzięki czemu stale polepszamy jakość produktów. Po to był nagrany filmik w 2019 roku, aby ludzie którzy nie mają możliwości do nas przyjechać zobaczyli jak pracujemy, jak ktoś próbuje pisać że nagrania na firmie to nieprawda jest chyba nie poważny.

Jako firma wykonaliśmy długą i ciężką drogę od mikro firmy handlowej do średniej wielkości producenta z własnym zakładem produkcyjnym, częścią laboratoryjną i prototypową, unikatowymi opatentowanymi produktami, wieloma certyfikatami i sprzedażą na całym świecie. Udało nam się udowodnić że da się w Polsce zrobić coś w dzisiejszych czasach poświęcając dużo czasu, inwestując i pracując z ludźmi którzy chcą coś osiągnąć.

 

5.       Nasze produkty są objęte 4 letnią a w razie potrzeby 5 letnią gwarancją jeżeli ktoś ma jakieś problemy postępuje zgodnie z kartą gwarancyjną i sprawa jest załatwiana,  szczerze nie rozumiem dlaczego administratorzy szukają w naszych produktach które dziś oferujemy jakiegoś problemu i rozpisują że ich nie polecają, nie mając ich w rękach. To tak samo jakby ktoś dziś nie polecał samochodów np. KIA bo jeździł samochodem tej marki w 1994 roku.

6.      Poza tym, widzę ze cały ten wątek polega tylko na tym, żeby publicznie oczernić moją firmę ponieważ dyskusja jest prowadzona praktycznie tylko przez osobę, która zaczęła wątek, dwóch administratorów i moderatora forum który nie kryje w stopce że pracuje dla konkurencji.

7.       Aby rolnicy nie czuli się pokrzywdzeni ze posługujemy się oznaczeniem rolno-spożywczym ”produkt polski” oraz aby klienci nie myśleli że nasze lampy służą do spożycia zmienimy oznaczenia na „polski producent’ dzięki czemu administratorzy i moderatorzy tego forum będą mogli spać spokojnie.

 

Z racji że na dzień dzisiejszy posiadamy ponad 120 homologacji/certyfikatów i stale robimy kolejne, firma podlega szeregu kontroli produkcji prowadzonych od ponad 8 lat corocznie lub co 2 lata przez 4 instytuty w oparciu o raporty których, zostały wydane certyfikaty. W kontrolach wykazujemy także pochodzenie materiałów, półproduktów, dostawców i całą masę innych.

Oprócz tego dzięki uprzejmości konkurencji nasza firma była kontrolowana przez inne Państwowe Urzędy ?

Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek pytania, wątpliwości o cokolwiek związanego z działaniem mojej firmy, proszę o kontakt mailowy lub rozmowę a nie wypisywanie informacji wprowadzających w błąd. Jeżeli ktoś dopatrzy się jakiegoś łamania prawa to proszę to zgłaszać do właściwych służb a nie snuć domysły i szukać sensacji na publicznym forum tym bardziej, że administratorzy forum to koledzy którzy mogą sobie porozmawiać na wiele innych sposobów ?

Jeżeli chodzi o szukanie sensacji w firmie STROBOS to na pewno będzie nią nowa belka sygnalizacyjna jaką wprowadzamy w tym roku.

Pozdrawiam Mateusz Krzyżoś

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nooo ? i to mi się podoba. Bardzo dziękujemy za rzeczową odpowiedź. 

Firma z chin może wprowadzać w błąd, bo chwali się produktami firmy Strobos jako swoimi. Czy jest to normalne? raczej nie.

Pan Połeć i Olszak nie są tacy straszni. 

Niestety ale sprzedając serie 820 ( i poprzednie) nie podbił Pan serc. Czy one były produkowane przez Pańską firmę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Bardzo mi miło że się Pan zdecydował dać odpowiedź w tym wątku. Dla uprzedzenia - nie, już od dłuższego czasu nie pracuję dla "konkurencji". Jestem bardziej pasjonatem, który przy okazji opanował troszkę sztukę elektroniki ?

Osobiście mam trochę zastrzeżeń dotyczących produktów Państwa firmy, stąd dobrze by było, żeby wyjaśnić parę nieścisłości:

1. Wspomniane oznaczenia "Produkt Polski" na lampach pochodzenia azjatyckiego - zarówno lampy Reflect, jak i inne typu Lexon, Verona, Delta czy Odyssey nie są waszej produkcji, skąd więc takie oznaczenie na Waszej stronie? No, chyba, że Tajwan to polska kolonia.

