syrena AS380 -mikrokontroler


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ktoś sobie wziął mikrokontroler i oprogramował go modulacjami zbliżonymi do AS380. Nie ma to nic wspólnego z oryginalnym Federalem. Po prostu taka wolna twórczość

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tym ktosiem, co kilka lat temu wziął sobie procesor i zaprogramował w nim dźwięki Federal Signal Vama AS-380. Jeżeli są jakieś pytania, na które będę znał odpowiedź to chętnie odpowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Typowego modulatora nigdy nie budowałem, ponieważ miałem trochę inne podejście do tematu. Początek był związany z modelem karetki, później pojawiły się kolejne pomysły. W aucie miałem CB radio z funkcją PA, wystarczyło dobrać odpowiedni głośnik, trochę lutowania i CB radio z funkcją modulatora gotowe . Oczywiście nie jest to 100W, ale przy mocnym wyjściu audio z radia (są spore różnice w mocach między radiami) i głośniku o dużej efektywności (kolejny temat rzeka) stajemy się źródłem porządnego hałasu . Zaznaczę tutaj, że nie jeżdżę z głośnikiem na dachu ani na zderzaku - głośnik jest podwieszony od spodu blisko zderzaka wylotem do przodu. Ma spore rozmiary (2-3 razy większy od tych stosowanych w pojazdach uprzywilejowanych), ale nowy kosztuje poniżej 100pln a nie 1000pln. Wariant mocno ekonomiczny - jest ciszej ale też dużo taniej. Poniżej ścieżka dźwiękowa prototypu sprzed kilku lat. Wkrótce postaram się umieścić kilka świeżych materiałów video.

http://tinypic.com/player.php?v=2zptffd&s=5#.WjzMAdLT5dj

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

ktoś sobie wziął mikrokontroler i oprogramował go modulacjami zbliżonymi do AS380. Nie ma to nic wspólnego z oryginalnym Federalem. Po prostu taka wolna twórczość

Pozdrawiam

Oczywiście potwierdzam tę informację. Układ nie ma nic wspólnego z firmą Federal Signal czy też Vama, nie jest to produkt tej firmy (firm), tylko układ generujący podobne dźwięki - ot taka chińska podróbka robiona w Polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

Witam

Test kolejnego dźwięku horn zmotywował mnie do uzupełnienia materiałów. Sam nie potrafię ocenić, który horn jest lepszy. Posłuchajcie i oceniajcie. Poniżej podróbka as 380 i dwa rodzaje sygnału horn.

 

ZGHZCLrUk1U

62WEmBuTIr4

 

Zdjęcia testowanego zestawu

20180203_172523.thumb.jpg.a5616fa751661ad19d655533ff75f72f.jpg

20180203_172555.thumb.jpg.aeef9950a98af98e974299cd2048b013.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż trochę się Zura PS-100 przypomniała SYR.R Reszta to chyba as422po.

 

PdDCjaQWFx0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Test kolejnego dźwięku horn zmotywował mnie do uzupełnienia materiałów. Sam nie potrafię ocenić, który horn jest lepszy. Posłuchajcie i oceniajcie. Poniżej podróbka as 380 i dwa rodzaje sygnału horn.

 

Myślę, że ten HORN o niższym tonie jest lepszy

 

Jak na "home made" nieźle daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też bardziej wpadł w ucho, już w fazie biurkowej Horn trochę inspirowany blokiem wschodnim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to mi się podoba. Wpadło w ucho jak nic. (nie licząc oryginału) . Jak dla mnie świetny projekt.

A teraz to co mnie naj bardziej interesuje.

Schemat ,i koszt całości.Lub inaczej zapytam. Ile by trzeba było zapłacić za gotowy układ,zaprogramowany. Interesuje mnie cena za sztukę, oraz powiedzmy ,pięć sztuk.Wraz z schematami połączeń.

 

Gdzieś w wcześniejszych postach wzmianka była na temat tego,że podłączyłeś to do wejscia mikrofonu CB,i testowałeś za pomocą PA. Ok. Super. Z tym że PA w CB ma około 10 może 20W. A nie pomyślałeś o tym by wykożystać wzmacniacz serii tda,gdzie można wyciągnąć 40W i wiecej przy napięciu 12V. Układu tranzystorowe też złe nie są, ale nie łatwo jest podnieść moc, bez podnoszenia zasilania.

Pozdrawiam i oby więcej takich układów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Link do schematu i opisu jest na samym początku tego wątku.

Większych mocy nie robiłem z prostej przyczyny - nie mam takich głośników .

Wariantów mocy jest mnóstwo - każdy może wykorzystać układ na swój sposób - np. wzbogacić dźwiękowo jakąś zdezelowaną zurę ze sprawnym wzmacniaczem.

Więcej projektów można podejrzeć na moim śmietniku:

http://elektronik.hpu.pl

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc. nie znam się na programowaniu,wolę analog. Patrząc na schemat na stronie doszedłem do wniosku że nie wykożystałeś całości układu 2313. Myśle że mógł byś rozbudować całość o dodatkowe swiche,za pomocą których można by sterować przekaźnikiem, lub przekaźnikami. Które włączały by jakieś lampy zewnętrzne. Działanie włączników na zasadzie stanu 0/1 po każdorazowym przyciśnięciu. Lub naprzemiennie. Wzbogaziło by to cały układ dla tego że dodając chociaż dwa dodatkowe swiche, do jednej budowy można by zrobić coś ciekawego. O ile gabaryt układu pozwala, to możńa by wykorzystać uniwersalną obudowę do pilota ir. kiedyś mozna było kupić takie.

 

Dalej.

Widziałem ofertę z olx. Można się nie zgodzić ze mną, i wiem że wiedza,oraz umiejętności kosztują, ale cena za jaką życzysz układ jest ciut za wysoka. Dlaczego ? jak się poszuka, do za nie całe 300 mozna kupić fabryczne urządzenie. Sama kość to kwota niska. Myślę że jeśli obniżył byś cene,mógł byś spodziewać się leprzego zbytu.

 

Ja w każdym razie piszę się na zakup układu. Jeżeli jestes z lubuskiego (zg),jak wskazało olx, a będę miał czas na pewno się spotkamy.

Nie Traktuj moich wypocin jako krytykę. Starając się bawić w attiny poległem, został mi się tylko programator stk,i lekki nie smak po tej zabawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się