Whelen Beta 112R


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

 

Zwracam się z zapytaniem - co sądzicie o syrenie Whelen Beta 112R w wersji 80Watowej?

Na jednym z portali aukcyjnych pojawił się taki sprzęt w wersji eksportowej właśnie z mocą max. 80Watów.

 

Mam obecnie Alpha 100W ze 100W głośnikiem oraz Federala SCS1000 (2x30W) i różnica pomiędzy nimi jest kolosalna na ucho.

 

Chciałem zamienić modulator Alphy na Bete ze względu na funkcję Public Address + radio repeater.

 

Pozdrawiam Zapaleńców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w zasadzie jakiejś drastycznej różnicy w głośności być nie powinno przy dobrym głośniku. 20W to nie jest jakaś ogromna różnica ale na pewno będzie nieco słabiej niż przy 100W. Zawsze można go minimalnie przerobić i podnieść moc. Ogólnie wheleny to dobre produkty. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś wiadomo jakiej przeróbki by wymagała taka syrena?

 

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym modelu 80 Watowym.

Może być wzmacniacz słabszy albo jakiś ogranicznik dołożony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tam jest kwestia zmiany uzwojenia transformatora lub całego trafa, widać jest nawinięty tak by ciągnął na 80W. Zmiana liczby zwojów pozwala na podniesienie lub obniżenie mocy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jesteś pewny, że to kwestia trafa? Widział Ktoś kiedyś otwartą Alphe i Bete? Trafo jest podobnej wielkości?

Może byłaby możliwość przełożenia.

 

Michał - dzięki za pomoc w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem pewny bo projektuję takie urządzenia. Widziałem też te generatory od środka. Wielkość traf nic nie powie bo rdzenie są te same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czy w takim razie bezproblemowym będzie przerzucić trafo z alphy 100 do bety 80 i uzyskamy te rzekome 100W? Nie ucierpi na tym reszta elektroniki?

 

Masz może fotke środka takiej syreny Whelena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z tego co pamiętam to nie można zamienić transformatorów, gdyż w obu wersjach są różnie zrealizowane moduły odwracaczy fazy a co za tym idzie - różnica napięć dochodzących do gałęzi wzmacniacza. Gdzieś miałem fotki wnętrza, jak je znajdę to podeślę. Jeśli chodzi o to, czy elektronika nie ucierpi w razie podmiany, to odpowiedź jest prosta - nie ucierpi. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli elektronika nie ucierpi ale i tak nie można podmienić. Trochę jakby lipa.

 

Pozostaje polować aż ktoś zechce sprzedać Betę 100 Watową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na razie się wstrzymaj bo spróbuję ogarnąć temat. To, czy można podmienić trafa czy nie, mogą wykazać pomiary na oscyloskopie. Osobiście wiem jak przerobić go na 100w, jeśli chcesz, mógłbym się nim zająć kiedyś. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wstrzymuję się w takim razie. Czekam na jakieś info.

 

Dzięki i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 months later...

Czołem,

 

Odgrzewam temat. Coś udało się ustalić?

 

Niestety nikt nie ma oryginalnej Bety 100W. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 months later...

Witam,

 

Jest to wersja exportowa IDR 80W. Wystarczy powiększyć zdjęcia. Rozmawiałem ze sprzedającym stąd wiem, że opis został oparty na instrukcji dostępnej na stronie Whelen, stąd błąd.

 

Niby nie słuchać różnicy, jednak z mojego doświadczenia 2x60W na moto, a 100Watowa syrena to niebo i ziemia.

 

Nie umiem nawiązać kontaktu z kolegą Michalsc. Zniknął. Poszukuje również syreny 30W, a takie chyba Michalsc produkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na skrzynkę, ostatnio się uaktywniłem po nawale służb :p. W zasadzie jestem w stanie zmontować modulator o dowolnej mocy, ostatnio robiłem np. generatory 200 watowe. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się