FSV Microled Plus jak podłączyć


Rekomendowane odpowiedzi

offtopic

Miałem kilka przyjemności "bawić się" grandma, z głowami, i nie tylko, kejsy też sie nosiło. Było miło ale sie skończyło .Kilka imprez się obsługiwało,były mniejsze i większe imprezy.A gdy zaczęły się pewnego rodzaju problemy trzeba było się rozstać ,ale miło wspominam tan czas może czasami ciężko było, ale było

p.s w poznaniu też byłem z ekipą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

Ja w przyszłości chciałbym jakoś z tą branżą, obecnie robię w szkole. A również na kilku mniejszych imprezach byłem. ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

Nie mówię że nie,ale na początek zacznij uczyć się podstaw elekto-energetyki nn w układach trójfazowego zasilania,to sie przyda,poszukaj w sieci programu do obsługi GrandMa .Od razu mowie do programu potrzebny jest drugi monitor w komputerze. Zapoznaj się z podstawą protokołów DMX, no i przydało by się liznąć podstawy obsługi urządzeń ,czyli jak programować głowy,panele stroboskopy,wszystko sterowane jest poprzez DMX. No i najważniejsze ,trenuj mięśnie ,i siłę ,bo uwierz mi,ale kejsy z sprzętem nie są lekkie.( nawet 100kg) wypada też nie mieć leku wysokości i przestrzeni,no i czasami skakanie jak małpa po drzewach też jest wskazane Ale dalej, nie wiem co umiesz co wiesz,jaką masz wiedze,ale nie licz na to że na jakiejś imprezie plenerowej, gdzie będą (poważni) wykonawcy,a ty początkującym,lub będzie masowa impreza ,to dopuszczą cie do stołu.(A druga sprawa to to, ze ten co obsługuje stół ma inną kase ). Dla tego że każdy wykonawca ma swoje wymagania co do oświetlenia, jego ilości, i jego samego świecenia.(studniówki inaczej byle jak ma błyskać migać,a soliści inaczej tam przeważnie jest, że pod każdy utwór jaki wykonuje jest inaczej ustawiane światło,kąt,natężenie ,ilość ).Po za tym, w tej pracy czasami trzeba mieć mocniejsze nerwy,i umieć nie spać czasami dwie doby,albo spać po kilka godzin na dobę. I nie myśl bym chciał ciebie zniechęcić, co raczej życzę ci powodzenia, i próbuj nie będzie łatwo się dostać .Ale jeśli ktoś lubi takie klimaty,to jest dla niego taka robota. Dla przykładu nie robiąc reklamy, a widząc że jesteś z poznania,to firma w jakiej pracowałem to ,zakładaliśmy całe oświetlenie teatralne/kinowe w zamku. było super.

p.s pamietaj, bez względu na co kolwiek, nie wolno dotykać gołymi palcami żarówek z głów,jedna kosztuje od 200 to 400zł,(metahalogen od 2 do 3kW)lub bywa więcej).

dużo będzie OT

jeśli nie bawiłeś się dmx ,a masz laptopa ,to poszukaj konwentera usb/dmx,potem kup sobie jakiś panel czy co kolwiek taniego pod dmx,i ćwicz,przyda się.Programów jakie działają z laptopa, i obsługują dmx jest kilka, i nawet działają z usb/dmx.DMX daje mase możliwości sterowania urządzeniami.funkcjami urządzeń,jak i ilościom wykonywanych przez nie funkcji . A nie chcąc obrażać ciebie i tego co robisz , no do szkolnego świecenia, wystarczy winamp,i discolitez delux 32kanały. i nawet bedzie ładnie.

 

Wybacz Adminie, ale nie mogłem oprzeć sie temu by nie odpisać koledze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DMXem bawiłem się i podstawy ogarniam.

Na początek myślałem żeby w jakiejś mniejszej firmie załapać się, nie od razu o Fotisie Chociaż mój kolega od razu do Fotisa poszedł.

Dzięki za rady, postaram się poduczyć trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 6 years later...

Witam, posiadam dwie lampy Microled plus i chcę je podłączyć do wzmacniacza FSV AS-320DIG PO. Do tego wzmacniacza są podpięte 2xNanoled i osobno tablica LSG 700 wraz z 2x IMPAXX. Z tego co wyczytałem, potrzebuję flasher tak? Czy jest jakiś inny sposób na podłączenie tego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, nie ma możliwości uruchomienia lamp bez flashera - przynajmniej ja takiej nie znam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyżej. Z tym że flasher nie musi być od Federala, można sobie nawet własnego zmontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na chłopski rozum to może ledowy przerywacz kierunkowskazów mógłby robić za flasher? Tylko musiałby się dogadać z Microledami co do amperów itd. Wtedy byłby to chyba tryb simultaneous single flash.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.01.2021 o 15:40, TommY napisał:

Tak na chłopski rozum to może ledowy przerywacz kierunkowskazów mógłby robić za flasher? Tylko musiałby się dogadać z Microledami co do amperów itd. Wtedy byłby to chyba tryb simultaneous single flash.

Sorry, rzadko zaglądam tutaj ?

Nic nie trzeba "dogadywać", ma być odpowiedni amperaż przerywacza i tyle, a nawet jakby nie był, to się stosuje przekaźnik na wyjściu i można migać całą baterią lamp ?

Ładnie to nazwałeś, po prostu by migały jednocześnie ? Chociaż to też nie jest powiedziane - jeśli przerywacz miałby stosunek czasu wyłączonego do włączonego bliski 1:1, to na wyjściu dajesz przekaźnik ze stykami 87 i 87a, i te które będą podpięte pod jeden styk będą świecić naprzemiennie z tymi pod drugim.

Flasher można sobie bardziej "skomplikowany" namotać, w zależności od tego co kto preferuje, albo w typową elektronikę na układach scalonych i dyskretnych, np. bazując na NE555, a można pójść bardziej w programowe rozwiązania - sprzętowo coś zgodnego z Arduino Nano, czy nawet prostsze rozwiązanie - Digispark z ATTiny85 też w zupełności wystarczy + dwa moduły wykonawcze na przekaźniku lub MOSFET-cie IRF520. Na allegro Digispark jakieś 16zł kosztuje, moduł wykonawczy 8zł za sztukę. Reszta to kabel USB-microUSB jaki chyba każdy w domu ma, no i chęć pobawienia się w "programistę" na komputerze.

Tak się kiedyś bawiłem sam:

 

Edytowane przez Przemek
Wstawiono okienko z filmem z YouTube. Wystarczy wkleić sam link i okno samo sie pojawi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do tematu, bo przypomniało mi się że mam w stodole dwa Microledy od FSV, bez flashera i korzystając z dnia wolnego namotałem taki flasher mniej więcej jak opisałem w poprzednim poście. Oczywiście prowizorycznie, gdyby to miało służyć jednak całe urządzenie byłoby sensowniej poskładane, bez zbędnych elementów (a finalnie trochę ich tu jest).

PROWIZORKA

 

Edytowane przez Przemek
Wstawiono okienko z filmem z YouTube :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się