LBX-11 Jaki palnik i coś jeszcze


Rekomendowane odpowiedzi

A ja powiem tak, na upartego twoją przetwornice można użyć w aucie, wystarczy przetwornica 12-230 , i jeśli nie przekracza twoja 50-60W to taka o mocy 75W wystarczy. jest to dość ryzykowne,i mało praktyczne, ale się da. Z stroboskopami jest na tyle słabo ,że by zrobić małą gabarytowo przetwornice z 12-230 i by dobrze działała jest troszkę trudno w domowych warunkach. Ale nie jest powiedziane że się nie da. I dla tego ja też zrezygnowałem z reanimacji lbx-a, z względu na przetwornice , i to że lampa lampie nie równa. Przez mody jakie były, to nie jest łatwo zreanimować lampę. A bez schematów , to mało realne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowane)

Nie zrozumiałeś mnie chyba - miałem na myśli typowe urządzenia tego typu do lamp stroboskopowych, takie jak używane przez Elektrę w belkach LZ (nowszego typu) i LZP przetwornice napięcia PSLZ-2Xp (wersja 4Xp pewnie też istnieje), lub taki jak zastosowałem do oświetlenia Stara w jednostce, a zakupiony od kolegi fedlight Whelen UPS-64LX. Ten drugi ma 4 wyjścia do palników pogrupowane w dwie grupy (A i B), ma kilka patternów błysków wbudowane, jest wielonapięciowy (12-24), i jeszcze parę innych bajerów tam ma.

 

W każdym razie pomysł wygląda tak, że jak elektronika w środku padnie, to wyprowadzam tylko 3 kable z odpowiednich miejsc na płytce i puszczam przez oryginalny otwór dołem, kończąc go wtyczką na podłączenie przewodu do sterownika.

 

W zależności od tego chcesz osiągnąć i na jakim wozie możesz przy użyciu nawet jednego takiego sterownika zrobić oświetlenie całego wozu. Ja akurat z UPS-a zasiliłem dwa błyskowniki w belce (domowej roboty, też ww kolegi nawiasem mówiąc, czyli koszt laminatu + palnik + trafo zapłonowe + soczewka fresnela) co wychodzi chyba nawet nie 50zł za sztukę (dla porównania oryginalny błyskownik elektry do belki BLLZP-2Xp to koszt ok. 250zł). Pozostałe dwa przyłącza zasilają lampy kierunkowe na grillu w kloszach niebieskich z Wesem-u, gdzie koszt sztuki jest zbliżony (u mnie mniejszy, bo klosze miałem). Oświetlenie Stara uzupełnia z tyłu tradycyjny LBX-4.

 

W każdym razie zakładając że chcesz mieć ładnie oświetlony wóz, to ogranicza Cię w takim przypadku niemal wyłącznie własna wyobraźnia. Są sterowniki 6-cio kanałowe, jak np. CSP-660 z 10 patternami, a podejrzewam że bankowo są też robione sterowniki na więcej kanałów. Wtedy wydajesz jakąś kwotę raz na sterownik, a potem każdy kolejny punkt świetlny kosztuje Cię 50zł lub mniej.

 

EDIT:

12-wyjściowy sterownik Whelen CSP12180 http://whelen.com/install/136/13684.pdf

Inni producenci też takowe robią, tylko niewiele o nich wiem... Tak samo jak szukałem wersji która byłaby zdolna do pracy "na zewnątrz", czyli np. w belce... są takie ale trudno coś o nich znaleźć.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ups nie zrozumiałem , ale poczytałem, i nasuwa mi się takie może bzdurne pytanie, bo w tych nowych nie jestem w temacie. Ale, po za tym że jest to przetwornica 12/24 -230, to ona nie tylko służy do zasilania całego stroboskopu, i jego elektroniki ,to też dodatkowo generuje jakieś paterny ,czyli wychodzi na to że też jest częścią sterującą dla palnika. Czy dobrze myślę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy dobrze myślę ?
Dobrze, poza tym, że przetwornica projektowana jest stricte do zasilania stroboskopu, czyli napięcie jest wyższe niż 230V - dochodzi od 300V do 400-450V. Nawiasem mówiąc napięcie maksymalne w stroboskopach zasilanych z sieci 230VAC dochodzi do ponad 320V, bez stosowania żadnych przetwornic.

