Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dwa pytania dotyczące lampy Federal LM 300 -

- pod jaką nazwą szukać bezpiecznika który znajduje się wewnątrz lampy na płytce??  - w kilku sklepach elektronicznych rozkładają ręce i nie potrafią mi pomóc,

- poszukuję gum zabezpieczających magnesy neodymowe w lampie LM 300 - stare uległy zużyciu i niewiele z nich pozostało 

1642285272171.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Paawel napisał:

- pod jaką nazwą szukać bezpiecznika który znajduje się wewnątrz lampy na płytce??

Pokaż majster ten bezpiecznik.

Co do gum to musisz coś sam wymyślić, czyli albo dać do gumowania do jakiejś firmy, albo spróbować metod chałupniczych że tak powiem. Tak na szybko to chyba najlepszym rozwiązaniem będzie duża koszulka termokurczliwa. Pięknie nie wyjdzie, ale będzie działać na pewno. Bo używanie gumy w płynie (uszczelniacza do opon) czy gumy w spreju (Plasti dip/lak) niekoniecznie musi zdać egzamin, bo może być zbyt delikatne. Chyba żeby jeszcze przykleić okrągłe kawałki gumy od spodu na magnesy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik i jego gniazdo wygląda tak 

1642586992174.jpg

1642586992240.jpg

Co do gum to wolałbym rozwiązanie ori ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma...

Edytowane przez Paawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bezpiecznik ceramiczny SMD LittleFuse, wygląda na serię Nano2 podseria 453 (bardzo szybki) o natężeniu nominalnym zdaje się 7A.

KLIK

  • Like 1
  • Dzięki! 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

Jako że forum to nie tylko miejsce rozwiązywania problemów bieżących, ale także "skarbnica wiedzy" dla przyszłych pokoleń dodam coś niecoś od siebie, jako że od zakończenia tego tematu kupiłem na części LM300 w stanie agonalnym i... okazało się że naprawa i przywrócenie do używalności w zasadzie pokrywa się z tym co było w tym temacie ?

Więc tak jak pisałem wcześniej, bezpiecznik Littelfuse 7A superszybki Nano2 w obudowie 2410, zamówiłem na TME model dokładnie 0451007.MRL za całe 4zł/szt. ? Na razie działa, a gdyby się okazało w pewnym momencie (choć nie wiem czemu miałoby się tak stać) że charakterystyka działania jest zbyt gwałtowna, to wziąłem jeszcze na zapas taki sam bezpiecznik, ale zwłoczny (0454007.MR).

https://www.tme.eu/pl/details/0451007.mrl/bezpieczniki-smd-2410-superszybkie/littelfuse/


Natomiast co do magnesów - poza zerwaną gumą pod spodem było mnóstwo rdzy, w dodatku z jednej obudowy magnes całkiem wyleciał i został tylko metalowy talerzyk z gwintem... Także tego... Trafiłem na stronę http://magnes.com.pl i tam postanowiłem spróbować szczęścia w dopasowaniu czegoś z kategorii uchwytów neodymowych gumowanych. Najbliżej średnicowo był uchwyt D31K (31mm), ale no właśnie... mimo podanych niby identycznych wysokości w parametrach na stronie (6mm) D34K okazał się być wyższy - akurat te 2-3mm więcej pozwoliło żeby magnes się poziomował z przyssawkami jak oryginał. Znaczy nie jest to w sumie wielki problem, bo ja to składałem na oryginalnych śrubkach M4, ale można je wymienić na inne, np z łbem stożkowym, kombinować z podkładkami, itd. i sobie wyregulować. Trudno mi ocenić czy oryginalne trzymają lepiej, zresztą mało to miarodajne, przydałby się test siłomierzem ? Na pewno jednak lampa z dachu nie spadnie, miałem problem ją oderwać kiedy założyłem na próbę ?

https://magnes.com.pl/product-pol-1222-D34K-M4-uchwyt-neodymowy-gumowy-czarny.html

Co do oryginalnych magnesów jeszcze - mają nieco inną budowę niż te "kupne", bo zamienniki posiadają na obwodzie kilka mniejszych okrągłych umieszczonych naprzemiennie magnesów neodymowych, podczas gdy oryginały jak widać są jednolite. No i pojawia się temat ponownego gumowania. Szczerze mówiąc nie jest mi to do szczęścia potrzebne, ale po namyśle stwierdziłem, że można by było spróbować zrobić to w warunkach domowych przy użyciu gumy syntetycznej Plasti Dip (o jak tutaj), przy czym sama technika aplikacji żeby nie było za cienko, za grubo, nierówno to temat do opracowania - jak znajdę czas i chęci to dam znać co z tego wyszło ?

  • Dzięki! 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się