2. Głośnik NGP-200 - jak uzyskują Państwo moc 200W ze wzbudnika o mocy nominalnej 100W? Wiem co to jest za wzbudnik i skąd go Państwo biorą, stąd moje pytanie (chyba, że znacie sposoby na ominięcie praw fizyki, byłbym zainteresowany ? ). Dodatkowo, jeśli już chcecie pisać o napięciach pracy głośnika, to prędzej wypadałoby napisać np.: 64Vpp, a nie 10-30V.

3. Głośnik GBS-150 - z całym szacunkiem, ale montowanie tego czegoś w belce jest wręcz niebezpieczne dla użytkownika. Wartość poziomu dźwięku 115dB - w jaki sposób mierzona? Pomiar poprzez wsadzenie sondy do wylotu się nie liczy ? Przestudiowałem wiele książek dotyczących szeroko pojętej akustyki, również z tego tematu pisałem pracę dyplomową i niestety, przy takim profilu tuby nie ma możliwości uzyskania tak wysokich poziomów. Swoją drogą, również jest to chińszczyzna. Dla uprzedzenia - znam konstrukcje niemal wszystkich głośników dostępnych na rynku na pamięć i widzę, skąd ten konkretny pochodzi. Ponadto - skąd moc 150W? Również wprowadza to użytkownika w błąd. Od razu zaznaczam, że "moc muzyczna" nie ma tu żadnego sensu, gdyż przebiegi dla tego parametru praktycznie nie występują w generatorze (przebieg prostokątny). Stosowanie pojęcia mocy muzycznej w tej tematyce jest błędem wręcz krytycznym i świadczy o całkowitym braku rozumienia tematu.

Miałem przyjemność zmierzyć wartości z tego głośnika przy wykorzystaniu całkującego miernika poziomu dźwięku (legalizowanego) na odległości 7m, zgodnie z wymogami w Polsce (UNECE R28 - metodologia) i niestety, wartość ekwiwalentnego poziomu dźwięku nie przekroczyła 100 dB(A).

4. Kolejna kwestia - jakim prawem na drogach publicznych można spotkać belki błyskające jak na tym filmiku?

 

Chodzi oczywiście o kwestię błysku naprzemiennego. Przy tych czasach błysku i przerwy nie ma fizycznej możliwości spełnienia wymogu dla UNECE R65 dla częstotliwości. Lampy z tym trybem błysku takowe oznaczenie posiadały. Dodatkowo nasuwa się pytanie, czy każdy z trybów błysku w tych lampach przeszedł procedurę certyfikacyjną? Jak Pan zapewne wie, regulamin 65 zabrania dopuszczania możliwości zmiany trybu na niecertyfikowany.

5. Co do kompatybilności elektromagnetycznej - mała rada - jak ciągniecie długie przewody (wystarczy kilkanaście cm) pomiędzy modułem LED a driverem pracującym na częstotliwościach dochodzących do 1 MHz, to dobrze się to skończyć nie może, zwłaszcza pod kątem łączności radiowej. Warto przeanalizować, jakie harmoniczne pojawiają się przy pracy takiego urządzenia. Ja to traktuję w kategorii błędów krytyczych. W terenach np podgórskich, gdzie mieszkam, włączenie waszej belki skutkuje całkowitym brakiem łączności radiowej. Skaner szerokopasmowy również pokazuje to samo. Polecam dokładnie przestudiować notę katalogową PT4115, który do tych celów wykorzystujecie.

6. Co do patentów - robienie wzorów przemysłowych na produkty będące już w obiegu lub niemal identyczne jak oferowane przez innych producentów również nie wygląda zbyt dobrze (tak - śledzę tę tematykę na bieżąco).

7. Adnotacja do punktu 6 Pańskiej wypowiedzi - proszę popatrzeć na powyższe podpunkty i się zastanowić, czy aby na pewno wszystko z waszej strony było/jest uczciwe, bo potknięcia technologiczne zdarzają się każdemu, ale nie każdy idzie w zaparte twierdząc, że wszystko jest ok. Stąd zostawiam pod przemyślenie, czy krytyka nie była słuszna.

Dla mnie jest logiczne, że każdy się rozwija i chce udoskonalać swoje produkty, natomiast w mojej opinii jest co najmniej nie na miejscu wprowadzanie potencjalnych klientów w błąd. A jak to mówią, kłamstwo ma krótkie nogi... Nikt nie zamierza krytykować Pańskiej działalności bezpodstawnie, natomiast dobrze by było, żeby w przyszłości wasza działalność była przejrzysta, wtedy nikt złego słowa nie powie. Liczę na odrobinę przyzwoitości.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak jak pisałem wcześniej, proszę o wiadomości email lub priv przez to forum jeżeli ma Pan jakieś pytania, tam też prześlę Panu odpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się