Kiedy możemy używać zółtych sygnałów błyskowych?


Przemek

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, czyli kiedy i w jakich przypadkach mamy prawo do używania żółtych/pomarańczowych sygnałów błyskowych (oświetlenia ostrzegawczego) na drogach. Dyskusja na temat artykułu: [url=http://elightbars.pl/wiadomosci_015-oswietlenie_i_przepisy.html]Polskie przepisy o oświetleniu ostrzegawczym[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 years later...

hejka . Więc jak to jest można czy nie można mieć, posiadać ,montować . Mieć zamontowane , gotowe do włączenia . Czy za taką błyskotkę można pozbyć sie dowodu rejestracyjnego.

 

Dla czego pisze w tak starym temacie. A dla tego że nie chce zakładać nowego, skoro jest już założony. Czytając to jakiego artykułu dotyczy temat,szczerze mówiąc nic nie wywnioskowałem, ledwo tyle że dla zwykłego użytkownika jest on raczej nie dozwolony.

 

I drugi powód mój, dla czego piszę w tym temacie. Otóż. Jadę sobie spokojnie dziś moim świczko-brzękiekiem (czyt.skuterem) i widzę że przede mną jedzie typek motorem. Teoretycznie nic w tym dziwnego. Jazda przepisowa tyle ile można w terenie zabudowanym . Wiec nieco przyspieszyłem ,dojeżdżam do gościa i co widzę ? (swoją zdumioną minę w moim lusterku, a na jego moto , na kufrze żółte ufo. Małe płaskie chyba rodzimej produkcji na ledach. Podjeżdżam bliżej ,machłem by się zatrzymał. No i spoko. Zatrzymał się, (łapka<>łapka) no i pytanie o ufo (na co ci to, po co, i jak to sie ma do kontroli drogowej.

Na to gość mi odpowiada (chce to mam@lubie błyskotki@) pytam>a co na to smutni panowie przy kontroli nie masz tego ani zakrytego, jest widoczny normalnie bez ukrywania . jego odpowiedź > nic. można mieć posiadać tylko z używaniem jest inaczej. Dlatego że nie zawsze można. Po za tym nic zero ,żadnego mandatu,ani zabierania DR.

No i teraz ja chce poprosić o wyjaśnienie ,tu na forum, może jest jakiś ktoś oblatany w prawie, i powie mi i nie tylko. Jak to na prawdę jest z tymi pomarańczowymi/żółtymi kogutami.

 

Ja by to było mało, to gość miał założone z przodu do pod lampami takie cudo kierunkowe ,tylko że też pomarańcz/żółte . A moto ? nic wielkiego, zwykła honda varadero chyba. Nie miała żadnych oznaczeń w stylu ratownika,czy inne cuda .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pomarańczowe zabieranie dowodu? No ja Cię proszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a co w tym dziwnego ? w naszym kraju za byle co mogą zabrać dr. Wiec nie ma co sie dziwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, dużo dziwnego. Bo w takim razie powinni zabierać większości ciężarówek i dostawczaków.

Pokaż mi przepis który zabrania posiadania pomarańczowej lampy błyskowej? Używanie jest określone wyraźnie, ale i tak niewiele osób zwraca na to uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pokaże przepisu, bo wiemy że takiego nie ma. Ale jest inny, mówiący o oświetleniu w pojeździe. Z tego co wiem, to mogą zabrać dr, za nie odpowiednie oświetlenie Nie znam na pamieć tego przepisu, ale wiem że coś takiego jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomarańczowego koguta możesz posiadać w samochodzie a nawet na dachu. Mogłeś go używać do zabezpieczenia albo czegoś innego.

Spokojnie stawiaj pomarańczkę na dach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się