 

Blok sterowania jest na niższe napięcie, z reguły niższe od napięcia zasilania pobieranego z wozu - przypuszczam że albo jest to rozwiązanie z układem NE555 i licznikiem, albo w bardziej zaawansowanych produktach sterowanie mikroprocesorowe. Natomiast sam stroboskop zbyt skomplikowany nie jest.

 

Teraz wracając do LBX-a 1/4: nie posiada on w zasadzie żadnego generatora błysków, po prostu jak się naładuje kondensator (kondensatory w sumie) do zadanego potencjometrem montażowym napięcia, to elektronika otwiera układ wyzwalania i dostajemy błysk. Stąd błyski w starych modelach są pojedyncze i "pływają" w pewnym zakresie częstotliwości.

 

Podejrzewam, że podobnie jest z LBX-11 i 14. Nie wiem kiedy się to zmieniło, czy przy LBX-10T czy przy 2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiał bym zobaczyć elektronikę 10t i 2000 , to się da ustalić, Ale jeśli jest jak piszesz w sprawie przetwornicy ,to jest to naj prostszy układ zasilania palnika ,czyli z 12-24-na 300-400 V i można to znaleźć w necie jest tam prosta przetwornica na transformatorku takim samym jak w lbx. i można to zrobić samodzielnie Jeśli chodzi o zrobienie generatora na ne555 i cd 4017, to mimo prostoty można uzyskać kilka fajnych efektów . W lbx11-14 jest generator na tranzystorach . w tych nowych nie wiem, nie zaglądałem do tego jeszcze. jak narazie to z braku czasu i funduszy tkwię w starszych modelach, ale przynajmniej jest odrobina historii .

ale dalej, Nie wydaję mi się by układy procesorowe siedziały w pojedynczych lampach, tam nie ma co szaleć i tworzyć paternów, takie coś co w belkach dla bajeru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jeśli jest jak piszesz w sprawie przetwornicy ,to jest to naj prostszy układ zasilania palnika ,czyli z 12-24-na 300-400 V i można to znaleźć w necie jest tam prosta przetwornica na transformatorku takim samym jak w lbx. i można to zrobić samodzielnie
Owszem są, ale taki transformator jak w LBX to nie jest towar powszechnie dostępny. Czysto teoretycznie można użyć transformatora sieciowego 9/230, ale to trzeba dobrze jeszcze policzyć, żeby jeden błysk nie wychodził co 20 sekund Ja tam jeśli chodzi o indukcyjności to trzymam się od tego raczej z daleka - elektronika analogowa nigdy nie była moją mocną stroną, a ta część wygląda poniekąd jak czarna magia I tak np. nie do końca wiem jak na parametry pracy transformatora sieciowego 50Hz wpłynęłoby podniesienie częstotliwości do zalecanej granicznej 300-400Hz.

 

Od czegoś trzeba zacząć - najlepiej od ustalenia parametrów wyjściowych. I tak LBX-1 do błysków wykorzystuje dwa kondensatory 47uF/350V, co szacunkowo daje 4,23J na błysk przy 300V (5,75J przy napięciu granicznym 350V, ale takiego na bank tam nie ma). Dla porównania energia błysku w CSP660 to 9.8/4.8J (Hi power) i 4.7/2.4J (Lo power). Potem trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie jak częstotliwość największa by nas interesowała, potem czy to ma być "single flash" czy "double", a może więcej... Do tego trzeba policzyć całą resztę, głównie właśnie przetwornicę.

 

Nie wydaję mi się by układy procesorowe siedziały w pojedynczych lampach, tam nie ma co szaleć i tworzyć paternów, takie coś co w belkach dla bajeru
To nie bajer - mikroprocesory są tanie i łatwo dostępne, jeśli masz odpowiednie zaplecze nawet w domu, to jesteś w stanie osiągnąć uP bardzo dużo. Ja na studniówce (technikum elektroniczne) miałem kotylion z diodami LED SMD sterowany PIC-em 16F, pełen custom, więc dla producentów to nie jest problem Mikroprocesorem łatwiej możesz osiągnąć zmianę patternów i synchronizację lamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie ma znaczenia frq zasilania, czy to będzie 50hz,czy mniej czy wiecej. Nie jestem teraz pewny,ale w lbx nie ma genratora do uzyskania 50hz na linij zasilania.Tam jest tylko podanie zasilania stałego na trafo z niego wyjście i koniec.Potem tylko zasilanie układu generatora i wyzwolenia błysku.Zgadzam sięże takie trafo z lbx ciężko znaleźć ,dla tego mimo to że moje oryginały poszły w zapomnienie, to i tak części trzymam.

