Zura 6120 podłączenie lampy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Montuję zurę 6120, podłączyłem jej zasilanie, głośnik i próbowałem podłączyć lampę. Niestety nie reaguje. Mógłby mi ktoś pomóc i powiedziec pod które przewody podłączyć lampę? Z zury wychodzi bialoczerwony, niebieski i oczywiście pozostałe do głośnika, sygnału i zasilania.

Z góry dziękuje za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ZURA 6120 różni się tym od innych "ZUR", że bez lampy nie odpalisz modulacji.

 

Patrząc na zasadę podłączenia tego wnioskuję, że kable: Biało-Czerwony oraz Niebieski to kable obciążeniowe przez które musi iść napięcie (+). Przez pierwszy z nich napięcie musi wejść od źródła zasilania, a z drugiego wychodzi już bezpośrednio w kierunku lampy

 

Czarny - masa, czyli minus (-)

Czerwony - plus (+)

Brązowe - głośnik

Biało-Czerwony - Obciążeniowy do lampy (+) (wejście)

Niebieski - Obciążeniowy do lampy także (+) (wyjście)

Szary i szaro-czarny - Syrena Ręczna (Syr. R) pod klakson pojazdu

 

Zura6120_kostka.jpgZura6120_kostka1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem tak jak powiedziałeś i lampa się załącza niestety nadal nie włacza się modulacja, ale mikrofon dziala...możliwe że zura jest uszkodzona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natężenie prądu, które płynie aktualnie przez generator jest zbyt małe - też miałem z tym problem Podłącz żarówkę/lampę z większą mocą - po prostu coś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podłączoną LZ 2OW, czyli ma pobór ponad 100W i nadal nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź testerem napięcia (próbnikiem) czy wychodzi z generatora napięcie - od tego bym zaczął. Jeśli wychodzi to sprawdź głośnik i okablowanie, a ponadto podłączenie wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wszystko sprawdziłem i instalacja oraz głośnik są w porządku. Modulator ewidentnie nie podaje sygnału na głośnik przy włączonej modulacji, bo kiedy włączy się mikrofon wszystko jest ok. Przyciski piszczą więc jakiś brak styku w manipulatorze raczej odpada. Poza tym reszta działa dobrze, światła się załączają (podłączona jest LZ 2OW).

Jutro zadzwonię do serwisu, może coś pomogą.

 

Brak podłączenia szarych przewodów do klaksonu nie ma znaczenia? Czy to tez może być wymagane, aby modulator działał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją podłączałem bez szarych i latała. Ta testowa, którą mam jeszcze w swoich rękach też jest bez szarego i działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem na szybko taki schemat w paincie

Tak jest podłączone i nie działa.

Wysłałem maila do serwisu z zapytaniem, na razie czekam na odpowiedź.

1557512732_Zura6120schemat.thumb.JPG.611a16ff2bf19a1571a3ddde14d82fa1.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 weeks later...

Problem się rozwiązał, okazało się, że dodatkowy różowy kabelek obok kostki to wyprowadzenie do stacyjki które też należy podłączyć aby modulator działał. Taka nietypowa wersja...

 

Przepraszam za post pod postem, ale uznałem, że może kiedyś komuś się ta informacja przyda

  • Dzięki! 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 11 months later...

Witam wszystkich jestem tu nowy, zakupiłem lampę zespoloną z nagłośnieniem zura 6120 z demontażu i mam kilka pytań

czy mogę ją założyć do ciężarówki pod 24 V nie ma na niej takiej informacji ?

Jak podłączyć te szare pod klakson , jeden pod + drugi pod - klaksonu nie ma znaczenia który gdzie ?

I o co chodzi z tym obciążeniem lampy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zasilanie to standardowa wersja jest na 12V. Występują wersje 24V ale lepiej założyć że jest to wersja 12V.

Co do zmiany sygnału z klaksonu to może coś powie Przemek, bo z tego co wiem ma w swojej kolekcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że podłączenie pod klakson będzie ogólnie bez znaczenia który szary do którego przewodu od sygnału dźwiękowego pojazdu - coś jak w AS380 od Federala, ale nigdy tego tak nie podłączałem

 

Czarny - masa, czyli minus (-)

Czerwony - plus (+)

Brązowe - głośnik

Biało-Czerwony - Obciążeniowy do lampy (+) (wejście)

Niebieski - Obciążeniowy do lampy także (+) (wyjście)

Szary i szaro-czarny - Syrena Ręczna (Syr. R) pod klakson pojazdu

 

Zura6120_kostka.jpgZura6120_kostka1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się