muczak

Przełącznik zura ps100

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Już od dłuższego czasu planuję poskładać zurę ps100. Jako że aktualnie jestem na bezrobociu postanowiłem w końcu spróbować swych sił i zbudować to urządzenie, aby usłyszeć te wspaniałe dźwięki. Schemat znalazłem w internecie, niestety nie do końca go rozumiem. Na tą stronę trafiłem po nicku pewnego użytkownika z innej strony, który okazał się być tutaj administratorem.

Do rzeczy, nie rozumiem w schemacie jak wygląda przełącznik obrotowy. Potrzebuje dobrej jakości zdjęcia tej zury od środka, z uwzględnieniem głownie przełącznika i gdzie jest on podłączony. Lub po prostu porozmawiać z fachowcem który te sprzęty serwisował.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, mam problem z moją Zurą PS-100R: w pozycjach "Radio" i "Mikrofon" manipulowanie potencjometrem nic nie daje, reakcja jest tylko na przycisk "W akcji", nie można wygłaszać komunikatów. Zura ożywa dopiero po przełączeniu w pozycję "Syr.R." i wyżej. Mikrofon działa, regulacja głośności też ale komunikaty można wygłaszać tylko z włączonymi błyskami na dachu i nie ma możliwości przełączenia na radiostację. Czy wygląda wam to bardziej na uszkodzenie głównego przełącznika czy potencjometru, a może jakiś układ scalony wewnątrz? Czy jest możliwość żeby funkcja potencjometru "Wł./Wył." była uszkodzona, a nadal można było nim regulować głośność?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może gdzieś jakiś mały kabelek jest urwany w środku? Tam idzie ich całą pajęczyna pod obudową.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, wygląda na to, że po przekręceniu przełącznika nie jest podawane napięcie na układ i przekaźnik. Warto sprawdzić czy prąd dochodzi do pinów przełącznika potencjometru i przez niego przechodzi. Jeśli nie przechodzi to potencjometr z włącznikiem będzie do wymiany. Tam nie ma skomplikowanych układów więc usterka będzie na zasadzie, że nie dochodzi gdzieś zasilanie. Jak znajdę schemat na komputerze to jutro go wrzucę. Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now