 

1.Mometnooo, nie kumam, co ma wspólnego 50hz trafa z 300-400Hz, z kąd ty ją wziąłeś ?

2. nie mam w posiadaniu lbx 1

 

Mogę śie mylić, ale wiem że nie uzyska się dużej energij błysku,przy szybkiej jej ujściu, można to zrobić ale musi być czas na ładowanie pojemności,potem szybkie jej oddanie.

>"przykład z praktyki mojej w pracy przy oświetleniu imprez ; duże stroboskopy mają moc od 1kW w górę ,tam można wygenerować frq 2/s ,ale to są inne jakości i klasy lampy wyładowcze. Na tradycyjnej podkowie nie nie uzyskasz tego tak dobrze ."<

 

nie tylko można użyć ts9,można też "wyrwać " z zasilacza od komputera trafo od strony pierwotnej przetwornicy,i tylko połączyć odwrotnie,nie robiłem tego ,ale słyszałem że się sprawdza,i też dla tego ze trafo to jest male a daje z siebie dużo.

 

Można uzyskać podwójny szybki błysk, z dużą siłą, ale potem musi być czas na ładowanie pojemności.

 

układy uP. Ok, są super i dają wiele możliwości,a dokładając do tego led-y jest to łatwiejsze w eksplatacji i oszczedniejsze w energię . ja chciałem zrobić na 16f84 taką małą dla siebie lampę belkę ale z braku wiedzy o programowaniu dałem sobie spokój ,programator jeszcze gdzieś mam, tak samo jak do stk500,też jest.Ale nie mam wiedzy o programowaniu, a już sie przekonałem że chcąc pozyskać wiedze od kogoś kto to robił, czy robi graniczy z cudem, po za tym, dziś raczej nie kupi się 16f84,są inne układy które mogą wiecej. Jeśli miał bym wiedze o programowaniu ,to na pewno zrobił bym "wig-wag" na procku, i z większą ilością bajerów i wyjść na sterowanie światłami. tym czasem robie to na czym robie. I robie to rzadko.

 

p.s bez urazy, ale nigdy nie interesowałem się tym jaka energia idzie z palnika, dla mnie miało to na tyle mocno błysnąć by było ładnie widoczne,i nie zabiło.

to nie bajer ? chłopie jak widzę nawet coś podobnego to nawet żona mówi że mam przymknąć oczy bo świecą jak ta lampka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się że nie ma znaczenia frq zasilania, czy to będzie 50hz,czy mniej czy wiecej. Nie jestem teraz pewny,ale w lbx nie ma genratora do uzyskania 50hz na linij zasilania.Tam jest tylko podanie zasilania stałego na trafo z niego wyjście i koniec.Potem tylko zasilanie układu generatora i wyzwolenia błysku.
Nołp, transformator nie zadziała jeśli przyłożysz mu napięcie stałe To zmienny przepływ prądu wzbudza zmienne pole magnetyczne, które indukuje SEM w uzwojeniu pierwotnym Czyli nawet LBX-1 ma taki "generator" kluczujący do zasilania trafa. Dla prądu stałego kondensator jest przerwą w obwodzie, a cewka kawałkiem drutu - pomijając stany nieustalone.

 

1.Mometnooo, nie kumam, co ma wspólnego 50hz trafa z 300-400Hz, z kąd ty ją wziąłeś ?
Czarna magia indukcyjności Tak na serio to im większa częstotliwość to ztcw w pewnym zakresie większa moc - problemem jest jednak rdzeń nie przystosowany do wysokich częstotliwości - od 300-400Hz zabawa z trafem sieciowym przestaje być opłacalna. Naprawdę nie wnikam w to głębiej, bo to naprawdę "ostra jazda" - zmiany impedancji uzwojenia, indukcyjności rdzenia, prądy wirowe...

 

Mogę śie mylić, ale wiem że nie uzyska się dużej energij błysku,przy szybkiej jej ujściu, można to zrobić ale musi być czas na ładowanie pojemności,potem szybkie jej oddanie.
Czas jest potrzebny na zmagazynowanie energii, i prawdę mówiąc decydującym elementem tutaj jest właśnie wydajność przetwornicy. Rozładowanie to milisekundy.

