Zasilacz do lamp ostrzegawczych


bemol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Koledzy,

 

szukam zasilacza, który zasili moją skromną kolekcję lamp halogenowych w warunkach domowych.

 

Idealne urządzenie powinno:

 

  • wytrzymać obciążenie ciągłe na poziomie 17A

  • posiadać analogowy woltomierz i amperomierz

  • posiadać wyjście zasilające zarówno na przednim jak i tylnym panelu obudowy

  • posiadać bezpiecznik(i)

  • posiadać włącznik

  • być stabilizowane

  • być chłodzone aktywnie

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że są to spore wymagania, ale wierzę, że taki zasilacz istnieje i że nie będzie mnie kosztować majątku.

 

Znalazłem urządzenie, które spełnia wszystkie moje wymagania z nawiązką, tylko że zamiast 17A ma jedynie 15. Teoretycznie istnieje wersja 20A, która też by mi odpowiadała, tylko nigdzie nie można już jej kupić.

 

https://www.konektor5000.pl/index.php?p560,jetfon-pc-17-sw-zasilacz-impulsowy-17a-wskazniki-regulacja-napiecia-9-15v-solidna-obudowa

 

Czy ten zasilacz nadawałby się w ogóle do zasilania kogutów? Kiedyś robiłem już testy na innym zasilaczu impulsowym i jak podłączyłem do niego dwie lampy jednocześnie, to skończyło się to mało przyjemnie (to był zasilacz 15A, a dostał obciążenie zaledwie 10A).

 

Jeśli znacie jakieś zasilacze warte uwagi, to będę wdzięczny za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tego z linka nie znam, ja używam Mansona SPS9602 i sobie chwalę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że mój budżet wynosi +/- 400 zł. Manson wygląda w porządku, ale niestety jest dla mnie sporo za drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym budżecie to albo używany albo zdecydowanie słabszy, typu 5A - przerabiam ten temat od dawna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się właśnie obawiam. Chociaż ten zasilacz z mojego linka można zgarnąć akurat za 400 zł, więc rozważam zakup, bo naprawdę ma wszystko czego mi potrzeba. Może jakoś przeboleję te dwa brakujace ampery.

 

A jeszcze się zastanawiam - skoro to jest zasilacz stabilizowany, to jakiego maksymalnego spadku napięcia można się spodziewać przy pełnym obciążeniu? Są jakieś normy? W opisie nie znalazłem nic na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma norm, zależy jak producent zrobił. Prawdopodobnie cena będzie adekwatna do jakości, niestety dobre zasilacze kosztują. Ewentualnie można samemu zbudować zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 months later...

Trochę poszperałem w sieci i udało mi się znaleźć sprzęt, który mieści się w moim budżecie i spełnia praktycznie wszystkie wymagania. Jest to mocniejsza wersja zasilacza z mojego pierwszego posta. Urządzenie ma regulację napięcia w zakresie 9-15V, poza tym wytrzymuje 30A prądu ciągłego i 35 chwilowego. Ma wentylator, który jest sterowany automatycznie - przy prądzie do 10A w ogóle się nawet nie włącza. Fajna sprawa, bo można spokojnie odpalić dwie lampy jednocześnie, a zasilacz będzie pracować bezgłośnie. Jeżeli chodzi o spadek napięcia, to wynosi on ~ 0,2V przy obciążeniu na poziomie 20A. Jest nieźle. Na razie jestem zadowolony z zakupu.

zasilacz.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się