Pożółkłe plastiki w belce

Recommended Posts

Czołgiem.

Jak sobie radzicie ze żółkniętymi od UV plastikami? Sądziłem że to będzie analogicznie do odbarwiania obudów urządzeń elektronicznych, czyli woda utleniona i na słońce, ale albo to nie działa z tego typu plastikami, albo jeszcze za mało słońca mamy o tej porze roku.

Na niektóre tworzywa pomaga aceton, ale może spowodować zmatowienie powierzchni, także trzeba najpierw wypróbować ? żeby nie zniszczyć

Wierzchnią warstwę lekko wybiela odtłuszczacz Meglio, ale to w tych najbardziej zniszczonych. Spróbuj może jakąś lampę UV zakupić? Jak się mi uda to w najbliższym czasie przetestuję czy woda z sodą i pod lampę UV dezynfekującą coś da.
MEGLIO Odtłuszczacz

• Thanks! 1

W dniu 23.02.2022 o 11:09, Przemek napisał:

Wierzchnią warstwę lekko wybiela odtłuszczacz Meglio, ale to w tych najbardziej zniszczonych. Spróbuj może jakąś lampę UV zakupić? Jak się mi uda to w najbliższym czasie przetestuję czy woda z sodą i pod lampę UV dezynfekującą coś da.
MEGLIO Odtłuszczacz

Dzięki za info ? Jak jeden z nas coś testuje i przeciera szlaki, to już nie ma co powtarzać testów i liczyć na inne wyniki ? Właśnie uzupełniłem temat o LM300 (choć zawarte tam info się też może przydać do LM400 w pewnym zakresie), a jeszcze jeden materiał "DIY/po taniości" mam w planach - zależy jak z czasem będę stać to coś wrzucę ?

• Like 1