LZP i ogólnie o błyskownikach strobo


Rekomendowane odpowiedzi

Elo mordeczki.

 

Ostatnio stałem się posiadaczem pustej obudowy z LZP (zając życie to od kogoś z forum ), model policyjny strobo z kijanki - przetwornice mam, nawet w pewnym zakresie mogę w nich wybierać, za to mam problem z błyskownikami... Wiem że da się takowe zmontować samemu, bo te które zrobił Fedlight gdzieś tak z 8 lat temu trafiły do mnie, a potem na strażackiego Stara (i chodzą do dziś!).

 

Robiłem takie "wkłady" do lamp innego typu i nic skomplikowanego w temacie nie ma, poza tym że nie mogę znaleźć ani soczewek Fresnela, ani tulejek ze śrubunkiem do montażu palnika... Inną kwestią jest ogarnięcie typu wtyczek jakie Elektra stosuje właśnie do palników - znając życie nic skomplikowanego, tylko trzeba wiedzieć jaki to typ.

 

Ostatnia kwestia, to motyw popularnego ostatnimi czasy mazania szarą farbą po napisach "policja"... Tak, wiem że rozpuszczalnik, ale jaki? Bo może mi któryś uszkodzić same kształtki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pamiętaj, że w zależności od rodzaju przetwornicy były różne błyskowniki stosowane (różne płytki pod palnikiem).

Co do soczewek i innych elementów - pozostaje albo szukać po ogłoszeniach, albo pytać w sklepie Elektry.

Nazw wtyczek nie pamiętam, ale wiem, że można je znaleźć w katalogu złącz sygnałowych na TME.

Jeśli chodzi o czyszczenie kształtek - robiłem ostatnio renowację kilku belek. Nie warto ich czyścić toluenem, acetonem czy nitro, bo może uszkodzić powierzchnię - raczej benzyna ekstrakcyjna. Do ogólnego mycia zastosowałem płyn "Meglio" i co ciekawe, białe kształtki, które były dość mocno zżółknięte stały się znacznie bielsze.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Mam nadzieję, że doszła cała

Mam soczewki, ale nie mam przetwornic, więc coś można pomyśleć ))

Szarą farbę próbowałem zmywać NITREM (nawiasem mówiąc własnie w tej Twojej belce). Efekty pracy widzisz na jednej z kształtek. Proponuję ile się da zebrać papierem ściernym, potem NITRO. Schodzi, ale bardzo, bardzo powoli. Ta farba , to ponoć olejna jest, ale nie wiem , jakby reagował dedykowany rozpuszczalnik z kształtkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poliwęglan z którego wykonuje się kształtki właśnie reaguje z nitrem czy innymi podobnymi, stąd nie polecam go stosować jeśli nie chcemy ich uszkodzić.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj. Mam nadzieję, że doszła cała
Profesjonalnie zabezpieczona była, się naszarpałem żeby ją wyciągnąć Tylko niepotrzebnie te uchwyty na halogeny brałem, trochę latały w środku i to chyba one połamały jedną ściankę działową. Niemniej nie ma co płakać.

 

Mam soczewki, ale nie mam przetwornic, więc coś można pomyśleć ))
No szkoda że wcześniej się nie zgadaliśmy zatem w temacie

 

Szarą farbę próbowałem zmywać NITREM (nawiasem mówiąc własnie w tej Twojej belce). Efekty pracy widzisz na jednej z kształtek. Proponuję ile się da zebrać papierem ściernym, potem NITRO. Schodzi, ale bardzo, bardzo powoli. Ta farba , to ponoć olejna jest, ale nie wiem , jakby reagował dedykowany rozpuszczalnik z kształtkami.
Zobaczymy, mam na chacie parę różnych rozpuszczalników, w tym do farb i lakierów specjalistyczny żel... Tylko w domu tego robić nie będę, a na zewnątrz trochę... wieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj. Mam nadzieję, że doszła cała
Profesjonalnie zabezpieczona była, się naszarpałem żeby ją wyciągnąć Tylko niepotrzebnie te uchwyty na halogeny brałem, trochę latały w środku i to chyba one połamały jedną ściankę działową. Niemniej nie ma co płakać.

 

No akurat mi by się przydały, dlatego pytałem. Nie liczyłem w ogóle, że ta obudowa się sprzeda, a potem było już za późno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się