Moja mała kolekcja i repliki


Rekomendowane odpowiedzi

Ja akurat nie mam możliwości przetestowania mojej syrenki, na innym głośniku. Ale jeśli ty miał byś ochotę i czas, to koszt zakupu takiej sześcio-tonowej, to około 20zł. Może warto było by rozebrać ją, i w zamian jej głośnika ,dać przykładowo twój. Z tego co pamietam, to oryginał też ma w okolicach 10.5-11ohm

 

Jeżeli to jest taki

http://www.zeelektra.com.pl/index.php/produkty/generatory-glosniki/glosniki/sa135/item/17-glosniki/15-sa135

 

to szczerze mówiąc, nawet biednie on wygląda. I gdzie się go montuje ? w belke ? chyba tak. jakoś nie widzę go w komorze silnika.

 

I jeszcze jedno. Głośniki o których wspominasz, są membranowe, czy piezo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak, chodzi o głośnik z twojego linku. Jest montowany w komorze silnika.

Nigdy nie stosuje się głośników piezo w takich zastosowaniach, tylko membranowe.

Jeśli chodzi o tą syrenkę, to nie muszę jej kupować, głośnik AS-124 przy mocy 1W jest głośniejszy niż ten z syrenki przy mocy 20W. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Tak, chodzi o głośnik z twojego linku. Jest montowany w komorze silnika.

Nigdy nie stosuje się głośników piezo w takich zastosowaniach, tylko membranowe.

Jeśli chodzi o tą syrenkę, to nie muszę jej kupować, głośnik AS-124 przy mocy 1W jest głośniejszy niż ten z syrenki przy mocy 20W. Pozdrawiam

 

Ta informacja jest dla mnie bardzo cenna.

 

Jednak w różnych sklepach mamy wybór różnych głośników tzw.tubowych. Czym się kierować, jakiego parametru szukać. Czy musi być to akurat głośnik AS-124.Lub może inny (dowolny),ale z odpowiednimi parametrami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, oczywiście nie musi być wykorzystany głośnik AS-124. Po parametrach ciężko jest się zorientować bo producenci nie zawsze piszą do końca prawdę. Jeśli chcesz inne to ja ci mogę polecić: od Federala: ES-100 (lub inne dynamaxy), BP200EF, ten co jest montowany w belkach, od Whelena: SA-314, SA-315, od Code3: C3100. To są w zasadzie jedne z najlepszych. Ciekawy jest głośnik Grom G100 od Gameta. Opcjonalnie może być też Tonsil'owski 2-wzbudnikowy (najlepiej z wzbudnikami neodymowymi). Zwykłe głośniki tubowe dostępne w pierwszym lepszym sklepie nie nadają się do zastosowań ostrzegawczych. Jeśli jednak patrzeć na charakterystyki, to ważna jest moc, impedancja (trzeba dobrać do generatora) i poziom natężenia dźwięku (najważniejszy parametr). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 months later...

Witam!

Trochę czasu mnie tu nie było ze względu na szkolenie na poligonie, ale na szczęście już się skończyło . Wracając do repliki generatora PA-300 - dzięki pomocy Przemka, za którą serdecznie dziękuję, mogę w pełni odtworzyć parametry generatora. Jeśli ktoś będzie zainteresowany, to mogę podesłać fragmenty schematów gdy je do końca zrysuję. Jest to bardzo ciekawe połączenie układu NE555 i 4046 (jak ktoś się orientuje w tych układach, to będzie wiedział o co chodzi). Jeśli ktoś się interesował tematem, to jest dostępny schemat starego pa-300, wystarczy go odpowiednio zmodyfikować i uzyskamy nową wersję. Powoli zabieram się do prac, na bieżąco będę coś wrzucał na temat postępu.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 6 months later...

Witam, oczywiście jest możliwość. Proszę o kontakt PW. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 weeks later...

Witam, tym razem chciałbym przedstawić ukończoną replikę dźwięków generatora AS-422 6S PO W końcu po długiej walce udało mi się odtworzyć dźwięk Airhorn (jeden cykl przebiegu zajął mi całą kartkę A4 ) i dopracować poszczególne modulacje. Tak to wygląda:

VtbfSYu02FI

Niestety ze względu na służbę, moje prace trochę zwolniły, ale powoli wszystko idzie do przodu. Niedługo wrzucę kolejną moją replikę, tym razem czegoś innego

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś pracował w zespole konstruktorskim w jednej z polskich firm od oświetlenia i nagłośnienia to byś się spełnił hobbystycznie, co michalsc?

 

Replika dobrze brzmi. Ile czasu w sumie poświęciłeś nad nią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O stary. ładnie to brzmi. Powinni cie zatrudnić ale nie w rodzimej firmie, masz talent chłopie. Gratuluję .Wyślij to do oryginału, może będziesz miał szanse na rozwijanie się.

 

Pytanie.: jaka jest cena za to.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, myślę, że sprawdziłbym się w takiej działalności ale jak nie załapię żadnej pracy w tego typu firmach to może otworzę swoją

co do ceny - waha się znacznie w zależności od modelu, mocy, funkcji dodatkowych itp... Zwykle cena waha się w zakresie 300-800zł dla najprostszej i najbardziej rozbudowanej wersji.

Czasowo projekt modulatora zajął mi około pół roku, ale wynikło to z przyczyn niezależnych ode mnie, normalnie szybciej bym to ogarnął

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się