Zura PS100R - zgrane dźwięki


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy ktoś z was posiada dźwięki Zury ps100R zgrane w dobrej jakości poprzez podłączenie jej do komputera lub innego recordera? Szukam od dłuższego czasu czegoś w przyzwoitej jakości bez szumów ale niestety z marnym skutkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem ciekaw, w jaki sposób chciałbyś podłączyć modulator do komputera lub innego urządzenia Chyba, że chciałbyś je usmażyć, to wtedy można. Jeśli chcesz mieć dobrej jakości nagranie, to niestety musisz mieć zurę, głośnik i dobrej jakości urządzenie nagrywające, bo bezpośredniego podłączenia raczej nic nie przeżyje, ze względu na piki, które występują na wyjściu transformatora. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było dobre nagranie dźwięków ZURY PS100 z karetki Lublin na YouTube, ale niestety wideo zostało usunięte.

 

Na szczęście te dźwięki były wykorzystane do polskiej modyfikacji (PL-MOD) do gry komputerowej Emergency 4. Mam ją na starszym komputerze. Po pracy wstawię je tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michał

Np. przerabiając wyjście pod głośnik na mini jack'a

Niektórzy mają te urządzenia tak rozpracowane że musi istnieć jakaś opcja załączenia sprzętu zewnętrznego.

 

@Przemek

Trafiłem na wątek Em4 z dźwiękami zury i te akurat były słabego wydźwięku. Nie wiem czy to te same ale chętne sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłącz zurę pod minijack'a, zobaczysz co się stanie Tylko wrzuć potem nagranie z fajerwerkami.

Akurat jestem jedną z tych osób, które znają te urządzenia na wylot, bo sam je projektuję. Aby móc podłączyć generator pod urządzenie inne niż głośnik, trzeba by zniekształcić przebieg i wytłumić moc, ale to nie będzie grało na pewno jak prawdziwa zura w pojeździe. Życzę miłych testów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, przykro mi to słyszeć ale wygrałeś.

W takim razie poszukuję dobrej jakości nagrania zewnętrznego z głośnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za problem podłączyć wyjście głośnika pod miniJacka przez tłumik (tzn., tłumik w sensie nagłośnienia, nie samochodowy ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak jak pisałem - podłącz a zobaczysz, tylko nagrywaj fajerwerki. Znasz charakterystykę elementów indukcyjnych? Jak ci pójdą piki po 120-150V albo i więcej, nawet przez tłumik, to zobaczysz jak komputer pięknie zaśpiewa... To są przebiegi harmoniczne, bardzo ostrego zbocza generowanego przez układ modulacyjny tak łatwo trafo nie przeniesie, a przy gwałtownym przełączaniu powstaje to o czym napisałem powyżej. Oczywiście komputer ma też swoje zabezpieczenia, ale zastanów się jak długo one wytrzymają. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się