Federal as320 dig po


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam modulator federal as320 dig po 12v i chciał bym go podłączyć  pod 24v . Czy muszę zastosować jakaś przetwornice ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W takiej sytuacji trzeba zastosować przetwornicę step-down o odpowiedniej mocy, chociaż jest to raczej kiepskie rozwiązanie, gdyż modulatory dość mocno szarpią prądem.

Pozdrawiam

Edytowane przez michalsc
błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, michalsc napisał:

Witam,

W takiej sytuacji trzeba zastosować przetwornicę step-up (podwyższającą napięcie) o odpowiedniej mocy, chociaż jest to raczej kiepskie rozwiązanie, gdyż modulatory dość mocno szarpią prądem.

Pozdrawiam

No wg mnie taka średnia porada. W tym opisanym przypadku trzeba "obniżyć" z 24v do 12v a nie jeszcze podwyższać. W sprzedaży dostępne są przetwornice do pojazdów ciężarowych obniżające napięcie z 24v do 12v i przy dobraniu przetwornicy o odpowiedniej mocy powinno bez problemu działać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, ffpm napisał:

No wg mnie taka średnia porada. W tym opisanym przypadku trzeba "obniżyć" z 24v do 12v a nie jeszcze podwyższać. W sprzedaży dostępne są przetwornice do pojazdów ciężarowych obniżające napięcie z 24v do 12v i przy dobraniu przetwornicy o odpowiedniej mocy powinno bez problemu działać. 

oops przepraszam, zinterpretowałem na odwrót ? tak to jest jak się pisze po pracy

Co do przetwornic - jeśli już chcemy się w to bawić, należy dobrać na prawdę mocną przetwornicę, co też nie gwarantuje dobrej pracy. Generator w pewnych zakresach częstotliwości ciągnie dość duże impulsy prądowe, czego nie specjalnie lubią przetwornice. Lepiej jest dobierać generator pod daną instalację niż "sztukować" żeby działało. Widziałem wiele przetwornic do ciężarówek i raczej większości bym nie zaufał.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się