Zura ps100 jaki głośnik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam w OSP posiadamy zure ps100 po podłączeniu dwóch głośników 100 W po jakimś czasie pali nam głośniki gdzie może być problem Star 244 instalacja 24 v zura 12 v podłączona przez przetwornice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Napisz jakie to są głośniki, może impedancja jest inna niż modulatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, MR234 napisał:

Witam
Napisz jakie to są głośniki, może impedancja jest inna niż modulatora?

PS-100R były przeznaczone pod głośniki 8Ω, raczej niższej impedancji głośników tego typu nie ma, a przy 11Ω moc by była niższa.

Teraz to czysta spekulacja, bo nie mam ani doświadczenia, ani schematu, ale z tego co kojarzę jak to mniej więcej działa, to zbyt wysokie napięcie zasilania (czy też problemy wynikające z zasilania przez przetwornicę) mogą powodować zbyt wysokie napięcie na wyjściu głośnikowym. A reszta to już z prawa Ohma - jak obciążenie jest stałe to wzrost napięcia przekłada się bezpośrednio na wzrost prądu i mocy. Ja bym sprawdził jakie napięcie "wychodzi" z przetwornicy - przy okazji opisz trochę co to jest, jakie ma parametry.

Taka mała dygresja: mało prawdopodobne się to wydaje jednak, wszak urządzenia zasilane z instalacji samochodowej muszą działać poprawnie w dość szerokim zakresie napięć, powiedzmy 11-15V. A przy uszkodzeniu przetwornicy 24/12 raczej  Zura też by za długo nie pożyła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Radhezz napisał:

PS-100R były przeznaczone pod głośniki 8Ω, raczej niższej impedancji głośników tego typu nie ma, a przy 11Ω moc by była niższa.

To oczywiste, ale widywałem Zury podłączone do przeróżnych głośników, nieraz o dużo niższej impedancji typu 4Ω np Pintsch-Bamag które notabene również tego nie wytrzymały, więc myślę, że warto to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Jaro napisał:

Witam w OSP posiadamy zure ps100 po podłączeniu dwóch głośników 100 W po jakimś czasie pali nam głośniki gdzie może być problem Star 244 instalacja 24 v zura 12 v podłączona przez przetwornice

Witam, w pierwszej kolejności - jakie to głośniki? Możemy tworzyć różne dywagacje a sprawa prawdopodobnie będzie trywialna. Jeśli to nowe WD50/50 to się palą i palić się będą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mowa o WD50/50 to jakość tych najnowszych od Tonsila to tragedia... Polecam zamiennik SD100 dostępny w Elektrze. Pasuje do belki LZ i LZP no i nie będzie przepalał się jak poprzednik.

P.S. Tonsil jest producentem głośników WD50/50 i polskie firmy tylko je sprzedają, więc każdy nowy WD50/50 to gniot...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przepraszam że tak długo nie odpisywałem głośniki to elektra horn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam że głośniki nie są montowane w belce świetlnej tylko na nadwoziu auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jaro napisał:

Witam przepraszam że tak długo nie odpisywałem głośniki to elektra horn

to elektra czy horn? Z dwoma wzbudnikami? Czy całe w plastikowych obudowach? Najlepiej podesłać zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

horn całe w plastikowych obudowach , głośniki podłączone są razem ze sobą i póżniej od jednego głośnika idą przewody do zury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jaro napisał:

horn całe w plastikowych obudowach , głośniki podłączone są razem ze sobą i póżniej od jednego głośnika idą przewody do zury

No i tyle w temacie... Te głośniki nie są przeznaczone, ani nigdy nie były przeznaczone do użytku z Zurą! Nie pasują ani impendacyjnie, ani pod kątem mocy... Gdzieś nawet był temat o tym na forum.

Mnie tylko zastanawia ile tych zestawów Horna udało się Zurą upalić?

  • Dzięki! 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.04.2022 o 14:29, Radhezz napisał:

No i tyle w temacie... Te głośniki nie są przeznaczone, ani nigdy nie były przeznaczone do użytku z Zurą! Nie pasują ani impendacyjnie, ani pod kątem mocy... Gdzieś nawet był temat o tym na forum.

Mnie tylko zastanawia ile tych zestawów Horna udało się Zurą upalić?

