[Elektra] Modyfikacja - podświetlenie galeryki LED


Rekomendowane odpowiedzi

Czołgiem ?

Upierdliwe strasznie okazało się wymienianie żarówek w galeryjce, a z tego co widziałem w nowszych wersjach podświetlenie jest już LED-owe. Stąd też pytanie czy ktoś ma może jakieś zdjęcia jak wygląda fabryczne rozwiązanie? Albo jakąś wiedzę jeszcze czy da się to kupić i ile kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gamecie jest zainstalowana płytka z diodami LED (wersja z Alfy Romeo 159) 3 sztuki na jedną stronę (przód + tył)

IMG_20210527_083942.jpg

  • Dzięki! 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ale kurczę 3 diody podświetlenie wystarczają... no wow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też jestem lekko zdziwiony, że 3 diody na stronę dają radę. W sumie belka jest niska, wąski napis to wystarczają i dają taki efekt ?

IMG_20210530_112229.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W sumie to mam już pomysł na to jak temat ugryźć dzięki temu co tu widziałem ☺️ Muszę tylko zdjąć wymiar z galeryjki i zrobić obliczenia pod wybrane moduły LED, tak żebym miał w miarę jednolite podświetlenie napisu ?

Gdyby nie to, to już bym zamawiał części ?

 

P.S.

Czasem myślę że przydałoby się zrobić jakąś sekcje modyfikacji, albo chociaż z rozwiązaniami technicznymi stosowanymi tu i ówdzie, jak wyglądają w środku lampy różne, bo czasem można wpaść na ciekawe pomysły.

 

 

Edytowane przez Radhezz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Myślisz, że nowa wydzielona sekcja PROSEKTORIUM, albo WARSZTAT będzie odpowiednia w dziale Technicznym? ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Przemek napisał:

Hmm... Myślisz, że nowa wydzielona sekcja PROSEKTORIUM, albo WARSZTAT będzie odpowiednia w dziale Technicznym? ?

 

Wydaje mi się że tak. Mamy tutaj paru fachowców, którzy by potrafili zrobić z tego użytek. Podświetlenie galeryjki na LED-ach, czyli w zasadzie "na wieki wieków" to taki przykład sensownej modyfikacji. A takich przeróbek parę było - na jednym z aut do dzisiaj palniki "by Fedlight" jeżdżą, a ja zmotałem w zasadzie to samo, tylko do lamp kierunkowych. Inna bajka, że należałoby zaznaczyć, że teoretycznie są to modyfikacje kolekcjonerskie w części przynajmniej, żeby potem nie było gadania że zmiana czegoś w lampie oznacza utratę homologacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

A oto efekt inspiracji - taki tam prototyp ? Na razie na stole i z kształtką Gameta (żółtą i brudną ?), ale niestety jeszcze jednej części mi brakuje... a poza tym to czasu na montaż w docelowej belce.

Tak, będzie jeden taki element, z podświetleniem tylko na przód, bo tyłu w tym aucie i tak nie widać. No i oczywiście wyglądałoby to zapewne nowocześniej gdyby kolor był biały zimny, a nie biały neutralny, no ale... to ma działać długo i bezproblemowo, a nie robić szał na wsi.

IMG_20210609_191443.thumb.jpg.68382c85a74ac06262597765fbfc7f25.jpgIMG_20210609_191725.thumb.jpg.a37b79d12a517dff400ee3786cf79cfe.jpgIMG_20210609_192225.thumb.jpg.5960cc5c40cc42464d55c00de9a4728d.jpgIMG_20210609_192207.thumb.jpg.f778d00acf684196ea4856f29e2246a0.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kozacko wyszło ? Oby wilgoć tego nie zjadła i będzie służyć długo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Przemek napisał:

No i kozacko wyszło ? Oby wilgoć tego nie zjadła i będzie służyć długo ?

Dzięki ? O wilgoć się nie martwię, moduły są w klasie IP68. Widoczny w tle kawałek elektroniki to przetwornica step-up, ponieważ docelowo całość ma działać w samochodzie ciężarowym, więc moduły są na 24V, a przetwornica potrzebna nie będzie. W dodatku każdy moduł posiada driver (sprawdzone parametrami - od bodajże 22V napięcie rośnie, a prąd pobierany jest stały), więc obawiać się o żywotność nie muszę chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się