 

nie tylko można użyć ts9,można też "wyrwać " z zasilacza od komputera trafo od strony pierwotnej przetwornicy,i tylko połączyć odwrotnie,nie robiłem tego ,ale słyszałem że się sprawdza,i też dla tego ze trafo to jest male a daje z siebie dużo.
Jeśli nie mówimy o transformatorze "standby", to wierz mi, że to nie jest takie proste. Tutaj znowu powracamy do częstotliwości: Transformatory tam stosowane są o wiele mniejsze i lżejsze od tradycyjnych, ale są przystosowane do znacznie wyższych częstotliwości, o ile dobrze ze szkoły kojarzę to ok. 40kHz. Inna bajka że tam są układy samoregulujące - gdy potrzeba więcej mocy częstotliwość kluczowania wzrasta, gdy mniej - maleje.

 

układy uP. Ok, są super i dają wiele możliwości,a dokładając do tego led-y jest to łatwiejsze w eksplatacji i oszczedniejsze w energię . ja chciałem zrobić na 16f84 taką małą dla siebie lampę belkę ale z braku wiedzy o programowaniu dałem sobie spokój ,programator jeszcze gdzieś mam, tak samo jak do stk500,też jest.Ale nie mam wiedzy o programowaniu, a już sie przekonałem że chcąc pozyskać wiedze od kogoś kto to robił, czy robi graniczy z cudem, po za tym, dziś raczej nie kupi się 16f84,są inne układy które mogą wiecej. Jeśli miał bym wiedze o programowaniu ,to na pewno zrobił bym "wig-wag" na procku, i z większą ilością bajerów i wyjść na sterowanie światłami. tym czasem robie to na czym robie. I robie to rzadko.
Ja programowania uczyłem się w szkole całe lata temu Już wtedy to czego nas uczyli było delikatnie mówiąc mało aktualne, a teraz to już całkiem historia Ale przy współczesnych możliwościach programowania praktycznie wszystkiego w językach wysokiego poziomu to tylko kwestia ogarnięcia czym dysponuje dany kontroler, jak nazywają się wyjścia/wejścia, itd.

 

p.s bez urazy, ale nigdy nie interesowałem się tym jaka energia idzie z palnika, dla mnie miało to na tyle mocno błysnąć by było ładnie widoczne,i nie zabiło.
Ale właśnie masz odpowiedź w poprzednim poście - ładnie błyska od 4 dżuli, a 10 nie ma już sensu przekraczać

 

to nie bajer ? chłopie jak widzę nawet coś podobnego to nawet żona mówi że mam przymknąć oczy bo świecą jak ta lampka
Doobre Tyle że ta jest LED-owa, są takie ze stroboskopami (po 8 sztuk - w PL to coś jak Yeti )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukam w czasopiśmie Praktyczny elektronik ichniej podróbki ,tylko dla tego ze nie pamietam jak to jest zrobione z tą zmianą frq dla zasilania. A chcąc wiedzieć musze znaleźć gazetę.

 

Przyznam że zagadałeś mnie ,rozumiem o czym piszesz ,ale zacznijmy od tego że prawie wcale nie tykałem się przetwornic,bowiem zrobiłem to tylko raz, a potem pamiętam odrobinę bólu Technicznie nie zagłębiałem się az tak mocno w trafa. Kiedyś przeliczałem rdzenie jak potrzeba była do zrobienia zasiłki jakieś,ale też nie zawsze,liczyłem w tedy gdy potrzebowałem wycisnąć 25A na przynajmniej 10minut do zasilania trx kf. albo świecidełek na h1,h3 h4 czasami.

 

Trafa z zasilaczy at/atx. szczerze mówiąc nie robiłem tego na tych trafach bo i po co. Ale wiem że ludzie kombinowali jak sie dało.Ale jak to potem działało, nie mam pojęcia.

 

Programowanie i uP , ja chodziłem na inny profil, niż elektronika, całkiem inna szkołą, lecz i w latach 90"programowanie nie było aż tak rozpowszechnione jak dziś ,a programowania początkowo uczyłem się na C64 w basic to były czasy, i nawet dało się wycisnąć miganie diodek z portu drukarki. Ale to też było lata temu.Ja już przekonałem się na własnej skórze ,że wielu portalach w wiodącej tematyce elektroniki ,nie należy nawet pytać,chociaż teoretycznie jest część dla amatorów. Bo i tak albo odpowiedz będzie tyle o ile bez konkretów ,albo zrypią żeś zadał pytanie.

