Zabezpieczenie dachu - montaż lamp magnetycznych


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ponownie, tym razem przychodzę z tematem montażu lamp magnetycznych... więc tak dość nietypowo, bo mało kiedy zdarza się żeby ktoś z lampą magnetyczną jeździł długo/często i do tego martwił się śladami na dachu. Wygląda to w skrócie tak, że często zakładając i ściągając lampę rysujemy lakier, natomiast gdy jej nie ściągamy, to pod podstawą magnetyczną dostaje się woda i drobiny piasku, które szlifują lakier. O ile w poprzednim aucie miałem na to wywalone, tak w obecnym bym wolał żeby nie mieć całego dachu w śladach po lampach ?

Z tego co kojarzę to ktoś z forum był chyba instruktorem nauki jazdy, i tak jakoś mi się nasunęło, że przecież często "eLki" mają tablice swoje "L" na magnetycznych podstawach, pod które klei się folię bezbarwną (podobnie jak pod anteny CB, czy koguty TAXI chyba). Sprawdza się to zatem jako zabezpieczenie? Jakiej grubości powinna być folia? Czy po zerwaniu folii np. przy sprzedaży auta zostaje kontur na lakierze, albo inne ślady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Radku kojarzyłeś ? Stosuję folię 0,5-1 mm pod plafony L do nauki jazdy i powiem szczerze, że folię dobrze wymieniać regularnie co 3 lata. Promienie UV robią swoje i niestety później jej w żaden sposób nie ściągniesz jeśli będziesz korzystał wciąż z tej samej folii. Rozwarstwia się, schodzi w strzępach niekiedy razem z lakierem.

Ogólnie po jej ściągnięciu masz piękny lakier - no może niekiedy klej zostać po tej folii, ale wtedy najlepiej go usunąć środkiem od K2 o nazwie "TAR REMOVER" w spray'u, albo innym podobnie działającym specyfikiem do usuwania smoły, asfaltu i kleju z lakieru. No ewentualnie denaturat, ale śmierdzi i się namachasz ścierką ?

Śladu generalnie nie ma, więc o to się nie martw ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewny jesteś odnośnie tej grubości folii? Bo ja jedyną ofertę typowo pod plafony znalazłem to wycinali z Oracal 641 bezbarwnej a to chyba 75 mikrometrów ma ? 

Swoją drogą niezłe przebicie mają, za arkusz ok 30x30cm chcą chyba ze 20zł, a gdzie indziej 50x50cm (tylko nie pod plafony) kosztuje 10zł ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się