Lampa na podszybie Oregon


Rekomendowane odpowiedzi

Postaram się zwięźle i na temat. Nigdy dokładnie tej lampy w ręku nie miałem ani niechęcę jej mieć.!!!!!!! Miałem identyczną wersję tylko, że prosto z Chin ( koszt w Chinach coś koło 30-40 $) nadawała się, jako lampka choinkowa. Jeśli chcesz już lampę na podszybie to gorąco polecam lampę TITAN, którą ma w ofercie, np. firma ELEKTRA z Warszawy. Mam ją i jestem z niej bardzo zadowolony. Z tego, co wiem producent tej lampy pochodzi z Tajwanu, ale lampa posiada wszystkie certyfikaty europejskie oraz certyfikaty obowiązujące w USA oraz Australii a to już musi być dobry produkt, jeśli otrzymał i dzielnie przeszedł przez wszystkie te certyfikaty.

http://www.zeelektra.com.pl/index.php/produkty/lampy-kierunkowe/titan

Dr3LPl2VfbE

yo-62fcaHew

I93wbY3IAzE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mój kolega ma tą lampę od Strobosa.

Jak na moje oko to świeci bardzo dobrze nawet w pełne słońce, ma kilka patternów i bardzo szeroki zakres świecenia. Przed zakupem poprosił o dokumenty i dostał na maila dwie homologacje jak pisze na aukcji R10 i R65. Z lampą przyszła też gwarancja na 2 lata.

Także ogólnie pozytywne zaskoczenie. No i lampa jest dość duża także daje na pewno więcej światła niż TITAN.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie bawiłbym się w wydawanie, aż takiej kasy na to.

 

Na stronie głównej portalu po prawej macie tabelkę z kursem walut. Dolar stoi po ok 3,00 zł (zaokrąglimy do całości, przecież 3,03zł to praktycznie nic )

 

Załóżmy, że lampa kosztuje te nawet 50$ to mnożąc przez kurs (3,00 zł) to wychodzi nam 150 zł. Nawet 100 zł za dostawę z Chin lepiej zapłacić za tą jedną sztukę i też taniej wyjdzie. Nikt mi nie wmówi, że cena 550 zł to atrakcyjna cena za to "coś". Jeśli byłoby tańsze, to może bym kupił, ale za tą cenę to wolałbym osobiście kupić coś markowego.

 

Dajmy przykład... Idziesz po miejskim ryneczku i widzisz adidaski, jakiejś niepewnej, chińskiej firmy, które po miesiącu się rozlecą. Kosztują dajmy na to 150 zł. Idziesz do galerii handlowej i za te 150 zł, czy nawet troszkę więcej masz już jakieś oryginalne obuwie, które wiesz, że wytrzyma i nie trafi go szlag po krótkim czasie.

 

Ja bym się takich chińskich zabaweczek od polskich pośredników nie kupował i ich nie wzbogacał. Zarabiają na klientach krocie, tym bardziej, że jak zamówi tego badziewa np. 1/5 kontenera to jeszcze zejdą mu z 40% ceny CONAJMNIEJ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Robbo.

Osobiście nie miałem tej konkretnej lampy w rękach, ale będąc szczery widząc produkty Strobosa na ulicy nie kupiłbym ich produktów...

Kąt świecenia ich lamp jest zbyt mały, sama konstrukcja pozostawia wiele do życzenia. Jakim cudem te lampy posiadają homologacje - nie wiem i chyba nie chcę wiedzieć. Już pomijam, że cena tej lampki jest sporo zawyżona, a Titana kupisz w normalnych pieniądzach z Polską gwarancją, a serwis masz na miejscu .

Polecam Ci przeczytać mój wątek o wyżej wymienionej lampie Titan, która posiadam od chyba 2 lat i jestem z niej bardzo zadowolony. Fakt, że filmik był nakręcony bardzo późną porą ale wkrótce dodam update z filmiku w ciągu dnia.

Zajrzyj do tematu: viewtopic.php?f=14&t=512

Ps mam w sumie dwa produkty Elektry - lampę Titan oraz LBL 20K1 które polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tam! Nie ufam bym temu. Firma ta zaśmieciła dużą część rynku lampami BEZ HOMOLOGACJI. Nie wiem, kto za to będzie odpowiadał jak by się coś stało, ale miejmy nadzieje, że nigdy nic się nie stanie! Kolejna kwestia. Nie widziałem ani jednego filmu z prezentacją produktu w słoneczny dzień! W nocy ( i w szary dzień) będzie widać też dobrze lampy z allegro za 40-50 zł.

