Lampy z trybem "steady burn"


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Orientuje się ktoś czy powszechnie dostępne w kraju lampy mają tryb steady burn, czyli mogą świecić stałym światłem? Chodzi mi tu głównie o lampy LBLKo-6 i LBLKo-8, Makroledy LL8 itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

Prawdopodobnie lampy Elektry tego nie mają, ale jak tylko znajdę instrukcję od MAKROLED LL4 to podeślę zdjęcie patternów (chyba coś tam takiego było, ale nie jestem pewien).

 

EDIT:

 

Makroledy od PW Gamet mają program 7 i 8 odpowiadający tym wymaganiom tylko z jednym zastrzeżeniem, że program nr 7 świeci w pełną mocą przez 30 sekund. Program nr 8 świeci cały dłuższy czas, ale tylko z mocą 50%.

2005247306_ProgramyMakroledLL4.jpg.0b9d7b3f8eb34620e889b4582ccd031b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzięki

 

Szkoda, że w międzyczasie wypadło mi z łepetyny do czego ja tego chciałem użyć...

 

Fakt 1: program 7 się nadaje do sterowania zewnętrznym flasherem.

Fakt 2: nie wiedzieć czemu nasi producenci robią OGROMNE problemy dla każdego kto by chciał poznać bliżej specyfikację ich produktów, to jest np. patterny, sposoby synchronizacji... To nawet trudno nazwać kiepskim żartem gdy trzeba szukać odpowiedzi po forach, albo ludzi którzy mieli fizyczną styczność z danym sprzętem... Elektra pod tym względem jest "najgenialniejsza", nie mając na stronie nawet pełnej oferty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt 1: Może źle rozumiem ale dla mnie on świeci 30 sekund i się wyłącza, potem zabierasz +12V i przykładasz i znowu, i tak w kółko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! Jednak przypuszczam, że po dłuższej chwili lampa się zwyczajnie zjara... Nowe lampy (koguty a'la LM400) LED się grzeją strasznie od samego błyskania, a co dopiero taki MAKROLED LL4 czy LL8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt 1: Może źle rozumiem ale dla mnie on świeci 30 sekund i się wyłącza, potem zabierasz +12V i przykładasz i znowu, i tak w kółko...

Tak istotnie przecież działa sterowanie przez flasher zewnętrzny - sterujemy plusem

 

Dokładnie! Jednak przypuszczam, że po dłuższej chwili lampa się zwyczajnie zjara... Nowe lampy (koguty a'la LM400) LED się grzeją strasznie od samego błyskania, a co dopiero taki MAKROLED LL4 czy LL8

To trzeba by było pilnować odpowiedniego cyklu pracy. Nie mówię że praktycznie byłoby to łatwe do wykonania, ale czysto teoretycznie 50% mocy to moc stała, bezpieczna. Więc czysto teoretycznie jeśli czas świecenia pełną mocą w jednostce czasu nie przekracza T/2, to mamy moc średnią 50% (coś a'la tematy PWM, wypełnienie 50%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie! Jednak przypuszczam, że po dłuższej chwili lampa się zwyczajnie zjara... Nowe lampy (koguty a'la LM400) LED się grzeją strasznie od samego błyskania, a co dopiero taki MAKROLED LL4 czy LL8

 

Źle przeczytałem wypowiedź Radka, przeczytałem że "program 7 się NIE nadaje do sterowania zewnętrznym flasherem", zamieszanie tylko zrobiłem... Muszę wchodzić w pracy jak zmęczony nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się