Jaki router z usb


kamilk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam, czytam i nic z tego nie kapuje. Albo moje zwoje są przemęczone ,bo ile można pracować na zmianach nocnych. A to już czwarty miesiąc idzie .Ale wracając do tematu.

Panowie, mam potrzebę zakupu urządzenia typu router . Lekko nie typowe, bo powinno mieć co najmniej dwa porty usb, do podłączenia drukarki laserowej,i drugie urządzenie ,wielofunkcyjny kombajn hp drukarka atramentowa i skaner w jednym.

Aż tak mocno nie naciskam na to by był to router, ale to chyba będzie tańsze rozwiązanie niż typowy print server usb<>lan. No ale jak się nie da to cóż,trudno. Co prawda mogę wykorzystać inny komputer ładny leżak (dell GX150) jako server,ale to nie bardzo mi się widzi z tego względu że wiecej zjada prądu niż jakiś tam router. Coś poradzili byście w tym temacie ? Szczerze mówiąc nie chce testować co rusz nowego routera, tylko wolał bym coś konkretnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w szkole do podobnych zastosowań u siebie mam TP-Link N750. Działa jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,dzieki za odpowiedź . Przejrzałem z ciekawości, cena nie jest straszna, ale ma tylko jedno usb,a z drugiej strony można by powiedzieć że marudzę, ale dodatkowy podgrzewacz mózgu nie jest mi potrzebny . Zagoniłem do tego celu leżaka .Dell gx150,dodają usb 2.0 na pci, cicho pracuje, i nie jest źle, przynajmniej mi żona i dzieci nie marudzą jak trzeba drukować ,a mnie w domu nie ma. Trzeba jakoś kombinować, przecież nie będę kupować każdemu drukarki . A początek roku szkolnego jeszcze jako tako jest, o co chwile coś potrzeba. Ale dzięki raz jeszcze za odpowiedź. (jak sie coś zj**e to kupie print serwer).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

Może być. Jednak zweryfikowałem swoją wiedze w tym temacie,i doszedłem do wniosku, że nie warto ładować kasę w tego typu urządzenie, dla tego że często bywa,iż nie wspiera drukowania usb dla drukarek firmy brother. Wiec po co się męczyć, i wywalać kasę,gdzie można przystosować bez większych problemów inne urządzenie . Można je kupić dużo taniej niż nie jeden router z usb, czy nawet print server. Takim urządzeniem jest terminal,przykładowo HP. Na aukcjach można kupić za przysłowiowego 8śmio paka browca. Dosłownie. Za pomocą takiego terminalu,klienta ,można bez problemu zrobić nie tylko serwer wydruku, ale i własny domowy serwer na pliki. System jaki często ma wgrany ,jest to okrojona wersja WinXP (embedded). Dodając do systemu Team Viewer mamy zdalny dostęp do urządzenia . Mały pobór mocy, bo w granicach 30-40W,mozna podłączyć zewnętrzy dysk na usb, drukarkę na usb,a po dodaniu sterowników drukarki, mamy gotowy server wydruku.A parametry terminala ? no cóż, zależy od ceny. Ja wypatrzyłem za około 50 zeta z prockiem 1G i 1G fRam,do tego 6 sztuk usb V2 Z gotowym zainstalowanym systemem WinXP embedded. Z informacji jakie już zebrałem od znajomych informatyków, zajmującymi się takimi urządzeniami na co dzień, wynika że bez problemu można doinstalować co kolwiek jest potrzebne .Czyli w moim przypadku jednego urządzenia będą to sterowniki do drukarki,oraz TeamWiever do zdalnego dostępu.

Takie terminale mają takie samo zastosowanie ,jak zwykły komputer,ale mniej prądu biorą, tyle co nie jeden,router,który może dużo mniej,w porównaniu do komputera. Za pomocą tego urządzenia ,robię milczący server w domu, i mam dostęp do mojej sieci z zewnątrz ,TW, lub też inne podobne programy. A to że mój isp blokuje mi dostęp z zewnątrz do mojej sieci, to też wystarczy TW. I będzie cacy. Ponad to, na takich terminalach po za windowsem, można zainstalować kilka wersji linuksa (debian,mint) serwer samba i też będzie hulać. Bardziej bezpieczny, mniej zawodny. Z powodzeniem ,jako podtrzymanie zasilania można wykorzystać małego ups-a, a jak nie ,to żelowe akumulatory o napięciu 12V ,i myślącą ładowarkę.Daje to sporo możliwości, za nie wielką kasę. A jak wiadomo , nikt nie lubi wydawać jak nie ma konieczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się