Sign in to follow this  
lbs5

....na budynkach i nie tylko

Recommended Posts

Jako ,że koguty same wpadają mi w oczy , zdarza mi się odnajdywać je na różnej maści budynkach albo innych elementach architektury. Postanowiłem założyć osobny wątek w tym temacie. Wklejajcie fotki z waszej okolicy.

Na początek pamiątka z wakacji.

5NnHWOY.jpg?2

Tego bym się nie spodziewał

U mnie w okolicznej wiosce przez którą przebiega droga wojewódzka o dużym natężeniu ruchu właściciel posesji, aby nie mieć problemu z wyjazdem posesji w sytuacji gdzie większość kierowców zdecydowanie przekracza dopuszczalną prędkość zainstalował do swojej bramy przesuwnej zamiast zwykłej pomarańczowej lampki, zwykłą niebieską lampę obrotową LBS-5

Jak brama się otwierała to lampa w międzyczasie błyskała, a kierujący od razu zwalniali

2fpyfHB.jpgaiH0Wv5.jpg

Taki oto LBX-11 na maszcie był kiedyś obok mojej szkoły podstawowej. Pamiętam, że zawsze kiedy przychodziłem na zakupy, musiałem poświęcić przynajmniej 5 min żeby się napatrzeć. Mimo że nie był włączony. Jakieś 4lata temu został ściągnięty.

[EDIT]

Przypomniało mi się, że na słupku bramy wjazdowej do JRG 5 we Wrocławiu przez pewien czas była obudowa od LBX-10K1N a w niej najprawdopodobniej bebechy z poprzedniej lampki wjazdowej, którą zastąpiła. Niestety nie posiadam zdjęcia ;( a na internecie nie mogę znaleźć zdjęcia z tym wynalazkiem.

Niedaleko mojego miejsca zamieszkania jest taki schrott. Koguta pamiętam tam od zawsze, jeszcze za czasów kiedy miał niewyblaknięty klosz.

DSC01711.thumb.JPG.671f3583b106b9b1bc6d52248e2d8cde.JPG

DSC01709.thumb.JPG.b43675cacbd75e6daac4ba01ad5ccc51.JPG

Przy alarmie rozumiem, ale na szczycie słupa to tak średnio

Masz oko do nich

Wabik na restauracji z wyśmienitym jedzeniem.

DSC05481.thumb.JPG.d74bbbb9398e50c93d3a0bf654d3ee74.JPG

DSC05478.thumb.JPG.c5811ca21f69015b312de5bc476ccac6.JPG

Widzę, że moje rejony Restauracja "Miki" zawsze dobra Lampa tam była od zawsze... To popularna zabawka na 230v, wyblakł im klosz to kupili od lbo

Ciekawe zastosowanie lamp lbs5 . Nie wiedziałem ,że były stosowane, jako drogowe lampy ostrzegawcze. Ciekawe,

czy to na potrzeby filmu, czy rzeczywiście jakaś partia takich słupków ostrzegawczych była wyprodukowana?

Z drugiej strony raczej mało prawdopodobne, żeby mając tak mało czasu do zatrzymania uciekinierów , tak szybko udałoby się przygotować te wszystkie gadżety na drodze, skoro za PRL nawet uliczne wykopy , na noc były co najwyżej zabezpieczone biało- czerwoną deską wspartą na pręcie zbrojeniowym . A tu takie coś. https://youtu.be/WnAtonwnJJM?t=58m47s

Masz oko do tego

Już matowe te kształtki, ciekawe ile już ona tak tam leży

Masz oko do tego

Już matowe te kształtki, ciekawe ile już ona tak tam leży

Mam - stety lub niestety Czasem lepiej by było nie zauważyć....

P.S Wyciągnąłem ją z tamtąd , bo nie miałem jeszcze Whelena. Brakuje jednej sekcji stroboskopowej , kształtki faktycznie już matowe, ale mam nadzieję , że uda się coś spolerować. Póki co trafiła "na stertę"

Nie wiedziałem , że na policyjnych Mi-2 były od spodu montowane LBX-11 . Dziwne to , bo przecież helikopter to nie pojazd uprzywilejowany. Ciekawe jakim "dekretem" zostało to wprowadzone, od kiedy i czy dotyczyło wszystkich policyjnych śmigłowców ?

https://www.airplane-pictures.net/photo/304843/sn-05xp-poland-police-mil-mi-2/

https://www.airplane-pictures.net/photo/161789/sn-04xp-poland-police-mil-mi-2/

https://www.airplane-pictures.net/photo/125934/sn-04xp-poland-police-mil-mi-2/

https://www.airplane-pictures.net/photo/222507/sn-05xp-poland-police-mil-mi-2/

Nie wiedziałem , że na policyjnych Mi-2 były od spodu montowane LBX-11 . Dziwne to , bo przecież helikopter to nie pojazd uprzywilejowany. Ciekawe jakim "dekretem" zostało to wprowadzone, od kiedy i czy dotyczyło wszystkich policyjnych śmigłowców ?

Szacun za takie owocne poszukiwania! Nie wpadłem nigdy na ten trop

Posted (edited)

Wypatrzona w trakcie przejazdu przez jakąś wiochę. Tak leżała, jak widać na fotkach. Wyrwana za symboliczną opłatą. Dziś już u mnie 😉 Whelen Edge 9000 - 4 stroboskopy kierunkowe i 2 halogeny. Sprawna.

DSC05208.JPG

DSC05209.JPG

Edited by lbs5
dodanie zdjęć