Ja odradzam. W tych pieniądzach można lepiej doświetlić pojazd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym zobaczył te homologacje ale już nie raz pisałem do firmy Strobos z prywatnego (fedlight -owego emaila) i z redakcyjnego i nigdy nie dostałem żadnej odpowiedzi więc chyba właściciel firmy nas / mnie niezbyt lubi za słowa krytyki o wcześniejszych produktach może kiedyś zobaczę te certyfikaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, nie spodziewałem się takiej ogromnej krytyki, tym bardziej że każdy z Was sam przyznaje że nigdy tej lampy kupionej od Strobosa nie miał w ręce. Fajnie było by coś przynajmniej widzieć na żywo żeby to tak mocno krytykować.

Homologacje udało się koledze dostać przed kupnem, choć miła Pani sprzedająca powiedziała że wysyłają dokumenty tylko osobą które kupiły już u nich lampy. Nie jestem ich jakimś super fanem ale w firmie mamy kilka lamp i z serwisem też nie ma problemów, klosz do belki który zbiłem dostarczyli na drugi dzień po zamówieniu.

Co do filmów na Youtube w słoneczny dzień czy pochmurny... wszystko zależy od aparatu, kamery, wysokości słońca, siły światła, pory roku itd wiem coś o tym, bo sam interesuję się troszkę fotografią. Poza tym filmy lampy TITAN które zamieściliście powyżej są robione z odległości ok 40 cm od lampy, lub z białym tłem albo innym sztucznym więc w takich ujęciach każda lampa będzie ładnie świecić. Taka jest moja opinia, wiadomo każdy ma swoją. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę, jeśli chodzi o podesłane filmy lampy TITAN ( miały być to poglądowe filmy a nie film z testu lampy). Pora roku? Pogoda? Można poczekać na lepszą pogodę. Realizowałem materiały 30 grudnia 2013 roku z produktami Federal Signal Legend, LM500 oraz AS422 i było bardzo zimno, bo coś, koło -8* ale piękne słońce i test wiarygodny jest w najtrudniejszych warunkach dla produktu. A polityka wysyłania dokumentacji po fakcie jest dość dziwna! Wszystkie firmy Federal, Gamet, Elektra, Elfir udostępniają te dokumenty wszystkim, bo jest się, czym pochwalić! Nie rozumiem polityki firmy, że wysyłam po zakupie. Bo kupie produkt „X” (będzie adnotacja, że produkt X posiada, R65) ale po zakupie np. koloru niebieskiego okaże się, że ma R65, ale tylko na kolor pomarańczowy. I co teraz?

Udostępnianie takich dokumentów jest w interesie właściciela, bo przecież, jeśli coś ma certyfikat to jest się, czym chwalić!

 

A i opinii o danej firmy nie wyrabiam sobie po zobaczeniu JEDNEGO produktu tylko całej gamy produktów! (Przynajmniej ja). Ja widziałem kilka modeli i powiem szczerze, że za darmo bym tego nie chciał. Sam byłem świadkiem jak znajomy, który ma lawetę musiał się tłumaczyć ITD. z belki, która nie posiadała wymaganych certyfikatów (nie była to belka strobosa), ale wyglądała identycznie (ten sam model w Chinach). Zabrali mu dowód rejestracyjny nałożono grzywnę i skończyło się oszczędzanie na kogutach i jeszcze innym wyposażeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem homologacje od kolegi "matekotc".

Lampa Oregon rzeczywiście posiada homologacje potwierdzającą kompatybilność elektromagnetyczną czyli ECE R10 (E20 R10-04-3206) dla zasilania 12V oraz homologacje ECE R65 (E9 R65 00-1534) dla lampy barwy pomarańczowej. Brak rozszerzeń dla innej barwy lampy.

Nie będę wstawiał tutaj tych homologacji bo nie wiem czy właściciel firmy sobie tego życzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 4 months later...

No nie ładnie " matekotc".Chciałem wysłać e-maila do Ciebie ale jakoś znajomo mi wyglądał ten email. Skopiowałem, wkleiłem w wyszukiwarkę a tu niespodzianka! Wystarczy wejść w Twój profil kliknąć "Adres e-mail:" i wyskakuje adres poczty elektronicznej firmy STROBOS. Nie ładnie podszywać się pod kolegów i robić sobie reklamę w ten sposób. Zawsze można napisać oficjalną wiadomość z propozycją współpracy. Jesteśmy otwarci na propozycje ale reklamować się "na kolegę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 months later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się