Dziwne zachowanie LED


lbs5

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką ciekawą hiszpańską belkę LED. Podejrzewam że będzie już mieć z 15 lat. Niestety do belki nie było pilota, a w środku widać dedykowane sterowniki do każdej z połówek. Lampa jest dwupoziomowa i czterokolorowa.  Próbuję ją rozpracować " analogicznie" i nawet w pewnym sensie się to udało. Jednak jest kwestia której nie umiem sobie wytłumaczyć. Układy, które zasilane są dwoma kabelkami reagują jedynie na napięcie podawane z prostownika transformatorowego. Układy w których jest jeden PLUS i trzy minusy działają prawidłowo zarówno pod akumulatorem i prostownikiem. W jaki sposób można rozwiązać ten problem, tak żeby wszystko działało pod akumulatorem? 

IMG20221205184323.jpg

IMG20221205184315.jpg

IMG20221205184235.jpg

Edytowane przez lbs5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź napięcie na akumulatorze, bo raczej to mało prawdopodobne, że lampa jest tak wybredna na źródło zasilania 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem próby z trzech akumulatorów z czego najstarszy to dwulatek. Tak jak pisałem układy składające się z tych czterech LEDów i posiadające trzy masy idą z aku jak trzeba . Problem jest z parabolicznymi układami i białymi kierunkowymi , które zasilane sią tylko plusem i minusem . Działają tylko pod prostownikiem .... 🙆‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze połączenia i masę, bo objawy wskazywałyby na taki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się