 

(...) Ale właśnie masz odpowiedź w poprzednim poście - ładnie błyska od 4 dżuli, a 10 nie ma już sensu przekraczać

--a ile musiało być J by ekspkodował palnik i pojemność? bo taką przypadłość miałem z lbx 11 kilka lat temu, dobrze że testy robiłem w akwarium ,bo inaczej no to bym wyglądał gorzej niż wyglądam .

 

nie mialem okazji widzieć takiej stroboskopowej w mojej okolicy. ale na ledach widzialem na wozie psp i chyba eRce. dodaje że to nie to samo co tu widzimy.No migające ledy czy palniki wygląda wyśmienicie ,ale tak na zdrowy rozum myśląc ,można zapytać , "po co tyle paternów ?,nie wystarczą podstawowe typu""omijaj z L/P,L+P zatrzymaj się,i zjeżdżaj bo ja jade" :d ,ale cóż, jeśli ma to zwrócić uwagę,a do tego pocieszyć oko, to czemu nie. Zawsze to kolorowo na drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poszukam w czasopiśmie Praktyczny elektronik ichniej podróbki ,tylko dla tego ze nie pamietam jak to jest zrobione z tą zmianą frq dla zasilania. A chcąc wiedzieć musze znaleźć gazetę.
Nie szukaj, wiem o co Ci chodzi

 

36fa8eed4a33.jpg

 

Tyle że z tego co ja zrozumiałem ta lampa ma może i podobną energię błysku, ale chyba ładuje się wolniej - to wynika z zastosowanych elementów. Można by popracować nad przetwornicą i wtedy może wyszedł by z tego jakiś sensowny wkład zastępczy do starego LBX-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak, to jest to.Owego czasu jeszcze jak firma ta istniała w Zielonej Gorze, to miałem rzut kamieniem do niej,kilka układów zrobiłem, i do działają do dziś. Tego akurat nie robiłem, odstraszyło mnie to że trzeba było nawijać trafo samodzielnie, a w tedy jeszcze tego nie umiałem . Nie wiem jak to się ma w praktyce, moim zdaniem elementy są tylko elementami. sam przymierzałem się ostatnio do zrobienia tego, może się skuszę, bo wiem ze wymiarami pcb pasuje do lbx,może trzeba będzie delikatnie podpiłować . Według mnie to jest możliwie najprostsza tego typu konstrukcja . Ale jakość ? hmm nie wiadomo. Ale wiem że po analizie schematu tego układu ,i pcb lbx11-14, to są praktycznie bliźniacze konstrukcje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale wiem że po analizie schematu tego układu ,i pcb lbx11-14, to są praktycznie bliźniacze konstrukcje

A to akurat ciekawostka - nie mam LBX-11/14 w kolekcji, więc się nie wypowiem, ale... Faktycznie to możliwe, kondensator zapewnia odpowiednią ilość energii do porządnego błysku - zatem może różnice tyczą się głównie przetwornicy? Tylko te nawijanie... ech... powiedzmy że trochę zabawy z tym jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawy jest trochę, ale na tym też polega dzióbanie w elektronice dla pasji,a nie zarobku. Ja w tej chwili też nie mam żadnego lbx pod ręką, ale dobrze pamiętam że analizowałem budowę lbx z tym schematem, pamietam też że posiłkowałem się nim przy reanimacji lbx, i........... pomagało. I nawet mówię, chciałem robić to jako wkład do lbx. Proszę się przyjrzeć uważnie konstrukcji pcb,rozmieszenia elementów ,oraz usadowienia palnika. Czy nie przypomina do pcb z lbx ?

 

p.s nawet przykładałem rozbebeszoną pcb od lbx do rysunku w artykule .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę się przyjrzeć uważnie konstrukcji pcb,rozmieszenia elementów ,oraz usadowienia palnika. Czy nie przypomina do pcb z lbx ?

 

p.s nawet przykładałem rozbebeszoną pcb od lbx do rysunku w artykule .

