GES 110 - podłączenie dodatkowego oświetlenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam w policyjnym Nissan Pathfinder modulator GES 110, chciałbym dorzucić led-owe stroboskopy za szybę przednią które będą się załączały wraz z włączeniem świateł górnych niebieskich. Można prosić o pomoc w podłączeniu tego, ewentualnie jakiś schemat gdzie się można wpiąć? Czy w ogóle jest możliwy taki mod? Serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam Michał

42503_020520162.jpg.bca4212abbc4b9470e004969211bef4f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze zrozumiałem, jesteś policmajstrem . To powinieneś wiedzieć że wszelkie grzebanie w waszych furach jest możliwe tylko przez serwis. Z tego co wiem, to nie wolno samemu robić nic. Ty masz wsiadać i jechać.

 

Po za tym. Jeśli chciał byś podłączyć dodatkowo, to musiał byś znaleźć na kostce ges-a kabel na którym pojawia się (+) po włączeniu błysków na dachu. Nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly mod nie jest zabroniony nie pierwszy i nie ostatni w furkach ktore mialem No wlasnie wiem tylko liczylem na konkretny schemat bez szukania ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przed ingerencją w układ należy sprawdzić, z jaką wersją ges-a mamy do czynienia. Ja miałem u siebie 2 wersje - jedna bez żadnego układu mocy dla lamp - podawał tylko sygnał załączający do przekaźnika, natomiast druga umożliwiała bezpośrednie podłączenie lamp pod modulator ze względu na zabudowane tam (o ile dobrze pamiętam) mosfety P. Jeżeli podłączymy lampę w pierwszej opcji, to niestety grozi to awarią modulatora ze względu na przeciążenie wyprowadzeń sygnałowych. W takich przypadkach stosujemy dodatkowy przekaźnik, jak to ma miejsce np w generatorach zura. Ewentualnie można się wpiąć bezpośrednio w linię zasilającą belkę, bo taka lampa LED-owa nie ma szans przeciążyć takiej instalacji. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się