LZ2OGW "Vento"


Rekomendowane odpowiedzi

Po dłuższym okresie czasu udało mi się skompletować dość rzadki rodzaj belki , którą pamiętałem m in. z policyjnych VW Vento . Cechą charakterystyczną tej lampy była możliwość wkładania na środku górnej listwy lampy LBO10K2 i włączanie jej poprzez PILOTa na modulatorze. Dawno temu udało mi się kupić czerownego LBO10K2, jednak nigdzie nie mogłem znaleźć do niego oryginalnej belki. Nawet w serwisie Elektry mieli problem z pokojarzeniem o co mi chodzi i naturalnie nic takiego nie mieli. W końcu w ostatnim czasie udało mi się kupić lampę ze strażackiego demobilu, która jest przystosowana do współpracy z "bagnetowym kojakiem". Lampa zapewne pochodzi z jakiegoś radiowozu. Całość działa, ale wymaga oczywiście odpowiedniego odświeżenia.

 

cdd52625fdf9.jpg 2b0a3439c895.jpg fed97b5ba574.jpg 29ffa6351c35.jpg 37178897e7fd.jpg

 

A tak to wyglądało w oryginale :

http://www.radiowozy.cba.pl/details.php?image_id=1297

http://radiowozy.cba.pl/details.php?image_id=223

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje! To jest coś co pamietam z czasów swojego dzieciństwa jak kiedys na Ventylu postawili czerwonego koguta, myslalem, ze to był zwykły magnesowy i zasilanie z zapalniczki a tu taka niespodzianka! Jeszcze raz gratulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

Mam takie nowe złącze z kogutem i planowałem kiedyś sobie też taki zestaw do kolekcji złożyć. I tu pytanie czy górny profil ma tylko wywiercony otwór czy jest też "zeszlifowany" w miejscu gniazda? Jeśli to nie problem będę wdzięczny za fotki także od wewnątrz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 4 weeks later...

Bardzo ciekawy zestaw. Używali ich również w Straży?

 

BTW, gdzie są takie "strażackie" demobile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż zazdrość mnie zżera. Ładna perełka! Gratulacje tak przepięknego eksponatu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...

Pamiętam jako dziecko, że takie Vento z takim zestawem jeździło w Malborku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się