T4 policyjna zura 1120 koguty elektry


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam od niedawna policyjna t4. Nie wiem jaki to model elektry. Mam następujący problem: po włączeniu kogutów środkowym przyciskiem od świateł zury zapalają się tylko koguty po stronie pasażera, nieraz zalapie jeszcze tył po stronie kierowcy ale się wyłącza. Gdy na zurze wybiorę lampy po stronie kierowcy to zapalają się obie ale przednia wolniej się kręci. Problem występuje także przy podłączeniu innej zury. Ktoś poradzi co mogło nawalić ? 

IMG_20221221_230007.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model lampy Elektra LBO 10 T

  • Dzięki! 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W aucie w desce rozdzielczej mam jeszcze zamontowany przełącznik dodatkowy z podziałem koguty przednie/tylne/przód i tył razem.

Gdy ustawie sam tyl i wciśnie na zurze koguty świeci lewa i prawa strona. Jak ustawie sam przód też załączają się lampy bo obu stronach z tym że nad kierowca wolniej się obraca. 

Gdy mam ustawione przód i tył dachu na tym przełączniku na desce i odpalam koguty w zurze to odpalają się tylko po stronie pasażera przód i tył. Czasami tylko z nimi odpali się też tył po stronie kierowcy 

Dodaje foto przełącznika,to ten koło zury,obok niego są jeszcze te 4 kontrolki sygnalizujące które koguty chodzą 

16717006559476335475581023126481.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ta T4 z YT (pojazdy służb mundurowych) ? 

Coś jest namieszane z tym przełącznikiem rozdzielającym . Do T4 była dołączana "książka" i tam był chyba rozrysowany schemat połączeń. Problemów upatrywałbym w przełączniku i tym czteroledowym klawiszu sygnalizującym włączone lampy . 

 

Lampa to faktycznie LBO10T (twist) 

 

Edytowane przez lbs5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie ta,niedawno ja kupiłem i staram się doprowadzić do ładu. Książki żadnej nie dostałem tylko na msg schemat

received_473607468186479.jpeg

received_550765210245400.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w sumie nie mam pewności 100% z tym że problem występuje na dwóch różnych zurach. Osobiście tego nie sprawdzałem.. tylko właśnie na filmie na YT widać starsza zure i problem z tym wolniej kręcącym się kogutem. Nie wiem jak było z tymi stronami lewa/prawa 

Edytowane przez Mati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jeśli chodzi o wolniej kręcącą się jedną lampę to podejrzewam, że może ktoś kiedyś wymienił w niej silniczek od lustra na taki do zasilania 24V. Musiałbyś zerknąć czy jest on taki sam jak w pozostałych lampach.

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2022 o 16:16, Mati napisał:

No i w sumie nie mam pewności 100% z tym że problem występuje na dwóch różnych zurach. Osobiście tego nie sprawdzałem.. tylko właśnie na filmie na YT widać starsza zure i problem z tym wolniej kręcącym się kogutem. Nie wiem jak było z tymi stronami lewa/prawa 

Model Zury nie ma nic do tego, sam modulator daje tylko sygnały sterujące do przekaźników - sygnały które przed przekaźnikami przechodzą przez ten śmieszny dokładany przełącznik. Ja bym tam szukał powodów takiego zachowania jak napisał @lbs5. Zresztą znajdź zespół przekaźników i tam zobaczysz wszystko - napięcia zasilania poszczególnych kogutów, czy przekaźniki się załączają, itd.

A lampa to "wysoka" LBO-10T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się