Podłączenie lzn slender + ges 110


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem belka lzn slender kabel czerwony jedna strona, kabel żółto czarny druga strona. Jak to wpiąć do ges 110 gdzie jest osobna kostka na zasilanie lamp a osobna na sterowanie lamp. Zgody dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Do kostki 4-pinowej z samymi czerwonymi przewodami musisz podać plusa, natomiast przewody od LZN musisz podłączyć do kostki 8-pinowej do przewodów czerwonego i żółto-czarnego lub białego.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lzn mam czerwony i czarny i jeden dwukolorowy. Nie pamietam teraz jaki ma kolor ale zgadza sie z tym z kolorami w wiązce dodanymi do ges Nie wiem do czego ten czarny. Nie wiem skąd podać plusa do 4 pionowej kostki. Bardzo Ci dziękuje za zainteresowanie tematem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lzn mam czerwony i czarny i jeden dwukolorowy. Nie pamietam teraz jaki ma kolor ale zgadza sie z tym z kolorami w wiązce dodanymi do ges Nie wiem do czego ten czarny. Nie wiem skąd podać plusa do 4 pionowej kostki. Bardzo Ci dziękuje za zainteresowanie tematem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ges ma 4 gniazda na kostki 6 pinowe- 3x czerwony i 3 razy czarne. Połączyłem czerwone z + akumulatora a czarne z minus akumulatora. Potem jest 4 pinowa kostka z czerwonymi kablami

potem jest 6 pinowa kostka i 2 z nich odpowiadają kolorom w lzn ( z tym ze w LzN jeszcze zostaje ten czarny. )

 

no i jest 12 pinowa kostka na audio itd co na razie mnie chyba nie interesuje…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ewentualnie nie może a sie z Tobą jakoś inaczej skontaktować jutro?

 

jeszcze jeden z dwóch nowych gesow nie wyje sam w sobie i tez mnie to martwi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kostki 4-pinowej należy podać plusa - czyli z akumulatora. Czarne przewody łączy się do masy. W 6-pinowym powinny być tylko 4 piny wykorzystane z czego 2 z nich brązowe. 8-pinowe odpowiada za sterowanie lamp. 2-pinowe to zasilanie generatora

Tu masz schemat: http://zeelektra.pl/public/upload/catalog/product/4/1516784862instr_ges_110_200w_pol.pdf

Opisówka kostek na stronie 9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde to jest ESG 100 

Edytowane przez Kamilcioch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest subtelna różnica, a pytanie było o gesa...

Do kostki 4-pinowej należy podać plusy, do kostki 6-pinowej u góry: w pierwszym wierszu - pierwszy pin - kanał 1 niebieski - tam musisz podać jeden z przewodów belki, 2 pin - drugi kanał niebieski, tam musisz podać drugi przewód.

Kostka dolna 6-pinowa - 3 piny górne - czerwone - plus zasilania, 3 dolne - masowe.

http://zeelektra.pl/public/upload/catalog/product/1017/1553112541instrukcja_ESG.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje. Już mi rozjaśniłes temat. Tylko ten z belki czarny olać na razie?? Oraz czemu jeden esg wyje sam z siebie a drugi milczy… widzę ze jesteś bardzo dobrze obeznany w temacie a już chciałem do Pana Przemka? W wawie sie pofatygować o pomoc..

 

 

W lzn mam czerwony i czarny i jeden dwukolorowy. Nie pamietam teraz jaki ma kolor ale zgadza sie z tym z kolorami w wiązce dodanymi do ges Nie wiem do czego ten czarny. Nie wiem skąd podać plusa do 4 pionowej kostki. Bardzo Ci dziękuje za zainteresowanie tematem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, michalsc napisał:

No to jest subtelna różnica, a pytanie było o gesa...

Do kostki 4-pinowej należy podać plusy, do kostki 6-pinowej u góry: w pierwszym wierszu - pierwszy pin - kanał 1 niebieski - tam musisz podać jeden z przewodów belki, 2 pin - drugi kanał niebieski, tam musisz podać drugi przewód.

Kostka dolna 6-pinowa - 3 piny górne - czerwone - plus zasilania, 3 dolne - masowe.

http://zeelektra.pl/public/upload/catalog/product/1017/1553112541instrukcja_ESG.pdf

To może jeszcze mi Powiedz Panie sympatyczny bo do tego przywieźli Lbl 10t z gwintem i kablem w dol przez gwint. chyba. Jak to zamontować? Wiercić na wylot? Jak zacieknie woda to co? 

Edytowane przez Kamilcioch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świątelka na dachu zadziałały ? jestem Ci ogromnie wdzięczny. ? czy jesteś w stanie jeszcze doradzić mi odnośnie tego grzybka co załącza i wyłącza wszystko na standby? W które miejsce go wpiąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Kamilcioch napisał:

Świątelka na dachu zadziałały ? jestem Ci ogromnie wdzięczny. ? czy jesteś w stanie jeszcze doradzić mi odnośnie tego grzybka co załącza i wyłącza wszystko na standby? W które miejsce go wpiąć?

Za obsługę dodatkowych funkcji odpowiadają piny 9 i 10 największej kostki zgodnie z instrukcją. Jeden z nich inicjuje horna, drugi jest pod grzybka, tylko nie pamiętam który jest który, ale łatwo to możesz sprawdzić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale jak podłączyć? W grzybku mam chyba 4 piny. To z masa łączyć i z pinem w ESG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest szansa na podpowiedz z tym grzybkiem?? Ten pin w ESG ma sie do masy stykać i wtedy wyłącza poszczególne  funkcje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pin musi być podłączony przez przycisk chwilowy do plusa, wtedy po wciśnięciu działa dana funkcja.

  • Dzięki! 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, już wszystko mamy ? swieci wyje. Zrobię grzybek i będzie hulać. Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się