Witam to jaki powinien być tam głośnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadamy w OSP Zure PS100 belka elektra jaki zastosować do tego zestawu głośnik i może ktoś na sprzedaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jaro napisał:

Witam to jaki powinien być tam głośnik

Parametry 100W mocy impedancja 8Ω (Ohm). Czyli tak jak pisali wcześniej koledzy pierwotnie do belek wsadzano Tonsile WD50/50, obecnie Elektry SD100. To są głośniki tubowe do belek, a można jeszcze dostać głośniki płaskie, choć tutaj o wyborze zbyt dużym nie można mówić, bo ja kojarzę tylko YD-100B, który tam szału jakością nie robi(ł). Tylko uwaga, bo teraz większość głośników można dostać w standardzie "międzynarodowym" na 11Ω, co nic nie uszkodzi, ale jednak znacząco zmniejszy głośność sygnalizacji w razie pomyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Które z tych dwóch pierwsze Horn 8 om nie pisze ile Wat drugi wyjęty z belki elektry niewiadomej mocy i jak można sprawdzić czy działają

16501948905375970870167201110654.jpg

16501949229852227227153693340826.jpg

16501950306322796470125051667589.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.04.2022 o 14:29, Radhezz napisał:

No i tyle w temacie... Te głośniki nie są przeznaczone, ani nigdy nie były przeznaczone do użytku z Zurą! Nie pasują ani impendacyjnie, ani pod kątem mocy... Gdzieś nawet był temat o tym na forum.

Mnie tylko zastanawia ile tych zestawów Horna udało się Zurą upalić?

Ale te horny mają 8 om16501948905375970870167201110654.thumb.jpg.2417175bb33840d02b754174248852cb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie rozumiesz, że oba parametry muszą być zgodne? ?

Prostokątny Horn to GŁ510, ma 8 Ohm, ale ledwo 40W mocy... A Zura daje 100W. To jest 2,5 razy więcej. Podłącz pod pogłośniony maksymalnie wzmacniacz o mocy 40W głośnik o mocy 16W... No ciekawe czy się spali?

 

P.S.

Kwadratowego nie poznaje, to może być jakiś zagraniczny wyrób. Trzeci gdzie jest tuba i dwa "metalowe" wzbudniki z tyłu to WD50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten wd50/50 można podłączyć do zury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Jaro napisał:

To ten wd50/50 można podłączyć do zury

Można

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki które wyszukałem na szybko. Większość potrzebuje jeszcze obudowy, gdyż są przeznaczone do montażu w belce ostrzegawczej (oprócz tego pierwszego).

 

YD-100B

Elektra (właściwie to Tonsil) - WD 50/50

Elektra - SD100

Elfir -  BST-100 NEO

Elfir - 100W/H

Ewentualnie głośnik tubowy od Gametu o mocy 150W (kod produktu 02.930). Ma przynajmniej zapas mocy co by go nie spalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Przemek napisał:

Głośniki które wyszukałem na szybko. Większość potrzebuje jeszcze obudowy, gdyż są przeznaczone do montażu w belce ostrzegawczej (oprócz tego pierwszego).

 

YD-100B

Elektra (właściwie to Tonsil) - WD 50/50

Elektra - SD100

Elfir -  BST-100 NEO

Elfir - 100W/H

Ewentualnie głośnik tubowy od Gametu o mocy 150W (kod produktu 02.930). Ma przynajmniej zapas mocy co by go nie spalić.

150W gametu to tylko chwyt marketingowy, tak samo jak strobos wyciągający zawrotne 200W...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...
W dniu 17.04.2022 o 13:34, Jaro napisał:

 Które z tych dwóch pierwsze Horn 8 om nie pisze ile Wat drugi wyjęty z belki elektry niewiadomej mocy i jak można sprawdzić czy działają

16501948905375970870167201110654.jpg

16501949229852227227153693340826.jpg

16501950306322796470125051667589.jpg

Tego tonsila co na ostnich foto mam prawie pół roku na ramie auta i daje rade 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lincoln Mark LT napisał:

Tego tonsila co na ostnich foto mam prawie pół roku na ramie auta i daje rade 

Zależy jaka jest data jego produkcji. Jeśli starszy to będzie działał latami, jeśli nowszy to jego żywot będzie bardzo krótki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się