Zura 6120 dźwięk zbyt cichy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem może ktoś się zna na elektronice, a mianowicie użytkuję zurę 6120 na początku od nowości była podłączona do głośnika gam 150 działało zbyt cicho porównując do podobnych głośników, zmieniłem głośnik na YD–100B elektry i jest podobnie. Może to wina samej zury , czy może ktoś wie czy dało by radę podkręcić w zurze bądź wymienić coś przy wzmacniaczu żeby hulało głośniej. Podobne głośnik są przy federal signal as 320 i ewidentnie głośniej pracują. Może miałby ktoś pojęcie jak z tuningować troszkę zure.

pozdrawiam łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Oba głośniki, które wymieniłeś, są niestety bardzo niskiej jakości (oba to chińczyki). W zasadzie zostaje tylko wymiana głośnika.

Jeśli chodzi o wzmacniacz - w zurze wykorzystuje się tą samą konstrukcję od kilkunastu lat, która ma niestety jeden poważny mankament - rozjeżdża się charakterystyka i wzmacniacz potrafi pracować niesymetrycznie, a wtedy moc efektywna na głośniku leci na łeb, na szyję, a wzmacniacz się gotuje (dla tego zury się przegrzewają i ostatnio producent zaczął do nich pakować wentylatory...). Ci, którzy siedzą w temacie wiedzą, jak ważna jest symetria w takich układach. Niestety, jedyne co można by zrobić w zurze, to wywalić całkowicie zastosowany wzmacniacz i zaprojektować od zera inny układ.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz czyli wychodzi na to ze nie ma sensu w to inwestować.

pozdrawiam

 

ps.

a jakiej marki sprzęt jest godny polecenia głośny z dobrą modulacją dźwięków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na chwilę obecną najbardziej sensownym rozwiązaniem są generatory Federal Signal lub Whelen, ewentualnie Code3. Z głośników, również Federal Signal, Whelen lub Code3, ewentualnie WD50/50 Tonsila. Z polskich rozwiązań na chwilę obecną nie ma za bardzo dobrych urządzeń - Gamet - sprawność w miarę, ale awaryjność spora, Elfir - to co wcześniej wspominałem, Elektra - na chwilę obecną jest opracowywany nowy generator (sprawność na poziomie FS, tyle na razie mogę powiedzieć - zaprojektowany jest od podstaw), w starego gesa nie ma co iść, Strobos - zwykły, kiepski chińczyk.

Jeśli chciałbyś podnieść głośność zury, to zostaje tylko dobranie dobrego głośnika.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ci za radę. Tak jak myślałem federal signal to górna półka

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeśli chodzi o Federal Signal, to trzeba być z tym też ostrożny. Sam Federal Signal (z USA) jest ok, ale z Vamą to bywa już różnie. Nie zawsze ich produkty są najwyższych lotów, zwłaszcza jeśli chodzi o oświetlenie ostrzegawcze. Z modulatorami bywa podobnie. Głośniki natomiast to wszystko z FSC, także tu zastrzeżeń nie ma.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

Czołem wszystkim

może ktoś podpowie jak w temacie zura 6120 problem przy wyłączaniu silnika (zura wyłączona) lampy dostają jakiś impuls i wszystkie lampy mają szybkie bardzo krótkie mignięcie. Samochód posiada start stop ale to nie przy chwilowym wyłączaniu się dzieje tylko przy całkowitym. zura zamontowana jest z tyłu w bagażniku zasilana jest bezpośrednio z akumulatora, podłączona jest przez dwa przekaźniki z bezpiecznikami po 25A. Załączanie przekaźników odbywa się przez pojawienie się + na przewodzie który idzie od jakiś bezpieczników w komorze bagażnika na których pojawia się + po włączeniu zapłonu ( jak radi o samochodowe), to ze względu na to by nie było poboru prądu przy wyłączonym zapłonie. Przewód + od zasilania lamp jest rozgałęziony w puszce z których rozchodzi się dalej po kablu w różne miejsca. Czyż by zura się już kończyła po mału. hi hi

 

może ktoś ma jakiś pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się