LBX-21


Tulipan

Recommended Posts

Czy wie ktoś czy idzie gdzieś dostać soczewkę do lbx-21??.

W jakich latach produkowali wgl te lampy? Bo żadnych informacji w necie nie mogę znaleźć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam!

Zacytuję użytkownika TommY oraz jego zdjęcie umieszczone w temacie "Moje eksponaty;)" do rozjaśnienia niektórym informacji

LBX-21 z soczewką nowszego typu.

8d1a2fa92fcf7c35gen.jpg

 

Myślę, że będzie bardzo ciężko. Jest to zadanie wręcz chyba niemożliwe - takie Mission Impossible. Te lampy nie wychodziły w dużej ilości, a na dodatek przez krótki czas. Szukałbym cierpliwie na portalach aukcyjnych.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam mam soczewke do sprzedania najlepiej podeślij foto lampy jaką masz ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przemek wywołał mnie do tablicy więc przyjrzałem się swoim gratom. Pokazany przez niego kogut nie miał naklejki ani tabliczki ani w ogóle nic takiego bo był w stanie do malowania. Mam też starszą wersję w oryginale i tam jest naklejka.

Co do dostępności to jest tak, że od czterech lat regularnie (czyli niemal codziennie) wertuję ogłoszenia w internecie na dwóch popularnych stronach i przez ten czas wypłynęły trzy sztuki LBX-21 z czego dwie wywalczyłem ja a ten trzeci był niebieski w cenie z księżyca.

IMG_2793.jpg.1596d72de14016f5ab6a804027f0bb1b.jpg

IMG_2791.jpg.ae813ad32a24419c6ed92f0fd88aa393.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak szybkiego obrotu sprawy się nie spodziewałem

 

Naprawdę można coś zdziałać na naszym portalu

 

Przemek wywołał mnie do tablicy więc przyjrzałem się swoim gratom.

 

Może nie tak koniecznie wywołał, ale nie gniewasz się za to TommY?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wąska specjalizacja w niecodziennej dziedzinie nie zawsze oznacza długie poszukiwanie odpowiedzi, myślę że forum jest aby pomagać więc pomagam . Nie gniewam się, po prostu tak mi się napisało o tej tablicy

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Mam pytanie do osób które mialy do czynienia z lampą LBX 21.

Wpadła mi już druga lampa tylko tym razem niekompletna od kumpla. Tyle ze tym razem dostałem ją w 2 częściach. Tj. Doł i kapturek bez soczewki bo ulegla uszkodzeniu. I tutaj pytanie do was czy pasowałaby tu bezbarwna soczewka z LBX 11 ( nie wiem czy wymiary sa te same) do tej lampy bo wtedy moznaby zrobic tuning i do srodka wsadzilbym na zarnik jakis filtr z kolorem.

Z gory dzieki za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

witaj

 

mam pomarańczową soczewke do lbx21 kupiłem za 75 zł

moge odsprzedać

 

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nawiązując do tematu https://elightbars.pl/forum-dyskusyjne/viewtopic.php?f=20&t=1374, chciałem podzielić się pewnymi informacjami na temat wkładów LBX-21. Takie wkłady były montowane w pierwszej połowie lat 90tych w belkach. Osobiście trafiłem takę belkę w konfiguracji z trzema takimi wkładami (2x nieb, 1x czerw) przypuszczalnie z policyjnego Poloneza . Ten rodzaj wkładu pojawia się również w folderze firmowym lamp LZ, właśnie w lampie policyjnej. Ciekawe czy w ten sposób pozbywali się nadwyżek lbx-21, czy mieli chwilowe braki w tradycyjnych wkładach ze zintegrowanym lustrem ?

DSC02289.thumb.JPG.9cb14a86c9b788ad27304a9619f96ca9.JPG

DSC02290.thumb.JPG.3eb433e9ff8597179a1620332acc01db.JPG

DSC02288.thumb.JPG.f6fc94fcceed5d9dd68bcf50ca17af99.JPG

DSC02254.thumb.JPG.9c0fe3b376c74042bcc543cce6b8b547.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now