LAP BL12 12/24v Ratujcie...


MrFifi387

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim !

Sytuacja prosta,dojeżdza kogut,nie odpala pod prostownikiem...

Otwieram bo coś w środku latało a tam kondensator...

Znalazłem jakieś miejsce,włożyłem go tam i podłączyłem ponownie do prądu,ale niestety... Brak reakcji(miejsce zaznaczone na czerwono)

Ratujcie i mówcie co jak i gdzie zlutowac bo już mnie z nerwów wykręca.....

Z góry dzięki !

13046287_828164687287600_1168775104_n.thumb.jpg.b3ee81b6f13c3c9b09d695e44a31342b.jpg

13045567_828160647288004_1955052435_n.jpg.f263bf3ec1f9e2e8393c7995a8d5e5ae.jpg

13046119_828164643954271_440959944_n.thumb.jpg.296a26b2d073d397557df3fff62b3d78.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup nowego elementu i ponowna instalacja (lutowanie ). Trzeba pamiętać o zachowaniu zasady plus do plusa i analogicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy zapytać. Co jest/było przyczyną że przestał działać.

Patrząc na pierwsze zdjecie, widzę ze rezystory przy brzegu płytki, albo są przypalone, albo zaśniedziałe. Trudno określić.

Biały nalot może świadczyć o tym że coś sie tam upaliło. Pytanie dla czego. Został zalany ? Zostało odwrotnie podłączone zasilanie ? . nie mam szklanej kuli ,szkoda ,bo można by go zreanimować. Wymiana samego kondensatora z zdjecia drugiego wiele nie pomoże,Raczej skupił bym sie na wymianie wszystkich elementów . Łącznie z smd (powierzchniowo montowane ) zdjecie ostatnie. Koszt nie wielki ,ale na pewno by pomogło go postawić na nogi. Jeśli możesz , to daj zdjęcie lepszej jakości, bez fleksów z lampy błyskowej. zdjecia z każdej strony. Rozbierz całość w drobny mak. W zależności czy robisz fotki aparatem, to ustaw w nim (robienie zdjęć w makro)(ikonka "kwiatka") jak telefon to nic dobrego z tego nie bedzie. Troche zabawy ,ale można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcia wniosek jest jeden. To się kwalifikuje jako elektroniczny złom. Został czymś zalany, utopiony . świadczy o tym rdza na rezystorach. Potem ktoś go podłączył, przygrzały się ścieżki ,powstała śniedź. Bez wymiany wszystkich elementów nic z tym nie zrobisz. Będziesz miał problem z rezystorami, dla tego że nawet nie widać na nich kodu kolorowych pasków pozwalających na odczytanie wartości rezystora. Wielkiego wyboru nie masz. Możesz znaleźć taki sam tylko działający, i pod warunkiem, że elektronika bedzie 1x1 to będziesz mógł odczytać wartości elementów. Schematu nie znajdziesz, wiec nie ma nawet co szukać. Za to możesz postawić na półce , i bedziesz miał eksponat,lub zbieracz kurzu (zależy kto jak patrzy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.