Renowacja belki LZ firmy Elektra


Robbert90

Rekomendowane odpowiedzi

Ponownie witam wszystkich Forumowiczów Przejdę od razu do rzeczy. Na allegro nabyłem belkę jak się nie mylę LZ, ze starego radiowozu policji ( widać to po napisie, który kiedyś byl naklejony, a teraz zostały tylko jaśniejsze miejsca po literach). Od razu zaznaczę, ze belka ma zostać elementem wystroju mojego pokoju, zresztą brakuje jej "bebechów" Mam kilka podstawowych pytań do Was ekspertów :

1. Czy wszystkie typy LZ, po za długością, różniły się Np. szerokością, wysokością ?

2. Wydaje mi się, ze jest ona zdemontowana z policyjnego passata z lat 90-tych. Pytanie, czy te z polonezów byly tej samej długośći ?

3. Czy któryś z użytkowników forum prowadzi sprzedaż kształtek, bo chciałbym zrobić kompleksową wymianę ich ?

 

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj . Wszystkie LZ- tki miały jednakową szerokość i wysokość. Co do długości , to profile też miały określone wymiary , głównie skojarzone pod kątem konfiguracji lampy i długości kształtek . Można by w zasadzie pokusić się o zrobienie listy długości profili, ponieważ na profilach był często wybijany typ i długość . Najdłuższy profil to jakieś 150 cm (3 x 52,8 cm )

Jeśli chodzi o kształtki - mam sporo używanych, ale jeśli chcesz zrobić lampę cieszącą oko, to najlepiej zainwestować w nowe. Poszperaj na alledrogo, albo w sieci znajdź dealera. Kształtka o długości 528 mm, to wydatek jakiś 50 pln. Podejrzewam,że jeżeli masz passatowską belkę, to orientacyjne długości kształtek są następujące : 2x22,5 cm (kolor) i 52 cm (środek) - co w sumie dawało profil o dł. 97 cm (bez boczków ) . Polonezy Policyjne miały profile 110 (2 x 28,6 + 52) . Profile 97 centymetrowe miały Polonezy ambulanse karosowane w Grójcu ( z czterema stroboskopami 2 x 35 + 26)

 

Jeśli chcesz mimo wszystko zdecydujesz się na używane kształtki - pisz na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ale nie mogę pisać na PW, wyskakuje mi komunikat, ze musze się zarejestrować, a przecież mam tutaj konto. Dzięki za podpowiedź i mam nowe pytania Powiedz w takim razie czy moze Ty posiadasz na sprzedaż belkę typowo z poloneza policyjnego, bądź znasz jakiegoś posiadacza ? A drugie pytanie, co do mojej obecnej belki czy masz czerwone kształtki i białą głośnikową w przyzwoitym stanie, nie musi byc nówka ? Jak juz bym tą passatówkę przerabiał to troche inaczej niż w oryginale, a mianowicie : niebiska kształtka-biała głośnikowa-czerwona kształtka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych forach jest tak ,że żeby wysłać PW, musisz mieć min 3 posty i min 24 godziny od rejestracji. Być może i tu tak jest .

 

W temacie kształtek i belek - PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byś chciał nowe kształtki polecam się wybrać:

FUPH KACPRZYŃSKI

ul. Międzyleska 4 Wrocław

wejście jest od "podwórka", tam siedzi mąż z żoną. Mąż taki trochę ciężki w kontakcie, uważa że wszystko wie o lampach i próbował się targować ze mną kto lepiej jest ogarnięty, ale za to żona to złota kobieta. Jak dobrze zagadasz to i może jakiś rabacik dostaniesz. Najlepiej zawsze brać najdłuższe kształtki, później zawsze można dociąć, a różnica w cenie nie duża. To co Ci zostanie to Twoje, zawsze coś można ulepić z tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 years later...

Renowacja, a w zasadzie gruntowne odświeżenie typowej polonezowskiej 2OGW (1100mm)

DSC02013.thumb.JPG.3a9ef4467deff914eb3351aae92e31db.JPG

DSC02007.thumb.JPG.19d3ff03ab3a837b1c5e6e52212051bd.JPG

DSC02009.thumb.JPG.9822e610dbacdba6c854aede6bf0b361.JPG

DSC02005.thumb.JPG.ddc4ac4d53cfa557b704ff986f050dc7.JPG

DSC02003.thumb.JPG.903febb510b105a7b59fc23d14b18b7c.JPG

DSC01883.thumb.JPG.d7b262983276d19d8308c1ec30c20b30.JPG

olx.jpg.f8af17763541c6ed51aa15975f99bccb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybki jesteś! Dobra robota! Moja czeka na lepsze czasy po obronie pracy dyplomowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się