temat zagadka - pod rozkminke


Rekomendowane odpowiedzi

Jakos tak pusto w tym dziale, wiec moze cos naskrobie. Napisalem maila do Ambulanzmobile - na razie cisze, moze wy cos wymyslicie? Czekam na pomysly! [quote]Witam, jestem wlascicielem ambulansu VW T4, ktory to odkupilem w zeszlym roku od "Emergencia s.c. FHU. Górski K.J.". Samochod zostal wyprodukowany w Niemczech, przez pare lat jezdzil we Wloszech, a obecnie w Polsce. W samochodzie jest zamontowany modulator sygnalow dzwiekowych firmy Federal z jedna modulacja - typowa, wloska, a sterowanie oswietleniem i sygnalem dzwiekowym realizowane jest nie z pilota modulatora (standartowe rozwiazanie dla firmy Federal) tylko z przyciskow zlokalizowanych na srodku konsoli samochodu (foto w zalaczniku - opis przyciskow od lewej: stroboskopy belka, stroboskopy atrapa, take down belka, wlaczenie modulacji, halogen tylni). Chce wymienic modulator, na ten sam typ, ale inny model dajacy mi dodatkowe modulacje i dzwiek poganiacza - horn (rowniez modulator firmy Federal, z tymi samymi wtykami/stykami). Moje pytanie: czy podlaczajac nowy modulator w miejsce starego, dodatkowo dolaczajac typowy pilot bede mogl bez problemu regulowac sygnaly dzwiekowe i/lub swietlnej? Na pewno bedzie jakis problem, z racji wyprowadzonych przyciskow na konsole samochodu (tych ze zdjecia). Bardzo prosze o odpowiedz na powyzsze pyatnie i (co by bardzo ulatwilo) schemat instalacji elektrycznej pojazdu - ulatwil by mi on zorientowanie sie jak obecnie jest zrealizowane polaczenie przyciskow konsoli z modulatorem. W razie potrzeby weryfikacji mojej osoby co do posiadanego pojazdu lub dodatkowych pytan niezbednych do udzielenia mi odpowiedzi, bardzo prosze o kontakt. Pozdrawiam serdecznie[/quote] [img]http://www.mazimed.pl/inne/konsola.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modulator, który masz, jest przystosowany do tego typu rozwiązania (jedna syrena, co za tym idzie jeden przełącznik, bez pilota). AS-380, który ma 4 modulacje (Priority, Wail, Yelp, HiLo) i pilota do obsługi, raczej nie będzie kompatybilny. Ale, jeśli podłączysz pilot, bez przycisków, które masz na desce, nie powinno być problemów :) A przyciski możesz wykorzystać np. do Fiammów, dodatkowych reflektorów świateł długich itd. :mrgreen: Pozdrawiam 8-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, mam tego swiadomosc. Zastanawiam sie tylko, czy jak podlacze as380 z pilotem i podlacze wszystkie (chyba dwie, nie pamietam teraz) biale wtyczki to czy przy wlaczeniu pilota wszystkie swiatla (belka, ledy atrapa i ledy tyl) beda mrygac, czy tylko beda sie sygnalay wlaczac, a oswietlenie nadal bede musial z przyciskow odpalac - w sumie nie jest to dla mnie zaden problem ... a jesli tak, to co sie stanie jak przy podlaczonym i wlaczonym pilocie (z wlaczonymi sygnalami) nacisne "stary" przycisk wlaczenia sygnalow na desce - jakies zwarcie cokolwiek?? Fiamm, fajna sprawa, ale powolutku... :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem to masz modulator Federal Signal. Jeśli karetka jeździła po Włoskich drogach to jest tam modulator AS-320 IA ([url]http://elightbars.pl/wiadomosci_004-fsv_as320_tabela.html[/url]). Jeśli chcesz mieć koniecznie AS-380 to radzę zrobić instalacje od zera. Nie jest to konieczne. Można też zostawić wszystko tak jak jest, co do oświetlenia a modulator zainstalować tak jak jest w instrukcji (kable głośnikowe podłączyć ze starej syreny, pilot sterujący przeprowadzasz od AS-380 w okolice sterowania światłami + podpinasz syrenę pod klakson w kierownicy, co umożliwi zmianę modulacji z klaksonu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz moze Fed... instrukcje do tego wloskiego cuda modelu, czy jest ona identico jak do kazdje innnej 320? Chyba nie z racji jednego sygnalu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łap instrukcję do [url=http://elightbars.pl/pdf/AS320_IA.pdf][b]AS320 IA[/b][/url] (uwaga - po włosku!) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to ze jest identico jak Polski AS320, dziwne za to jest to, jak rozne jest rozmieszczenie pinow napiecia miedzy AS320 a AS380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się