Przełącznik 0-1 z podświetleniem


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, Nie jestem mega, super specem od elektroniki i dlatego potrzebuję informacji, by nie spieprzyć sobie instalacji w aucie :) Pytanie brzmi: Jak to podłączyć, żeby wszystko działało jak trzeba? Jest to przełącznik włącz/wyłącz z podświetleniem do napięcia 12V? Bo z tego co widzę to muszą iść dwa minusy, bądź dwa plusy, a najprędzej to bym obstawiał, że idzie jeden minus i szeregowo podłączone dwa plusy - dobrze mówię, czy jednak się mylę? [img]https://lh6.googleusercontent.com/-sTqL1i7ikeI/T7-BGplsL0I/AAAAAAAABYQ/8VpCpXI8cv4/s640/DSC00537.JPG[/img] [img]https://lh6.googleusercontent.com/-dYiWkbSzWUs/T7-BF3Qjg-I/AAAAAAAABYI/wYLzKfrG_5Q/s640/DSC00536.JPG[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz Ci to rozrysuję i zdj. zrobię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz to narysowane. Jeśli podłączysz pod 1 np. MicroLEDa niebieskiego, a pod 2 zielonego, to w pozycji przełącznika OFF będzie się palił niebieski, a w ON zielony (przy zał., że lewa strona przełącznika to OFF, a prawa to ON).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maciek, jednakże sprawa jest ciutkę inna :D Chodzi o to, że brakuje mi prostego przełącznika oddzielnego od zasilania radia samochodowego (konkretnie chcę odłączać zasilanie od radia jak nie jest mi potrzebne), bo cholerstwo mi akumulator w aucie rozładowuje :/ Zura nic, a zwykłe radio LG ciągnie jak głupie. Patrząc na rysunek. Gdybym podłączył szeregowo pod 1 i 2 (-) to będzie mi wyłączać radio i włączać? Przy okazji podświetlenie przycisku będzie się zapalało, gasło? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku + z akk dajesz pod środkowy pin a - pod pin, na którym przełącznik ma napis ON, w naszym przypadku pin nr 2 :) Jakbyś podłączył szeregowo, to tak, czy tak by było włączone, po jak prądu nie ma na 2, to jest na 1 i odwrotnie :) Świeci się tylko w pozycji ON ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

You're welcome :) Jeśli chodzi o elektronikę, to w miarę to ogarniam, jak nie ja, to ojca po technikum będę pytał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się