Popolicyjny samochód


Rekomendowane odpowiedzi

[url]http://otomoto.pl/skoda-octavia-po-policyjny-C26761027.html[/url] Sama redakcja dodała link do aukcji na FB, ale dla mnie to prawdziwy szok i temat godny uwagi. Jak to jest zarejestrowane w ogóle i nie robi kierowcy kłopotów? Wygląda na to że samochód został pozbawiony sygnałów dźwiękowych aby nie był w myśl przepisów uprzywilejowany... To z kolei prowadzi do innej ciekawej konkluzji: czyżby przewożenie niebieskiego koguta w aucie bez sygnałów dźwiękowych przestało być wykroczeniem? Jeśli tak to zaraz kupuję jaką T4 niebieską, bo można dostać dosyć tanio niebieskie LBO-10T :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwią numery boczne i rejestracyjne. Ogólnie wygląda jakby do filmów był wykorzystywany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

Daleko szukać nie trzeba. Pomimo wygaśnięcia aukcji, myślę, że poprzez PW można dalej kupić policyjnego poloneza o kryptonimie K146 (podlegał pod KMP Rzeszów), a został sprzedany Studiu Filmowemu, które to z kolei sprzedało go prywatnemu kolekcjonerowi. Cena od 15.000 zł w górę. Gdybym miał kasę to bym kupił, bo to samochód z historią :)http://allegro.pl/polonez-policja-orygi ... 19595.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 tysięcy za Poloneza? Tyle to on nie był wart jak z fabryki wyjeżdżał to raz. A dwa, że w 2009/10 roku załatwiałem auto dla swojej OSP, to mogliśmy przy okazji wziąć też Polonezy do ćwiczeń z ratownictwa technicznego (czyli do pocięcia generalnie)... Było tego od cholery, co prawda w bardzo różnym stanie i bez wyposażenia alarmowego (belka, Zura), ale na dobrą sprawę dałoby radę taki załatwić przez jednostkę OSP... Albo całkiem legalnie na przetargu - Poldki miały ceny wywoławcze od 300zł :lol: Teraz też można "wyrwać" sobie radiowóz - zapewne inny (uwaga - pojawiły się już w ofercie nawet pierwsze "kijanki"), ale zawsze można myśleć o takim aucie przyszłościowo - za parę lat twój "złom" może być kolekcjonerskim rarytasem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

Wg mnie taki Polonez to jeszcze 20 lat zanim coś będzie warty, jeśli nie dłużej - ni ełatwo będzie znaleźć chętnego co wyłoży tyle kasy na Trapeza z 2000r...( bo żeby to był rocznik 79 lub 80 to już coś) no ale każdy towar ma swojego klienta. Jak kupowałem swoj radiowóz to koledzy w stanach pukali się w czoło, że takie coś komus się chce do Polski ciągnąć hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...

Ja mam pytanie z nieco innej beczki: Wczoraj z telewizji dowiedziałem się, że lubelska policja wystawia na sprzedaż ponad dwadzieścia astr, które służyły w prewencji i drogówce. Moje pytanie brzmi: co się dzieje ze zdemontowanymi z takiego radiowozu elementami sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej? W autach wystawionych na sprzedaż zostały po nich tylko dziury w dachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to co się dzieje? Zostają zdemontowane i trafiają do magazynu na podmiankę i części zamienne. Część sprzętu zostaje przekazana dalej do innych służb. A część trafia na rynek wtórny, chociaż ciężko powiedzieć w jaki sposób - ale na allegro są sprzedawcy handlujący sprzętem pochodzącym ewidentnie z policyjnego demobilu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się