Pytanie laika Mocny dobry modulator 12V


Rekomendowane odpowiedzi

ok, dziękuje za odpowiedź,

 

a więc, kolejne zmagania z poprawnym ustawieniem głośnika i odpowiedź jest taka, że różnica jest BARDZO DUŻA, tzn, nie widać tego na zdjęciu, ale głośnik był ustawiony lekko w dół - jego przestawienie dało już naprawdę dużą zmianę. Wiem, że wyciągnięcie jego jeszcze bardziej na zewnątrz + pełne odblokowanie wylotów dało by myślę mega dobry efekt, a już teraz jest ok. Dziwi mnie tylko fakt, że w aucie naprawdę cicho słychać dźwięk, mam wrażenie, że działa on bardzo kierunkowo. Zupełnie inaczej porównując umieszczenie głośnika w belce.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To są głośniki kierunkowe i im mniej je słychać z tyłu tym lepiej dla nich (i dla kierowcy). Ważna jest wysokość montażu głośnika oraz kąt. Na to należy zwracać uwagę. Głośnik w belce na dachu bardziej ogarnia kierowcę - w dłuższej perspektywie ten dźwięk zaczyna denerwować niezależnie od modulacji. Lepiej jak sobie "dmucha" bardziej z przodu . Uważaj na zakrywanie grila głośnikiem - część aut ma mały zapas z chłodzeniem silnika a zakłócenie przepływu powietrza sprawia, że w szczycie lata wentylator chłodnicy nie jest w stanie ratować sytuacji

 

Cris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie pojawił się ES100C i już jedzie do mnie, tak, więc w następnym tygodniu porównanie głośnika obecnie zamontowanego do ES100C już się nie mogę doczekać heh

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 2 weeks later...

Dzisiaj dopiero zamontowałem ES100C i mogę podzielić się doświadczeniami, a więc: głośnik ten jest mniej tubalny, dźwięk jest wyższy, a ponadto nie jest tak kierunkowy jak w przypadku głośnika elektry (na pewno bardziej go słychać w kabinie). Przez to że dźwięk jest wyższy wydaje mi się, że jest rzeczywiście głośniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 3 weeks later...

Edit: Cześć, mam do Was kolejne ciekawe pytanie

Czy w miejsce as320 digpo można podłączyć as380 na zasadzie wypiąć i wpiąć nowy modulator bez potrzeby przerabiania kabli/ wtyczek.

 

Oraz jako ciekawostka upalil się głośnik es100c zastanawiam się co było powodem - starość czy źle podłączenie u mnie i coś go spaliło ehhh

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z tego co pamiętam to nie wszystkie wyprowadzenia są ze sobą kompatybilne w obu wersjach (różnica była np w zasilaniu).

Jeśli chodzi o ES100C - dziwne, że tak szybko poleciał, jest to raczej dobra konstrukcja. Żeby wiedzieć coś więcej musiałbym go mieć otwartego na warsztacie. Może był przeciążany przez poprzedniego właściciela.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, a czy jak podłączę pod instalacje od 320digpo i będzie inne ustawienie to nic nie strzeli ? Czy objaw będzie po prostu taki że modulator nie będzie działał ? A co do głośnika to też się zdziwiłem tym bardziej że sprzęt używany jest olazjonalnie.

 

U mnie mój 320 dostałem bez działającego pilota (musiał być wpięty w instalacje ale dioda się nie świeciła i przyciski również nie reagowały) mnie to nie przeszkadzało ponieważ i tak miałem wyprowadzone przyciski sterujące którymi go obslugiwalem, ale kiedy spalił się głośnik zacząłem dochodzic co jest grane i po wymianie głośnika okazało się że uszkodzony był kabel skrętny do pilota po jego wymianie działa to nastepująco: żeby odpalic modulator muszę włączyć ON w pilocie wtedy dioda podświetla się ale bardzo słabo dopiero jak przełączę oddzielny przycisk ON wtedy dioda już się podświetla mocno na zielono i można normalnie obsługiwać modulator.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie mogę zagwarantować czy coś nie strzeli, bo nie znam każdego rodzaju generatora na pamięć (wersje na różne kraje czasem się różniły wyprowadzeniami). Lepiej wziąć schemat i sprawdzić, niż spekulować, a potem płakać że generator się usmażył. Schematy są ogólnodostępne, także z tym problemu nie będzie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

Po raz kolejny Cześć

 

Napiszcie mi proszę, czy jest możliwość podłączenia dwóch AS320DiGPO, ale na takiej zasadzie że modulatory mają oddzielne głośniki oddzielny okablowanie tylko odpalane są z klaksonu i horn miałby też ten sam przycisk. Czy modulatory będą tak samo równo się odpalać, czy jeden modulator nie będzie miał opóźnienia względem drugiego ?

 

Wydaje mi się, że powinno być wszystko ok, ale nie jestem pewien, a chodzi o nic innego jak o to żeby było jeszcze głośniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na początku będą działać równo (przy dobrym podłączeniu), ale po chwili się rozjadą i zaczną grać w przeciwfazie, co rozwali całkowicie efekt ostrzegawczy, może nawet obniżyć poziom natężenia dźwięku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 month later...

Czesc, nie chciałem zakładać kolejnego tematu dla jednego pytania dlatego tutaj, powiedzcie proszę czy takie coś jest warte w ogóle uwagi czy lepiej poszukać czegoś używanego na polskim rynku

https://m.aliexpress.com/item/32811933119.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32811933119&productSubject=32811933119&shortkey=VvmeMvuM&addresstype=600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

lepiej jest szukać czegoś sprawdzonego. Te lampy są niewiadomego pochodzenia, bez homologacji, nie wiadomo jak świecą, mogą siać zakłóceniami niemiłosiernie jak większość tego typu lamp co będzie powodowało dodatkowe problemy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym odradzał zakup z linku. Lampy no-name często sprawiają problemy zaczynając od wykonania, po trwałość i właśnie wytwarzanie zakłóceń elektromagnetycznych. Spora część chińskich lamp LED wytwarza zakłócenia (bardzo często są one na wozach strażackich). Ich polski dystrybutor się broni i twierdzi, że wszystko jest w porządku, a tak naprawdę sprzedaje bubel, który utrudnia życie (doskonale o tym wiedząc). Trzeba wyłączyć radio, żeby usłyszeć co mówią na kanale dyspozytor. Ogólnie - T R A G E D I A .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1 year later...

podepnę się do tematu: czy każda Zura 5120 po użyciu VIP/Horn wyłącza sygnały. np. podczas odpalonego MIX użyje Horna do czy po odpuszczenie horna wróci z powrotem na MIX? obejrzałem kilka filmików na youtubie i nie do końca wiem od czego to zależy.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się