Wierzę na słowo

 

Największym problemem jest przetwornica - niby prosta, ale jak się nie zna dokładnie za co dane elementy odpowiadają to pupa blada. A trzeba by się dowiedzieć jak zwiększyć moc tego ustrojstwa, bo gdyby to zrobić tradycyjnymi metodami (przekładnia transformatora 16,6(6), czyli z jednej strony 14V z drugiej 230V) toroidem na 50Hz to przy 20VA w obudowie by siedział niezły klocek (0,4kg fi 70mm). Chyba że przestrzeliłem z wymaganą mocą, chociaż wątpię, bo LBX-2000 ma moc 33,6W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki jest przelicznik trafa w lbx, przecież nie trzeba stosować tradycyjnego toroida, dla tego w każdym lbx i nawet w tym urządzeniu z PE jest przetwornica na małym karkasie z podtawką. jaka moc ? nie mam pojecia, ale jesli karkas z lbx nadaje się ale do tego projektu, wiec powinno grać. Bowiem w tym i w lbx są użyte te same karkasy i jak sie nie mylę to nawet te same fi druta. Mam gdzieś trafo z lbx całe, tylko szkoda mi go rozbierać, chce przeliczyć zwoje, ale gdzieś powinienem mieć już rozłożony, jutro poszperam , może znajdę. Po przeprowadzce ,wiele żeczy nie moge znaleźć nie licząc tego co mi pogineło ale mało ważne.

 

lbx 2000 ma 33W, ok, ale jaki jest tam palnik ponoć to też jest ważne. Z tego co wiem to zwykły ifk 120 różni się od tych w 2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to czekam co wymyślisz z tym trafem od LBX-11, a ja mimo wszystko zapytam speców od optoelektroniki na elektrodzie jak oni to widzą - może ktoś odpowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może oczywiście, podejrzewam że chyba kiedyś był poruszany ten temat tam. A co mam wymyślić ? na tą chwile nic , nie bardzo mam czas na by dłubać w tym. Przeczytam artykuł , znajde karkas od lbx,i zobaczymy co dalej.

 

jak możesz to podaj linka do tematu, to też z chęcią poczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam znać jak coś mi odpowiedzą, ale chyba nie mogę liczyć na dużo, bo z tego co patrzyłem to speców od kogutów to tam nie ma - przeglądałem dzisiaj stare tematy i byłem poniekąd zszokowany tym że na takim mega-forum nie znalazł się nikt kto by doradził jak LBO przerobić z 12V na 24V, ani gdzie wpiąć generator błysków w LBX-ie.

 

Jak się nikt mądry na optoelektronice nie wypowie, to trzeba będzie uściślić temat - do projektowania przetwornicy Fly-back, bo z taką mamy tutaj do czynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym forum są ludzie co się dobrze znają na tych lampach.Ale moim zdaniem, nie wolno jest im mówić. Z przyczyn taki a nie innych. I jak że miłe są wymijające odpowiedzi do zadawanych pytań, to człowieka powala. I powiem więcej .Dawniej jak człowiek zadał pytanie, odpowiedź dostał, a dziś raczej nie ma odpowiedzi wprost, tylko sugestie ,domysły,spekulacje,mało konkretów . Na swoim ostatnim przykładzie założyłem temat chcąc odpowiedzi to na ta chwile mam kaganiec na forum.

 

dodaje...kaganiec mi usunęli ,po tym jak w kurzyłem moda :d . Spodziewałem się właściwie wszystkiego,ale nie tego że(naskoczą) z tym że (chcemy) robić i sprzedawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat i tak zdechł - na upartego szło by przeczytać jakieś książki dotyczące problemów jakie pozostały do rozwiązania, ale w sumie mało to sensowne - bardziej się jednak opyla robić te lampy na sterownikach. Jedyny plus z tego wszystkiego że odświeżyłem swoją wiedzę ze szkoły, i teraz zdecydowanie lepiej by mi poszła naprawa takiej lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

awatar : powiem że jest to zarypiste, nie wiem kiedy, ale i ja mam w planie zrobienie swojego podobnego. na wzór twojego, tylko że nie psp ani inne służby.

 

Ale temat. Ja wiedziałem że zdechnie zanim się dobrze urodzi. Nie wiem czym to jest spowodowane. Natomiast ja doszedłem do wniosku, że będę miał chwile czasu, to siądę do lbx-a i dokładnie postaram się rozrysować ścieżki przetwornicy. Już to raz robiłem, ale przy przeprowadzce gdzieś sie zapodziało .Porównam lbx-a z tym schematem, i na prawdę przydała by się "pomocna dłoń" bo człowiek jest omylny, i sam nie mam pewności, a myślę że to trafo wyzwalające palnik, można zastąpić tym samym co w lbx siedzi.

