Wymiana żarówki H1 na LED


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś próbował zastąpić żarówkę H1 lub H3 odpowiednikiem led? Sporo niższy pobór prądu Ale nie wiem jak to będzie świeciło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od samej żarówki led, dlatego że nie uzyskasz takie mocy świecenia jak z zwykłą żarówką. Do tego nie każda żarówka led pasuje w lampę, tutaj mam na myśli wymiary żarówki, a nie jej gniazda. Niektóre z jakimi miałem do czynienia, po prostu była za długa i szczyt żarówki dotykał szkła lampy. Najlepiej,to posiadać wąską miarkę, zdjąć/odpiąć drut mocujący żarówkę w lampie, po czym włożyć miarkę w lampę i sprawdzić jaka jest głębokość lub odległość od szkła do kołnierza osadzenia żarówki.

 

Natomiast inaczej wygląda to w kogutach. Tutaj ważny jest odbłyśnik i koncentrowanie światła w nim, jak i jego wysokość. Jednego czego jestem pewny to to, że jak nie sprawdzisz nie będziesz wiedział, musisz mierzyć i testować. Ważne też jest to, ile diod jest w żarówce. Jedna dioda ma wymiar około 3x3mm lub 5x5mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W LBO10K1 nie powinno być problemu, bo H3 jest pionowo, LED jest tylko ok 1cm wyższy ale powinno wejść. Ma 12 diod dookólnie i jedną na górze.

Gorzej w Helli KL7000 bo tam H1 jest poziomo i faktycznie może być zbyt blisko klosza, a zbyt daleko odbłyśnika.

No ale żarówki lada chwila przyjdą to zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

Założyłem LED do Hella KLJ80. Wymagało to lekkiego rozpiłowania gniada żarówki i odbłyśnika, po ok 1mm na stronę.

Świeci to niestety słabiej, ale możliwe, że to kwestia samej żarówki LED, bo kupiłem ewidentnie słabe te żarówki, zarówno te H1 jak i takie to żyrandola. W okapie kuchennym mam LED z taką samą liczbą diod, a świeci o niebo lepiej.

 

link do filmu :

https://youtu.be/jObSiwMPZ0k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się