Belka stroboskopowa LZ - synchronizacja błysków?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie Kolega ma problem, kupił belkę stroboskopową LZ no i ma problem, bo każdy błyskownik sobie strzela sam, jak w lampach pojedynczych. Rozumiem że to może być jakaś różnica w wersjach błyskowników, czy może jest jakiś sposób żeby je ze sobą zsynchronizować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! O ile dobrze kojarzę starsze wersje błyskowników Elektry są nie do ustawienia. Chciałem właśnie w ten sposób sobie "załatwić" (powiedzmy :D ) belkę LZ 6X, ale dowiedziałem się, że niestety w starszej wersji na którą miałem oko będzie to wszystko błyskać na "chybił-trafił" i zamierzonego efektu fali nie uzyskam. Można pokombinować z tym w nowszych wersjach błyskowników, ale nie wiem jak to już zrobić. Może "Naczelny Elektryk" podpowie, hmm? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie liczyłem na rozwiązanie fabryczne... Jakbym miał taką belkę to bym mógł pokombinować, a tak muszę czekać, aż się ktoś wypowie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...

Czas zapisać zdobytą wiedzę

 

Więc tak - w nowszych belkach sprawę synchronizacji załatwia się prosto sterownikiem stroboskopowym PSLZ-2XP. Same błyskowniki BLLZP-2Xp są niemal pozbawione elektroniki - chociaż oznaczenie sugerujące podwójny błysk i jakieś kondensatory (?) na płytce sprawiają że chętnie bym się temu przyjrzał z bliska.

 

Natomiast co do synchronizacji - da radę spokojnie, trzeba tylko sobie zmontować generator i podpiąć kabelki w odpowiednie miejsca na płytkach elektroniki błyskowników starych typów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się