Historia LB i LBS


Rekomendowane odpowiedzi

Na naszej stronie historia lamp elektry jest bledna i nie dokladna, na przyklad pisze ze poczatek produkcji LBS-5 to rok 1977.

Ja widzialem LB-3 z 02/78 i LB-5 z 05/78 i dla mnie oznacza to ze zakonczenie produkcji LB-3 i poczatek prododukcji LB-5 nastapilo pomiedzy lutym a majem 1978 roku.

 

Wiem tez ze zakonczenie produkcji LB-5 i poczatek prododukcji LBS-5 nastapilo pomiedzy 1980 a 1981 rokiem, bo najmlodszy mi znany LB-5 to rocznik 1980, a najstarszy mi znany LBS-5 to rocznik 1981. Jezeli ktos z was posiada LB-5 z 1981 roku lub

LBS-5 z roku 1980, to by wyjasnil sie dokladny rok zmiany z LB-5 na LBS-5.

 

Chcialbym tez wajasnic rocznik zmiany z pojedynczej lampy na belke z dwoma lampami w sanitarkach 125p. Wiem ze ta zmiana musiala nastapic w 1981 lub 1982 roku, bo posiadam pokaretkowego 125p z pierwszej polowy 1981 roku z fabryczna dziura w dachu na pojedyncza lampe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daty zmian modeli są orientacyjne, nie wiadomo dokładnie kiedy dany model wszedł, bo nikt tego nie spisywał. Poza tym po pojawieniu się nowego modelu nadal wyprzedawano, a nawet składano poprzedni w celu pozbycia się zapasów. Do tego dochodzą często losowo nitowane tabliczki i stąd takie niejasności

 

Swoją drogą artykuł powstał kilka lat temu i od tego czasu wyjaśniło się kilka kwestii, więc można by było pokusić się o zebranie wszystkich poprawek i go zaktualizować, przy okazji dodając pozostałe, brakujące modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o dokladne daty zmian, tylko chodzi mi o rocznik, na przyklad LB-3 i LB-5 z tego samego roku lub LB-5 i LBS-5 z tego samego roku i juz jest w tedy wiadomo w ktorym roku nastapila ta zmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się