Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie o zamianę głośnika do modulatora Gamet Gam 150 PB z Gamet Grom G100 na Federal Signal ze zdjęcia. Nie bardzo wiem jaki to model bo nie mogę nigdzie znaleźć oznaczeń.  Czy modulator się nie opali od niego??

20220617_154037.jpg

271490553_913125899390129_3947566580911309640_n.jpg

271602210_353804959602557_4492166286316442314_n.jpg

 

image.jpg

Edytowane przez Dawid181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głośnik powinien być dopasowany do charakterystyki generatora. W tym przypadku ani jeden ani drugi nie pasuje do generatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest akurat badziew a nie generator i żaden dostępny głośnik dobrze współpracować z nim nie będzie. Skutecznie omija charakterystykę prawidłowej pracy dostępnych głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że co mam wrzucić generator i głośnik do śmieci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak takie masz i nie masz innego wyjścia to takie stosuj. Ja osobiście bym wywalił ten generator do kosza. Pokazany głośnik na zdjęciu nie będzie lepiej działał a jak już to się szybciej zepsuje niż gamet - federalowskie już tak mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taki zestaw mam na aucie. Ze zdemontowaniem trochę trudno. Więc będzie musiał zostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, michalsc napisał:

To jest akurat badziew a nie generator i żaden dostępny głośnik dobrze współpracować z nim nie będzie. Skutecznie omija charakterystykę prawidłowej pracy dostępnych głośników.

 

Czemu twierdzisz że to badziew nie generator??? Skoro jest używany tyle lat w pojazdach to chyba się jakoś sprawdza. 

Jest to taki sam produkt Gameta jak inne przez tą firmę produkowane. To tak samo jakbym powiedział że Ford to badziew nie samochód. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociażby dlatego że generowane przez niego pasma skutecznie omijają optymalne zakresy pracy praktycznie wszystkich dostępnych głośników powodując, że pracują w gorszych warunkach podnosząc ich awaryjność i obniżając skuteczność. Dodatkowo zakresy te idealnie topią się w szumie ulicznym powodując, że sygnalizacja staje się nieskuteczna. A jak chyba powszechnie wiadomo - sygnalizacja ma podnosić bezpieczeństwo podczas jazdy pojazdem uprzywilejowanym.

  • Dzięki! 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i taka odpowiedź mnie satysfakcjonuje.  Faktycznie jest trochę jakby cicho. Podejrzewam że tego generatora nie da się podkręcić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 5 months later...

Generator i syrena zdemontowana z auta. Co wsadzić żeby dobrze działało i się nie psuło???? Oczywiście chodzi mi o używkę. Proszę o podpowiedź 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 4 weeks later...

Panowie mam pytanie bo męczy mnie nowy posiadacz mojego Gameta. Czy pod kable od głośników można podłączyć coś takiego jak stroboskopy na pilota?? To podobno coś takiego co ma sterownik pilota i wystarczy podłączyć pod akumulator i działa. Czy podłączając te światełka pod głośnik się to nie spalą się????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego pomysłu to jeszcze nie widziałem 🤣 Nie, nie można podpiąć lamp pod głośnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pod które przewody się podłącza lampy zewnętrzne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

Panowie mam pytanie podłączając oświetlenie zewnętrzne pod kostkę B,C lub D to wciskając klawisz np. B włączą sie lampy?? Czy do lamp są  potrzebne jakieś przerywacze czy gamet ma już coś w środku co powoduje mruganie. Czy w kablu B,C,D po wciśnięciu jest prąd??

received_641380921230906.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy po kolei.

Po wciśnięciu jakiegokolwiek kanału (A, B, C, D, E...) to generator podaje na wyjście z kostki napięcie 12/24V (w zależności od wersji). Nie ma tam żadnego przerywacza, który powodowałby "mruganie". Za taki efekt odpowiada specjalny moduł umieszczony w lampie ostrzegawczej.

Kanał B został stworzony jako uzupełnienie głównego kanału A od świateł ostrzegawczych, więc po wciśnięciu B włączy się również z automatu kanał A.

Kanały (wyjścia) C i D są stworzone pod lampy robocze, ewentualnie jeszcze jakieś ostrzegawcze i one działają od siebie niezależnie.

Zasada działania jak na poniższym wideo:

 

  • Dzięki! 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie bo będę podłączał lampy pod ten modulator. Czy nie jest potrzebny kolejny plus akumulatora lub z plusa z modulatora żeby lampy się włączały??  Posiłkując się grafiką napisane jest jasno "zasilanie lamp +12V". Z lampy wiadomo wychodzą dwa przewody z czego jeden to minus do nadwozia, drugi z kolei to plus w kostce A,B,C lub D. Dobrze rozumiem???

schametgam150pb.jpg.2167d656c61ca2bf397c28b04c788648.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden kabel z + zasila generator, a drugi + zasila przekaźniki od lamp 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się