Jak uzyskać zezwolenie na pojazd uprzywilejowany?


Przemek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, czyli co należy spełnić, aby dostać pozwolenie na używanie niebieskich świateł ostrzegawczych do ambulansu, karetki, bądź innego, który ma za zadanie ratować życie ludzkie :) Dyskusja na temat artykułu: [url=http://elightbars.pl/wiadomosci_015-oswietlenie_i_przepisy.html]Polskie przepisy o oświetleniu ostrzegawczym[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

Hmm, ciekawi tylko jedna kwestia - zezwolenia na uprzywilejowanie potrzebują tylko firmy, gdyż inne podmioty ratownicze takie zezwolenie mają tak jakby "odgórnie", a zwykły śmiertelnik zezwolenia nie dostanie. I teraz ciekawostka: a co jeśli podmiot ratowniczy, który nie musi występować o zezwolenie dysponuje pojazdem który nie stanowi jej własności, np. na zasadzie użyczenia? W Ochotniczych Strażach Pożarnych jest to bardzo powszechna sytuacja, gdy użytkowane przez stowarzyszenie samochody stanowią własność Urzędu Miasta/Gminy. No i mamy ciekawą sytuację np. gdy taki pojazd z różnych względów nie jest własnością OSP, a osoby prywatnej - w jaki sposób zareaguje policja? Problem może marginalny w świetle przepisów o uprzywilejowaniu, ale już przy użyczeniu samochodu ciężarowego jako SKw przez prywatnego przedsiębiorcę mamy identyczną sytuację w razie spotkania z Inspekcją Transportu Drogowego. Jeśli coś nie jest zabronione, to jest dozwolone - to fakt niby bezsprzeczny, a jednak problemów można sobie narobić gdy coś podlega interpretacji, a nie jest napisane wprost. Mnie tylko zastanawia czy ktoś się zgadza z tym do czego ja doszedłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się