Code3 H2 Covert Podłączenie 2 głośników


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam zagwozdkę dotyczącą podłączenia dwóch głośników 11ohm 100w do code3 h2 covert. W instrukcji producenta napisane jest, że powinno się je podłączyć parallel and in phase, czyli jeśli dobrze rozumiem równolegle. Natomiast w polskiej instrukcji ze strony WASu jest napisane, że szeregowo. Generalnie w większości modulatorów o ile kojarzę łączylo się głośniki szeregowo. Sprawa jest dosyć pilna, bo dzisiaj muszę to zamontować.

Z gory dzięki za pomoc! 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, generalnie w większości generatorów łączy się równolegle w zgodnej fazie (czyli "plusy" razem) i tu również powinno to tak wyglądać. Jeśli połączysz w szeregu to obniżysz moc. Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli coś takiego? Oczywiscie impedancje głośników inne, ale sam zamysł?

pobrane (1).jpeg

Edytowane przez Julas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo, mam nadzieję, że tym razem obędzie się bez przygód, bo już jeden głośnik z głowy mam z poprzedniego podejścia 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośnik jest raczej dość ciężko uszkodzić, chyba że był wadliwy, co nie jest takie rzadkie. Zależy jaki model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był jakiś tani chińczyk więc to całkiem prawdopodobne. Nie ja go kupowałem, więc nie mialem zbytniego wpływu na to co miałem montować. Natomiast podłączenie było tożsame z tym co przed chwilą ustaliliśmy. Drugi głośnik to elektra sa135p, który ocalał bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się