Z własnego doświadczenia wiem, że jeśli ma się znajomości -znajomych w warsztatach policji,pogotowia , czy psp,osp. To można się coś dowiedzieć o tym co i jak grzebnąć w lbx, wiem że są tacy co nawet przerabiali te lampki by szybciej błyskały. Ale wiem też coś jeszcze, ci ludzie są na wyginięciu. Miałem takiego znajomego kiedyś, ale na tą chwile nie śmiał bym mu zawracać głowy,szanuje starszych ludzi. A młodzi ? cóż uP rules.analog feeee i gadaj tu z takim. Ostatnio kombinowałem z avr i dałem sobie spokój .

 

Z braku czasu ,nawet nie mogę popełnić tej lampki na uniwersalnej płytce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
awatar : powiem że jest to zarypiste, nie wiem kiedy, ale i ja mam w planie zrobienie swojego podobnego. na wzór twojego, tylko że nie psp ani inne służby.
Dzięki Lampki siedzą już na Starze dwa lata, a mi się przypomniało, że przecież na forum się nie pochwaliłem Naprawię mój błąd w najbliższym czasie

 

Ale temat. Ja wiedziałem że zdechnie zanim się dobrze urodzi. Nie wiem czym to jest spowodowane. Natomiast ja doszedłem do wniosku, że będę miał chwile czasu, to siądę do lbx-a i dokładnie postaram się rozrysować ścieżki przetwornicy. Już to raz robiłem, ale przy przeprowadzce gdzieś sie zapodziało .Porównam lbx-a z tym schematem, i na prawdę przydała by się "pomocna dłoń" bo człowiek jest omylny, i sam nie mam pewności, a myślę że to trafo wyzwalające palnik, można zastąpić tym samym co w lbx siedzi.
Tak na czuja to bym powiedział że raczej tak, da się zastąpić. Przy czym porównując samą płytkę z gazety i LBX-11 z tego co wysłał fedlight to jednak inna bajka zupełnie.

 

Z własnego doświadczenia wiem, że jeśli ma się znajomości -znajomych w warsztatach policji,pogotowia , czy psp,osp. To można się coś dowiedzieć o tym co i jak grzebnąć w lbx, wiem że są tacy co nawet przerabiali te lampki by szybciej błyskały.
Jeśli nie tykał przetwornicy (a nie tykał, bo tutaj jedyną opcją byłaby zmiana trafo, co też by w ogólnym rozrachunku dużo nie dało), to na płytce zarówno LBX-1/4 jak LBX-11/14 jest potencjometr montażowy 100K - kręcąc nim można regulować częstotliwość błysków (im większy opór tym szybciej) w pewnym zakresie. Po jego wyczerpaniu najprościej wymienić kondensatory 47uF na mniejsze, ale wtedy spada energia błysku.

 

Ale wiem też coś jeszcze, ci ludzie są na wyginięciu. Miałem takiego znajomego kiedyś, ale na tą chwile nie śmiał bym mu zawracać głowy,szanuje starszych ludzi. A młodzi ? cóż uP rules.analog feeee i gadaj tu z takim.

Ano fakt. Ostatni z "drucików" którzy pracowali ze mną w komendzie wojewódzkiej przeszedł na "emkę" na jesieni zeszłego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy dobrze zrozumiałem że masz jakieś info od fedlaJta ?

 

A i wiem że jest pr-ka do zmiany częstoty błysku, ale i to było nie którym za mało ,wiec inaczej kombinowali .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to moja wiedza na temat strony technicznej / elektronicznej lamp stroboskopowych kończy się na wymianie palnika i zrobieniu płytki palnik + trafo do gotowego generatora... Wiec nie wiem o co chodzi z tym wpisem że wiemy ale nie możemy napisać. To forum jest wolnym forum i możemy tu pisać na wszystkie tematy i umieszczać materiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o mnie to moja wiedza na temat strony technicznej / elektronicznej lamp stroboskopowych kończy się na wymianie palnika i zrobieniu płytki palnik + trafo do gotowego generatora... Wiec nie wiem o co chodzi z tym wpisem że wiemy ale nie możemy napisać. To forum jest wolnym forum i możemy tu pisać na wszystkie tematy i umieszczać materiały.

Dokładnie chodziło mi o zdjęcia wnętrza LBX-11 z TEGO POSTU, czyli żadnych tajnych danych Jak na to patrzę to nie widzę podobieństw specjalnych, chyba że było więcej płytek w tym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się