Przełącznik zura ps100


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Już od dłuższego czasu planuję poskładać zurę ps100. Jako że aktualnie jestem na bezrobociu postanowiłem w końcu spróbować swych sił i zbudować to urządzenie, aby usłyszeć te wspaniałe dźwięki. Schemat znalazłem w internecie, niestety nie do końca go rozumiem. Na tą stronę trafiłem po nicku pewnego użytkownika z innej strony, który okazał się być tutaj administratorem.

Do rzeczy, nie rozumiem w schemacie jak wygląda przełącznik obrotowy. Potrzebuje dobrej jakości zdjęcia tej zury od środka, z uwzględnieniem głownie przełącznika i gdzie jest on podłączony. Lub po prostu porozmawiać z fachowcem który te sprzęty serwisował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 years later...

Witam, mam problem z moją Zurą PS-100R: w pozycjach "Radio" i "Mikrofon" manipulowanie potencjometrem nic nie daje, reakcja jest tylko na przycisk "W akcji", nie można wygłaszać komunikatów. Zura ożywa dopiero po przełączeniu w pozycję "Syr.R." i wyżej. Mikrofon działa, regulacja głośności też ale komunikaty można wygłaszać tylko z włączonymi błyskami na dachu i nie ma możliwości przełączenia na radiostację. Czy wygląda wam to bardziej na uszkodzenie głównego przełącznika czy potencjometru, a może jakiś układ scalony wewnątrz? Czy jest możliwość żeby funkcja potencjometru "Wł./Wył." była uszkodzona, a nadal można było nim regulować głośność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może gdzieś jakiś mały kabelek jest urwany w środku? Tam idzie ich całą pajęczyna pod obudową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wygląda na to, że po przekręceniu przełącznika nie jest podawane napięcie na układ i przekaźnik. Warto sprawdzić czy prąd dochodzi do pinów przełącznika potencjometru i przez niego przechodzi. Jeśli nie przechodzi to potencjometr z włącznikiem będzie do wymiany. Tam nie ma skomplikowanych układów więc usterka będzie na zasadzie, że nie dochodzi gdzieś zasilanie. Jak znajdę schemat na komputerze to jutro go wrzucę. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się