Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czym można wyczyścić klosze od tej belki, próbowaliśmy różnych metod ale ten biały nalot zostaje, słyszałem o paście do zębów ale boję się spróbować żeby nie zniszczyć kloszy. Z góry dzięki za poradę

Dla porównania dodaje przód i tył20220722_195415.thumb.jpg.0c2629e5c92dc8a657c33504c2e028f1.jpg20220722_195421.thumb.jpg.7416c2f5dd760426d0d05f1c1f735ffa.jpg20220722_195429.thumb.jpg.74cad0e07f31c17839e7d0f733e4085c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobić polerkę klosza tak jak poleruje się normalne klosze samochodowe - czyli od gruboziarnistych papierów po drobne i następnie pasty polerskie do lamp. Da się uzyskać efekt klosza jak nowy.

  • Dzięki! 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam lampdoctora 🙂 ale wcześniej ściągnąć papierem zewnętrzną warstwę, to można zrobić lustro z klosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.07.2022 o 21:38, michalsc napisał:

Również polecam lampdoctora 🙂 ale wcześniej ściągnąć papierem zewnętrzną warstwę, to można zrobić lustro z klosza.

Papier ścierny to idealne rozwiązanie ale moim zdaniem niedoświadczony operator może narobić sobie sporo roboty papierem ściernym. Polerka papierem ściernym to zazwyczaj polerka kilku etapowa (papier ścierny minimum dwóch gradacji) no i po ściernym ja bym polecał polerkę na dwie pasty. Po całym zabiegu idealną czynnością finalną jest położenie warstwy zabezpieczającej na klosz ( analogicznie jak w przypadku reflektorów samochodowych) ale to już generuje kosz i czas. 

Ja sam osobiście używam polerki i pasty z K2 w przypadku zwykłych kloszy.

W przypadku kloszy drogich lub nieprodukowanych- polerka na papier, pasty polerskie i powłoka ceramiczna zabezpieczająca. 

  • Dzięki! 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się